Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-27, 02:50 Autor: PAP

USA/ Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych ws. śmierci na planie filmu "Rust"

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu "Rust" - podał we wtorek "New York Times".

"Niczego nie wykluczamy - powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies - W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole".


Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia - śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins, i kto umieścił amunicję w pistolecie.


"Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski” – dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.


Carmack-Altwies nie zgodziła się także z używaniem określenia "rekwizyt" w stosunku do broni palnej, używanej na planie filmu. Zwróciła uwagę, że terminologia stosowana w niektórych dokumentach sądowych, związanych ze sprawą, może dawać mylące wrażenie, że była to broń nieprawdziwa.


"To była prawdziwa broń" – powiedziała, nie wymieniając konkretnie, jakiego rodzaju broni palnej użyto. "To była odpowiednia broń z minionych czasów" - dodała.


Prokurator zdradziła, że policjanci wciąż przesłuchują ludzi, którzy byli na planie. "Prawdopodobnie będziemy potrzebować tygodni, jeśli nie miesięcy dalszych zeznań, które są nam potrzebne, aby dojść do punktu końcowego". (PAP)


zm/


Kraj i świat

2021-11-30, godz. 15:50 Abp Gądecki: Trzeba zachować przed oczyma nie tylko sprawę obrony granic, ale też sprawę migrantów (opis) Trzeba zachować przed oczyma nie tylko sprawę obrony granic Polski i UE, ale tak samo sprawę migrantów, którzy znaleźli się w położeniu, jakiego nikomu… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 Warmińsko-mazurskie/ Burzliwe debaty sejmiku o sytuacji na granicy i pandemii Radni sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego przyjęli na sesji stanowiska dotyczące sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i walki z pandemią koronawirusa. W… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 Rząd przyjął projekt ustawy zmieniający przepisy o akcyzie i podatku detalicznym Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, wprowadzający m.in… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 UE/ Szef Rady Europejskiej do Białorusinów: nie zawiedziemy was Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział we wtorek, że UE zawsze popierała Białorusinów w ich dążeniach do demokratycznych zmian i nie… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 MMŚ hokeistów na trawie - Polska - Chile 2:1 Polscy hokeiści na trawie pokonali reprezentację Chile 2:1 (1:1) w meczu o miejsca 9-16 młodzieżowych mistrzostw świata rozgrywanych w indyjskim Bhubaneswarze… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 Kwalifikowana pieczęć cyfrowa w systemie ISOF (MediaRoom) Pieczęć cyfrowa to elektroniczny odpowiednik pieczątki tradycyjnej, stawianej na dokumentach papierowych, zawierającej dane potrzebne do uwiarygodnienia wystawianego… » więcej 2021-11-30, godz. 15:50 Małopolskie/ W Tarnowie wstrzymane zabiegi planowe, w Nowym Sączu pogorszenie sytuacji W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie zostały wstrzymane do odwołania zabiegi planowe na większości oddziałów - wynika z wtorkowych informacji… » więcej 2021-11-30, godz. 15:40 Gliński zamierza powołać Janusza Janowskiego na dyrektora Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przekazał do związków zawodowych i stowarzyszeń twórczych informację o zamiarze powołania Janusza… » więcej 2021-11-30, godz. 15:40 W czwartek kolejne spotkanie oświatowej "Solidarności" z kierownictwem MEiN We wtorek odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa MEiN i przedstawicieli oświatowej 'Solidarności' na temat realizacji porozumienia z 2019 r. oraz wrześniowych… » więcej 2021-11-30, godz. 15:40 Czechy/ Polityczni konkurenci wspólnie zachęcają do szczepień trzecią dawką Kończący urzędowanie premier Czech Andrej Babisz oraz nowy premier Petr Fiala wystąpili we wtorek wspólnie na konferencji prasowej dotyczącej inicjatywy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »