Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-25, 10:30 Autor: PAP

Rusza Polska Moc Biznesu - Kongres ESG (MediaRoom)

3-5 listopada w Warszawie odbędzie się Kongres ESG - Polska Moc Biznesu. To inicjatywa, której dotąd w polskiej przestrzeni publicznej nie było. Podczas Kongresu dyskutowane będą tematy społeczne, gospodarcze, ekologiczne, dotyczące zarządzania biznesem oraz zdrowia publicznego ujęte w kontekstach trendów światowych, polityki UE oraz Polskiego Ładu.

Misją Polskiej Mocy Biznesu jest stworzenie bilansu osiągnięć i wyzwań w poszczególnych obszarach i wypracowanie korzyści wynikających ze współpracy na linii biznes – społeczeństwo.


Priorytetem są rozwiązania


Organizatorami Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu są Fundacja Pozytywnych Idei oraz Fundacja Czyste Powietrze, które wspólnie przygotowały dwie edycje Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.


„Podczas TOGETAIR mocno wybrzmiała potrzeba podjęcia w sposób kompleksowy tematyki ESG (ang. Enviromenta;, Social; Governance), czyli kwestii związanych z ładem środowiskowym, społecznym i zarządczym. Odpowiedzią na tą potrzebę jest właśnie Kongres ESG - Polska Moc Biznesu” – mówi Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz pomysłodawczyni Szczytu Klimatycznego TOGETAIR.


„Żyjemy w czasach, w których znaczenie klasycznie rozumianej przedsiębiorczości już dawno się zmieniło. Dziś firmy, zwłaszcza te największe, wyróżnia silne nastawienie na działania prospołeczne. Stają się one liderami, którzy oprócz swojego core biznesu zajmują się projektami, z których korzysta społeczeństwo. Odpowiedzialny mecenat różnych sfer życia społecznego, to dziś wizytówka każdej poważnej firmy, a Kongres ESG – Polska Moc Biznesu będzie doskonałą okazją do dyskusji i poruszenia ważnych wątków w tym temacie” – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.


Trzy filary


Ekologia, Społeczeństwo i Gospodarka to trzy filary ESG i jednocześnie obszary zagadnień, o których będą dyskutować paneliści podczas 3 dni kongresu.


Tematem pierwszego dnia będzie „Społeczeństwo”. W ramach tego bloku odbędą się dyskusje dotyczące wizji polskiego społeczeństwa, aktywności fizycznej i sportu w polskim społeczeństwie, kultury jako fundamentu budowania tożsamości obywatelskiej, dopasowania edukacji wyższej i zawodowej do rzeczywistych potrzeb biznesu, dialogu międzypokoleniowy i wpływowi pandemii na zdrowie fizyczne i psychiczne Polaków.


Drugi dzień zdominuje „Gospodarka”. Rozmowy dotyczyć będą m.in. Planu Odbudowy dla Europy (ang. Next Generation EU) i Polskiego Ładu: jak efektywnie pozyskiwać inwestycje zagraniczne i wspierać konkurencyjność polskiego biznesu, cyfryzacja i rola kobiet w rozwoju polskiej gospodarki, a także cele zrównoważonego rozwoju jako fundamentu strategii biznesowej.


Trzeci dzień będzie poświęcony „Środowisku”. Tego dnia tematami obrad będą: ekologia – niezbędny krok cywilizacyjny dla Polski i Europy czy międzynarodowy populizm? Powietrze, Zdrowie, Zielone Inwestycje – szanse i zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, Zielone domy i miasta – zielona energii i elektromobilność w Polsce, redukcja CO2 – Jak spełnić sektorowo wyśrubowane wytyczne Unii Europejskiej i bilans reform prawa odpadowego.


Uczestnicy Kongresu dyskutować będą o bardzo wielu trendach kształtujących teraz oraz w bliskiej przyszłości życie społeczne i gospodarcze Polski i Europy.


„W zeszłym roku, ogłosiliśmy plan cyfrowej transformacji dla Polski o wartości ponad miliarda dolarów. Decydując się na tak dużą inwestycję w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, braliśmy pod uwagę nie tylko możliwości rozwoju biznesu, ale także wyzwania i szanse społeczne, które będą przed nami. Rozwój kompetencji cyfrowych w Polsce jest dziś naszym najwyższym priorytetem, bo wiemy że wiedza jest fundamentem, na którym buduje się najtrwalsze i najlepsze rozwiązania – komentuje Weronika Kuna, dyrektor ds. relacji z sektorem administracji publicznej i rządem w polskim oddziale Microsoft.


Źródło informacji: Polska Moc Biznesu


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2022-06-27, godz. 14:30 Świętokrzyskie/ Nie żyje kierowca ciężarówki, który został porażony prądem Tragiczny wypadek w powiecie jędrzejowskim (Świętokrzyskie). Podczas rozładunku samochodu ciężarowego, pojazd zawadził o linię energetyczną. Porażony… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 Wimbledon - tenisiści wrócili na korty Po ponad godzinnej przerwie spowodowanej deszczem na wimbledońskie korty wrócili tenisiści. Wznowione zostały mecze m.in. Huberta Hurkacza i debiutującej… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 Zachodniopomorskie/ Zarekwirowane przez KAS buty trafią do uchodźców z Ukrainy Zarekwirowane podczas kontroli drogowej przez funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS buty zostały przekazane szczecińskiemu oddziałowi PCK - poinformowała… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 Obajtek: PGNiG planujemy przejąć na przełomie września i października (opis) Proces przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przez PKN Orlen powinien się zakończyć na przełomie września i października, a Grupy Lotos… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 Wojewoda mazowiecki: uchodźcy z Global Expo zostaną przeniesieni do hal w Nadarzynie Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł postanowił przenieść uchodźców z miejsca tymczasowego zakwaterowania przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Uchodźcy… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 PSPA na EV Experience: elektromobilność to największy przełom od czasów rewolucji przemysłowej w XIX wieku (Medi… Tłumy miłośników motoryzacji i przedstawicieli czołowych, globalnych firm, które w miniony weekend uczestniczyły w imprezie EV Experience powered by LG… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 G7/ Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA: przekażemy Ukrainie zaawansowany system obrony powietrznej (krótka) Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan poinformował w poniedziałek, że USA finalizują pakiet pomocy wojskowej zawierający zaawansowany system… » więcej 2022-06-27, godz. 14:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (27-06-2022) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2022-06-27 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2022-06-27, godz. 14:20 Synoptyk IMGW: w poniedziałek upalnie, na krańcach zachodnich możliwe lokalne burze Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, w poniedziałek w Polsce będzie dominować upalna pogoda. Zaznacza, że jedynie na krańcach zachodnich może wystąpić… » więcej 2022-06-27, godz. 14:20 Gdańsk/ Specjalistyczny sprzęt dla małych pacjentów chorych na nowotwory trafi do UCK Specjalistyczne urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i pozostałych istotnych funkcji życiowych małych pacjentów chorych na nowotwory… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »