Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-13, 18:00 Autor: PAP

Kraków/ Michał Tochowicz dyrektorem szpitala im. Józefa Babińskiego

Michał Tochowicz, dotychczasowy prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe, objął w środę funkcję dyrektora Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie - wynika z informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego małopolskiego urzędu marszałkowskiego Dawida Glenia.

Akt powołania nowemu dyrektorowi wręczyli w środę marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.


Do ogłoszonego przez urząd marszałkowski konkursu na stanowisko dyrektora szpitala Babińskiego zgłosiło się dwóch kandydatów. Według nieoficjalnych źródeł, w konkursie nie uczestniczyła p.o. dyrektora szpitala dr Anna Depukat.


Michał Tochowicz, zgodnie z informacjami urzędu marszałkowskiego, był rekomendowany na to stanowisko przez komisję konkursową. Funkcję ma sprawować przez sześć lat. Tochowicz do czasu objęcia nowego stanowiska był prezesem spółki Małopolskie Parki Przemysłowe. Wcześniej pracował w kancelarii zarządu małopolskiego urzędu marszałkowskiego. Jest wieloletnim przedsiębiorcą.


Tochowicz zajął stanowisko po odwołanym, za porozumieniem stron, końcem marca, w wieku 70 lat, Stanisławie Kraciku. Samorządowiec związany z Platformą Obywatelską był wyłonionym w drodze konkursu dyrektorem placówki od 2012 r.


Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie jest instytucją województwa małopolskiego. Placówka zajmuje się leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych oraz terapią uzależnień. Działalność lecznicza odbywa się w formie stacjonarnej, dziennej, ambulatoryjnej oraz domowej. Położona w Krakowie przy ulicy Babińskiego jednostka zajmuje wraz z parkiem i budynkami szpitalnymi 52 ha terenu. Każdego roku we wszystkich oddziałach placówki hospitalizowanych jest kilka tysięcy pacjentów.(PAP)


Autor: Beata Kołodziej


bko/ mir/


Kraj i świat

2021-10-26, godz. 16:10 Metropolita nazywany "spowiednikiem Putina": dla Rosji naturalna jest monarchia Metropolita Tichon Szewkunow, jeden z najbardziej wpływowych duchownych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nazywany niekiedy spowiednikiem prezydenta Władimira… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Chile ponownie wprowadza obostrzenia; coraz więcej infekcji koronawirusem Od środy w stolicy kraju Santiago oraz czternastu pobliskich gminach zaczną ponownie obowiązywać ograniczenia. Powodem jest narastająca liczba infekcji koronawirusem… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Węgrów/ Leokadia Piątkowska, zamordowana za pomoc Żydom, kolejną "Zawołaną po imieniu" Leokadia Piątkowska, zamordowana przez Niemców za pomoc okazaną Mendlowi Kleinowi i drugiemu, nieznanemu z imienia Żydowi, została we wtorek w Węgrowie (Mazowieckie)… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Morawiecki: coraz więcej wskazuje, że za atakiem hakerskim stoją służby rosyjskie Coraz więcej wskazuje na to, że za ujawnieniem maili mających pochodzić z prywatnej skrzynki szefa KPRM stoją służby ze wschodu - mówił we wtorek premier… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Morawiecki: jedyną właściwą odpowiedzią na zagrożenie na wchodzie jest wzmocnienie sił zbrojnych Potrzeba uchwalenia ustawy o obronie ojczyzny wynika z zagrożenia na granicy wschodniej; jedyną właściwą odpowiedzią na to jest wzmocnienie bezpieczeństwa… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Niedzielski: zwiększymy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 o 10 tys. Baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 będzie zwiększona łącznie o 10 tys. łóżek - 8,5 tys. w zwykłych szpitalach i 1,5 tys. w szpitalach tymczasowych… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Stolica/ Wystawa "Pomiędzy" Hanny Shumskiej w Galerii Prześwit - od czwartku W warszawskiej Galerii Prześwit 28 października odbędzie się wernisaż wystawy Hanny Shumskiej pt. 'Pomiędzy'. Ekspozycja jest finałem przedsięwzięcia… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Bułgaria/ Najwyższa liczba dobowych zakażeń od początku pandemii; 243 zmarłych W ciągu ostatniej doby w Bułgarii stwierdzono 5863 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej od początku epidemii w tym kraju - przekazało we wtorek ministerstwo… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Ukraina/ Szef MSZ zapowiada asymetryczne kroki, jeśli Rosja wstrzyma dostawy gazu Kijów ma szereg asymetrycznych kroków, które może zastosować, jeśli Rosja wstrzyma dostawy gazu na Ukrainę - oświadczył we wtorek ukraiński minister… » więcej 2021-10-26, godz. 16:00 Senat/ Komisja proponuje poprawkę do ustawy mającej zmniejszyć ilość odpadów na składowiskach Senacka komisja środowiska rozpatrzyła we wtorek nowelę ustawy, której celem jest zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach. Komisja zaproponowała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »