Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-24, 07:10 Autor: PAP

Wassermann w "DGP": Nie mogę wytrzymać tego jazgotu

Uważam, że dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz. Przecież my się wszyscy pozabijamy – mówi w wywiadzie w piątkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej” Małgorzata Wassermann.

Posłanka PiS była pytana m.in. o to, czy kiedy raz w miesiącu spotyka się z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, to mówi mu, że powinien zrobić krok wstecz, prosi go, żeby uspokoił emocje.


"Pan prezes jest bardzo spokojnym człowiekiem. (…) Macie państwo jakiś wykreowany obraz. Zapewniam panią, że to człowiek wybitnie spokojny, a przy tym doskonale zorientowany w sprawach państwa. Do niego nie przychodzi się nieprzygotowanym do rozmowy. On interesuje się wieloma rzeczami, które w rozmowie rozkłada na czynniki pierwsze. (...) A przy tym on ma fenomenalną pamięć. Jeśli coś mu pani powiedziała trzy lata temu, to musi być pani pewna, że dalej to pamięta" – wskazała Wassermann.


Indagowana o "krok wstecz", posłanka stwierdziła, że "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić właśnie krok wstecz". "Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia" – stwierdziła.


Jak wyjaśniła, chodzi np. o określenie "ukrywane" w ośmiu gwiazdkach czy też słowa: wyp…. alać. "Nie jestem przewrażliwiona, zdaję sobie sprawę, że ludzie używają takich słów, ja też używam, ale nie w debacie publicznej. Nigdy bym sobie na to nie pozwoliła. Nie wpadłabym też na pomysł, że środki masowego przekazu będą te wulgaryzmy relacjonować. Ja bym to wypikała. Tak się nie działo, a to znaczy, że idziemy coraz dalej. Pytanie, czy gdzieś jest granica. Przecież my się wszyscy pozabijamy. A życie jest krótkie, jest jedno" – zaakcentowała.


"Z drugiej strony nie odważyłabym się nikomu odbierać prawa do wolności wypowiedzi. Działa to u mnie w obie strony. To, że ktoś nazywa siebie prawdziwym patriotą, ma inne spojrzenie na Polskę, na nasze miejsce w świecie, nie znaczy, że nie ma prawa do wypowiedzi i zasługuje na łatkę faszysty" – dodała. (PAP)


ktl/ mmu/


Kraj i świat

2021-10-27, godz. 15:30 Müller o decyzji TSUE: droga kar i szantażu wobec Polski to nie jest właściwa droga Kwestia regulowania organizacji wymiaru sprawiedliwości jest wyłączną kompetencją państw członkowskich; polski rząd publicznie mówił o konieczność… » więcej 2021-10-27, godz. 15:30 Poznań/ 161 stypendystów rady powiatu i 34 laureatów nagrody starosty poznańskiego Powiat poznański corocznie honoruje najzdolniejszych uczniów. W tym roku dla 161 stypendystów rady powiatu i dla 34 laureatów nagrody starosty poznańskiego… » więcej 2021-10-27, godz. 15:30 Rybnik/ Kolejne samochody elektryczne w miejskiej flocie Urząd Miasta Rybnika i podległe mu jednostki rozwijają flotę aut elektrycznych - po ostatnich zakupach dysponują w sumie czterema takimi pojazdami. Łącznie… » więcej 2021-10-27, godz. 15:30 Lewica przedstawiła propozycję nowego systemu podatkowego, który likwiduje obecne progi Lewica przedstawiła w środę propozycje nowego systemu podatkowego, który likwiduje obecne progi i wprowadza stopniowy wzrost podatku PIT i CIT w zależności… » więcej 2021-10-27, godz. 15:30 Serial o Joan Rivers nie powstanie. Twórcy nie dogadali się z córką gwiazdy Brak praw do opowiedzenia historii gwiazdy telewizji Joan Rivers stanął na przeszkodzie w realizacji projektu serialu o jej życiu. W zatytułowanej „The Comeback… » więcej 2021-10-27, godz. 15:20 Niedzielski: NFZ wyjaśnia przypadki, gdy podmioty chcą większych środków niż te, które dostają Zdarza się, że w ocenie podmiotów leczniczych należne im środki powinny być większe niż to, co otrzymują z NFZ- stwierdził w środę minister zdrowia… » więcej 2021-10-27, godz. 15:20 Łódź/ Wystawa fotograficzna "Wehikuł czasu" - od 3 listopada W łódzkiej Manufakturze 3 listopada odbędzie się otwarcie wystawy fotografii 'Wehikuł czasu'. Do zdjęć, w stylizacjach znanych obrazów od Średniowiecza… » więcej 2021-10-27, godz. 15:10 Terlecki o karze TSUE: nie panikujmy, jeszcze nic nie zapłaciliśmy Nie panikujmy, jeszcze nic nie zapłaciliśmy - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), pytany o komentarz do zobowiązania Polski przez TSUE… » więcej 2021-10-27, godz. 15:10 KGP: trzecia grupa policjantów jedzie na Litwę Polscy policjanci na prośbę litewskiego rządu po raz trzeci pojechali na Litwę. Wspierają tam działania związane z bezpieczeństwem i ochroną suwerenności… » więcej 2021-10-27, godz. 15:10 Julianna Marguiles odpowiedziała tym, którzy uważają, że nie powinna grać lesbijki Gwiazda seriali „Ostry dyżur” i „Żona idealna” dołączyła ostatnio do obsady drugiego sezonu serialu platformy streamingowej Apple TV+ „The Morning… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »