Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-05, 13:10 Autor: PAP

Niedzielski: Rada Medyczna rekomenduje podanie trzeciej dawki szczepionki

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w czwartek w radiu RMF FM, że Rada Medyczna zarekomendowała podanie trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej zarażonym na koronawirusa.

Szef resortu zdrowia, który był gościem "Rozmowy w samo południe" w Radiu RMF powiedział, że Rada Medyczna wydała rekomendację, aby rozważyć podanie trzeciej dawki szczepionki tym grupom, które są najbardziej narażone na ryzyko koronawirusa.


"Nie ma cały czas badań, które by pokazywały przyrost skuteczności, czyli pewną wartość dodaną wynikającą ze zderzenia się z nowymi mutacjami wirusa. Dopóki badania nie wykażą, że trzecia dawka, która prawdopodobnie musiałaby być zmodyfikowana nie będąc prostym powtórzeniem, będzie w lepszy sposób niż w tej chwili zabezpieczała przed nowymi mutacjami – to można powiedzieć, że wartość dodana takiej operacji jest bardzo niewielka".


Niedzielski dodał, że koszt operacji podania trzeciej dawki "jest ogromny". "Nie mówię tylko o wydatkach, ale o całej logistyce, o podejmowaniu pewnej debaty i przekonywaniu ludzi, którzy mają przecież wątpliwości" - mówił.


"Staram się wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej" - dodał.(PAP)


Autorka: Agnieszka Gorczyca


ag/ mhr/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 10:20 Nie żyje Melvin Van Peebles. Nazywano go ojcem chrzestnym afroamerykańskiego kina We wtorek 21 września wieczorem w swoim domu na Manhattanie w wieku 89 lat zmarł Melvin Van Peebles. O śmierci artysty poinformowali jego najbliżsi. Van Peebles… » więcej 2021-09-23, godz. 10:10 Szef MON o przedłużeniu stanu wyjątkowego: decyzja nie zapadła, ale presja migracyjna nie ustała Decyzja o przedłużeniu stanu wyjątkowego jeszcze nie zapadła, ale presja migracyjna na granicy nie ustała, natomiast wprowadzenie stanu wyjątkowego uspokoiło… » więcej 2021-09-23, godz. 10:10 Alżbeta Lenska ma nowe hobby - strzelanie. I teraz chce zagrać agentkę służb specjalnych Zwykle jest obsadzana w rolach pięknych kobiet, które przeżywają skomplikowane perypetie miłosne. Jednak teraz Alżbeta Lenska chciałaby się wcielić w… » więcej 2021-09-23, godz. 10:10 Ministerstwo Zdrowia: w szpitalach jest 1209 chorych z COVID-19 W szpitalach przebywa 1209 chorych z COVID-19, w tym 133 pacjentów jest podłączonych do respiratorów - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-09-23, godz. 10:10 Szef dyplomacji Pakistanu: trzeba być realistą i motywować talibów pomocą finansową Trzeba być realistą w stosunkach z talibami i motywować ich udzielaniem pomocy finansowej na odbudowę i rozwój Afganistanu - uważa minister spraw zagranicznych… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Zgorzelski: z pewnością nie należy wykluczać współpracy z Gowinem przed przyszłymi wyborami Z pewnością nie należy wykluczać współpracy z Jarosławem Gowinem przed przyszłymi wyborami - uważa wicemarszałek Sejmu, polityk PSL Piotr Zgorzelski… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Żaryn: są dowody, że oficjalne białoruskie służby pomagają w transporcie migrantów na granicę Mamy dowody na to, że oficjalne białoruskie struktury są bardzo mocno zaangażowane w transport grup migrantów na polsko-białoruskie pogranicze. Oni są wręcz… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Edukacja i wspieranie niezależnych mediów metodą na rosyjską dezinformację (MediaRoom) Edukacja medialna oraz wspieranie niezależnych źródeł informacji to najlepsze sposoby na walkę z rosyjską falą fałszywych informacji, która w ostatnim… » więcej 2021-09-23, godz. 10:00 Macierewicz w 45. rocznicę powstania KOR: była to pierwsza jawna, niepodległościowa struktura organizacyjna Komitet Obrony Robotników to była pierwsza od dziesiątków lat jawna, niepodległościowa struktura organizacyjna - mówił jeden ze współzałożycieli KOR… » więcej 2021-09-23, godz. 09:50 Pogrzeb fotoreportera Andrzeja Rybczyńskiego - 27 września Pogrzeb Andrzeja Rybczyńskiego, fotoreportera i artysty fotografa oraz wieloletniego fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej, odbędzie się 27 września w Warszawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »