Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 12:10 Autor: PAP

Po modernizacji o wartości 45 mln USD PARKROYAL COLLECTION Marina Bay został gruntownie przekształcony w pierwszy singapurski „ogród w hotelu” (MediaRoom)

SINGAPUR, 4 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Po remoncie wycenianym na 45 milionów dolarów, hotel PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, należący do grupy Pan Pacific Hotels Group, został ostatecznie przeobrażony w pierwszy singapurski „ogród w hotelu”, co czyni go jednym z najbardziej ekologicznych i innowacyjnych obiektów w kraju.


Melvin Lim, dyrektor generalny PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, powiedział: „Marka PARKROYAL COLLECTION została wykreowana z myślą o promowaniu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego stylu życia, wspieraniu ikon architektury i wzornictwa, a także dbałości o dobre samopoczucie i styl życia. Rozważając nasze liczne inicjatywy i osiągnięcia, z pewnością udało nam się wznieść te wartości na wyższy poziom”.


Ciekawostki:


IMPONUJĄCE WZORNICTWO


· Hotel posiada największe w Azji Południowo-Wschodniej wewnętrzne przeszklone Atrium, 21-piętrowy projekt architektoniczny, który tchnie poczuciem miejskiej wspaniałości i nieskrępowanej oryginalności neofuturystycznego architekta Johna Portmana.


· „Orchidea”, wisząca rzeźba kwiatowa w atrium, została umieszczona tam w 1986 roku przez słynnego amerykańskiego rzeźbiarza Richarda Lippolda. Podobno wyglądem przypomina ona zbiór monet wpadających w zaciśnięte dłonie, symbolizując dobrobyt hotelu.


· 13-metrowa zielona ściana w lobby autorstwa FDAT, z abstrakcyjnymi motywami chmur i gór, przywodzi na myśl tradycyjne chińskie malarstwo pejzażowe.


· W holu podziwiać można dwie ogromne rzeźby z drewna sandałowego przedstawiające starożytnych chińskich filozofów: Li Bai i Konfucjusza. Posągi te pochodzą z lat 80. i są dziełem znanego tajwańskiego rzeźbiarza Ju Minga.


· W hotelu znajduje się ponad 2400 roślin, drzew, krzewów i roślin okrywowych reprezentujących ponad 60 różnych gatunków. Ogólny projekt krajobrazu integruje rośliny z wnętrzem hotelu, tworząc wyraźne wrażenie warstwowego, zielonego lasu. Spacerując po podniebnym moście, można przenieść się ponad koronę lasu, otoczoną pawilonami nawiązującymi do wizerunku ptasich gniazd umieszczonych w koronach drzew.


ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ


· Podczas dziewięciomiesięcznej transformacji ikoniczna konstrukcja budynku hotelu została zachowana, dzięki czemu w trakcie budowy uniknięto emisji ponad 51300 ton dwutlenku węgla - co odpowiada wycięciu 8,7 miliona drzew lub zniszczeniu obszaru większego niż wszystkie rezerwaty przyrody w Singapurze.


· Na terenie hotelowej miejskiej farmy uprawia się ponad 60 odmian owoców, warzyw, ziół i jadalnych kwiatów, które stanowią podstawę koncepcji „z gospodarstwa na stół” w hotelowych restauracjach, barach i salonach spa.


ZDROWIE I STYL ŻYCIA


· Skyline Hotel to kompleks pomieszczeń, w skład którego wchodzą COLLECTION Club Lounge, Skyline Bar, The Green Space - wielofunkcyjna otwarta przestrzeń z widokiem na panoramę miasta i Marina Bay, popularna wśród miłośników jogi na świeżym powietrzu - a także 25-metrowy basen z wodą mineralną, który nocą rozświetlany jest 1380 światłowodami.Ceny pokoi zaczynają się od S$228++ za osobę. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.panpacific.com/marinabay.


Aby uzyskać dostęp do dokumentu „A Collection of Eclectic Facts” i broszury informacyjnej hotelu należy kliknąć tutaj.


Aby uzyskać dostęp do wirtualnego spaceru, należy kliknąć tutaj i tutaj, aby uzyskać dostęp do najwyższej jakości zdjęć hotelu.


Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1582998/PARKROYAL_COLLECTION_Marina_Bay_Logo.jpg


Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1582999/PARKROYAL_COLLECTION_Marina_Bay_Singapore.jpg


Źródło: PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, Singapore


KONTAKT:


Elaine Chan


dyrektor ds. komunikacji marketingowej'


e-mail: elaine.chan@parkroyalhotels.com


tel. (+65) 6845-1239


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2021-09-21, godz. 12:30 Lewica chce informacji premiera ws. Turowa na następnym posiedzeniu Sejmu Politycy Lewicy zaapelował we wtorek do marszałek Sejmu, aby na następnym posiedzeniu izby premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację o negocjacjach… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Licytacja 418 respiratorów bez powodzenia; brak chętnych do udziału w przetargu Licytacja komornicza 418 respiratorów przejętych od spółki E&K nie doszła do skutku; zabrakło chętnych do udziału w przetargu - dowiedziała się we wtorek… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Niedzielski do rektorów szkół zawodowych: inicjatywy związane z kształceniem medyków są priorytetowe Inicjatywy związane z kształceniem medyków m.in. zwiększeniem naborów i otwieraniem nowych kierunków są w tej chwili priorytetowe - stwierdził we wtorek… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Olsztyn/ Kilka osiedli bez wody po uszkodzeniu magistrali wodociągowej Na kilku osiedlach w Olsztynie nie ma wody w kranach, po tym jak wykonująca prace ziemne firma uszkodziła magistralę wodociągową. Dostarczanie wody do mieszkań… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Niemcy/ Media po zastrzeleniu kasjera: politycy zbyt długo ignorowali radykalizm negacjonistów Niemcy są w szoku po informacji o zastrzeleniu 20-letniego kasjera, który zwrócił klientowi uwagę na obowiązek noszenia maseczki. 'Jest to niewyobrażalny… » więcej 2021-09-21, godz. 12:30 Prezes KSSE: do końca roku umowy ws. Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego Do końca roku powinny zostać podpisane umowy dot. Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, pod kątem ulokowania inwestycji w obszarze elektromobilności, w tym… » więcej 2021-09-21, godz. 12:20 Budka: w tym tygodniu wyłożymy projekt zmiany konstytucji W tym tygodniu wyłożymy projekt zmiany konstytucji, każdy klub i każde koło parlamentarne będzie mogło się podpisać - poinformował szef klubu KO Borys… » więcej 2021-09-21, godz. 12:20 Katowice/ W Muzeum Śląskim w Dniu Języków oprowadzenia również w godce śląskiej Najważniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jego wyjątkową siedzibę będzie można obejrzeć z przewodnikami, którzy z okazji Europejskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 12:10 Płock/ Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób powyżej 50 roku życia Wojewódzki Szpital Zespolony (WSzZ) w Płocku (Mazowieckie) prowadzi bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom osób powyżej 50 roku życia. Program szczepień… » więcej 2021-09-21, godz. 12:10 Wolontariusze LyondellBasell włączają się w działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój w ramach wydarzenia… Projekty działań na rzecz społeczności inspirowane Dniem Sprzątania Świata. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »