Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 11:40 Autor: PAP

Apel wielkopolskich lekarzy o zapewnienie bezpieczeństwa w punktach szczepień

Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zaapelowało do wojewody wielkopolskiego i komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu o zapewnienie bezpieczeństwa w punktach szczepień.

"Wobec powtarzających się w ostatnich dniach w Polsce agresywnych ataków przeciwników szczepień na pracowników ochrony zdrowia pracujących przy promocji, kwalifikacji i przeprowadzaniu szczepień przeciw COVID-19 apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się” – podkreślono w apelu.


Zwrócono się także „o bezwzględne ukaranie osób, które zakłóciły przebieg pikniku laktacyjnego przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu”. W niedzielę grupa osób przeciwnych szczepieniom zgromadziła się przed poznańską kliniką, gdzie odbywał się piknik laktacyjny, istniała tam też możliwość zaszczepienia się m.in. kobiet w ciąży. Manifestujący przynieśli transparenty m.in. z hasłami "Stop eksperymentom medycznym". Jak podawały lokalne media, grupa antyszczepionkowców weszła na teren szpitala; policjanci wylegitymowali 11 osób.


Wielkopolscy lekarze zaznaczyli w apelu, że „przyzwalanie na podobne incydenty jak w Grodzisku Mazowieckim, Gdyni, Zamościu i w Poznaniu umacnia pozamerytoryczne działania środowisk antyszczepionkowych, daje im poczucie bezkarności, co prowadzi do kolejnych skandalicznych zdarzeń z agresją czynną, niszczeniem mienia, podpaleniami, obraźliwym traktowaniem osób, które z poczuciem misji chronią zdrowie i życie ludzkie”.


"Nie można dopuścić do sytuacji, w której pracownicy ochrony zdrowia wykonujący szczepienia, a także osoby, które zdecydowały się zaszczepić odczuwały lęk przed udaniem się do punktu szczepień w obawie przed napaścią ze strony agresorów" – podkreślili lekarze. (PAP)


Autor: Anna Jowsa


ajw/ mhr/


Kraj i świat

2021-09-21, godz. 13:30 Białystok/ 26 września charytatywny mecz na rzecz prześladowanych na Białorusi 26 września w Białymstoku będzie rozegrany charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz osób prześladowanych przez reżim na Białorusi i ich rodzin - poinformowali… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Senat rozpoczął posiedzenie; zajmie się ustawą o rekompensatach Senat we wtorek po godz. 13 rozpoczął posiedzenie; zajmie się ustawą ws. rekompensat dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym w pasie… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Zmarł mąż słynnego projektanta Toma Forda. Byli razem 35 lat Nie żyje znany redaktor i krytyk mody Richard Buckley, który od ponad trzech dekad był partnerem, a potem także mężem projektanta mody Toma Forda. Miał… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 W. Brytania/ Policja wskazuje trzeciego podejrzanego o próbę otrucia Skripala Brytyjska policja wskazała we wtorek i postawiła zarzuty trzeciemu funkcjonariuszowi rosyjskiego wywiadu wojskowego w związku z próbą zabójstwa byłego rosyjskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 Morawiecki: na infrastrukturę przeznaczamy dodatkowe 10 mld zł a samorządom dajemy jeszcze 4 mld zł (krótka 4) Zdecydowaliśmy się przeznaczyć na infrastrukturę dodatkowe 10 mld zł. Poza tym zdecydowaliśmy dzisiaj, że poza 8 mld zł, przeznaczonymi na wsparcie samorządów… » więcej 2021-09-21, godz. 13:30 W Katowicach podpisano list intencyjny ws. organizacji w Polsce zawodów EuroSkills 2027 (MediaRoom) Na Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC) w Katowicach podpisano list intencyjny ws. organizacji w Polsce w 2027 roku konkursu umiejętności branżowych Eu… » więcej 2021-09-21, godz. 13:20 Premier: nowelizacja budżetu na 2021 pozwoli zaangażować więcej środków (krótka2) Nowelizacja budżetu na 2021 powoduje, że możemy więcej środków zainwestować, zaangażować - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu… » więcej 2021-09-21, godz. 13:20 Puławy/ Zmiany w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego 2022 We wtorek rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców Puław (Lubelskie) do Budżetu Obywatelskiego 2022. Aby zagłosować w tym roku… » więcej 2021-09-21, godz. 13:20 MŚ w kolarstwie - Iwanczenko najlepsza w czasówce juniorek, Polki w drugiej dziesiątce Rosjanka Alena Iwanczenko zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas juniorek w rozgrywanych w Belgii kolarskich mistrzostwach świata. Tamara Szalińska zajęła… » więcej 2021-09-21, godz. 13:20 Premier: dodatkowy 1 mld złotych na zdrowie (krótka3) Przeznaczamy na ochronę zdrowia dodatkowe środki w wysokości 1 miliarda złotych, m.in. na zwiększenie wynagrodzeń lekarzy i kształcenie medyków - poinformował… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »