Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-31, 21:10 Autor: PAP

Dziś (niedziela, 1 sierpnia) na świecie

ŚWIAT - Trwa pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego groźną dla życia chorobę Covid-19. Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 197 mln ludzi na świecie, a ponad 4,2 mln zainfekowanych zmarło; wykonano około 4 mld szczepień przeciw Covid-19.


WATYKAN - Papież Franciszek spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.


QINGTONGXIA - Chiny i Rosja organizują wspólne manewry wojskowe na północy Chin z udziałem ponad 10 tys. żołnierzy (do 20 sierpnia).


WILNO - Komisarz Unii Europejskiej ds. wewnętrznych Ylva Johansson składa wizytę na Litwie, by omówić z tamtejszymi władzami napływ nielegalnych imigrantów przez Białoruś (do 2 sierpnia).


BERLIN - Początek obowiązywania nowych zasad dla podróżnych przy wjeździe do Niemiec - wszystkie osoby są odtąd zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia lub nabytej odporności albo testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem. Wcześniej wymóg ten obowiązywał tylko pasażerów linii lotniczych.


SARAJEWO - Christian Schmidt obejmuje funkcję wysokiego przedstawiciela ONZ w Bośni i Hercegowinie. Na stanowisku zastąpi Valentina Inzko, który w ostatnim czasie wywołał ostrą reakcję bośniackich Serbów, zakazując negowania, że masakra ponad 8 tys. muzułmańskich Bośniaków w 1995 roku miała charakter ludobójstwa.


LIZBONA - Strajk pracowników spółki IP obsługującej połączenia kolejowe w Portugalii. Protest, który ma potrwać do 8 sierpnia, polega na dwukrotnym wstrzymywaniu pracy na kilka godzin w ciągu każdego dnia strajku. (PAP)


akl/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 09:20 Wiceszef MON: szturm imigrantów na granicy trwa, sytuacja jest poważna Szturm imigrantów na granicy polsko-białoruskiej i na tzw. przesmyku suwalskim cały czas trwa; sytuacja jest bardzo poważna - stwierdził wiceszef MON Wojciech… » więcej 2021-09-28, godz. 09:20 Müller pytany o możliwość pozwania KE ws. KPO: to jeden z wariantów, który w sensie prawnym jest możliwy To jeden z wariantów, który w sensie prawnym jest możliwy, natomiast w tej chwili nie ma decyzji żeby tak daleko iść - powiedział rzecznik rządu Piotr… » więcej 2021-09-28, godz. 09:20 Do muzeum w Kętrzynie trafi zabytkowa rzeźba zarekwirowana na granicy z Rosją Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przekaże we wtorek do muzeum w Kętrzynie rzeźbę z brązu 'Wojownik' wykonaną przez belgijskiego artystę Artura Puyta… » więcej 2021-09-28, godz. 09:20 Profesor Eric Hanushek i dr Rukmini Banerji otrzymali Nagrodę Yidana 2021 - najważniejsze na świecie wyróżnienie w… HONG KONG, 28 września 2021 r. /PRNewswire/ -- Profesor Eric A. Hanushek i dr Rukmini Banerji zostali uhonorowani nagrodą Yidana 2021, najwyższym światowym… » więcej 2021-09-28, godz. 09:20 Korea Płd./ Sąd nakazał sprzedaż aktywów Mitsubishi, by wypłacić odszkodowania z czasów wojny Południowokoreański sąd wydał bezprecedensowy nakaz sprzedaży aktywów przejętych od japońskiej firmy Mitsubishi Heavy Industries w celu wypłaty odszkodowań… » więcej 2021-09-28, godz. 09:10 Legutko: w Unii coraz mniej zwraca się uwagę na reguły, zasady i przepisy W Unii coraz mniej zwraca się uwagę na reguły, zasady i przepisy. To jawny atak na rząd Polski, nękanie, więc jakaś presja jest konieczna - ocenił europoseł… » więcej 2021-09-28, godz. 09:10 Podkarpackie/ Po wypadku już przejezdna dk 28 koło Jasła Po wypadku we wtorek rano przejezdna jest już droga krajowa nr 28 w Szebniach koło Jasła (Podkarpackie) - poinformowała podkomisarz Dominika Kopeć z zespołu… » więcej 2021-09-28, godz. 09:10 Wiceminister MSWiA: decyzja o przedłużeniu stanu wyjątkowego jest niezbędna Decyzja o przedłużeniu obowiązywania stanu wyjątkowego przy granicy polsko - białoruskiej jest absolutnie niezbędna - ocenił we wtorek wiceminister spraw… » więcej 2021-09-28, godz. 09:00 Müller o Turowie: liczę, że mimo kampanii wyborczej w Czechach dojdzie do porozumienia Rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do sprawy kopalni Turów powiedział, że liczy na to, iż mimo trwającej w Czechach kampanii wyborczej do dojdzie… » więcej 2021-09-28, godz. 08:50 Müller o sytuacji na granicy: opinia publiczna musi wiedzieć z jakim zagrożeniem mamy do czynienia Opinia publiczna musi wiedzieć z jakim zagrożeniem mamy do czynienia - mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller w kontekście informacji przekazanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »