Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 05:30 Autor: PAP

Prognoza pogody na 29 i 30 lipca

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz północno-zachodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wielką Brytanią, Skandynawią oraz Rosją wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad Alpami. Polska jest pomiędzy niżem z ośrodkiem w rejonie Zatoki Botnickiej, a słabnącym wyżem znad Alp. Z zachodu będzie napływać polarna morska masa powietrza, tylko nad południowe krańce kraju, zacznie napływać cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.


W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, głównie na południowym wschodzie i nad morzem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po południu i wieczorem przelotnych opadów deszczu. Na południu Małopolski i Podkarpacia lokalnie także burze, którym może towarzyszyć grad. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na północy do 27 st. C, 29 st. C na południu. W obszarach podgórskich od 22 st. C do 25 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach do 55 km/h, nad morzem i wysoko w górach dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz prognozowane porywy wiatru do 65 km/h.


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po północy lub nad ranem opadów deszczu. W Sudetach możliwe także burze. Temperatura minimalna od 11 st. C na północnym wschodzie, około 15 st. C w centrum, do 19 st. C lokalnie na południu. Wiatr na ogół słaby, nad morzem początkowo umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz wiatr porywisty.


W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na południu, wschodzie i w centrum kraju także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz w pasie od Warmii, Mazur i Podlasia przez centrum kraju po Śląsk od 15 mm do 30 mm; w województwach lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C, 25 st. C na północnym zachodzie do 29 st. C, 31 st. C na południowym wschodzie; w rejonach podgórskich od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach na zachodzie i północy do 55 km/h, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy skręcający na zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.


W piątek w Warszawie dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą południowo-zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. (PAP)


zm/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 11:50 Rosja/ Ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie Armia rosyjska przeprowadziła na poligonie Opuk na anektowanym Krymie strzelanie ćwiczebne z udziałem załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych Bastion… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Soboń: rozmowy z KE o programie dla górnictwa – na poziomie technicznym Kolejne spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej w ramach trwającego procesu prenotyfikacji programu dla górnictwa będą prowadzone na poziomie technicznym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Schetyna o politykach na urodzinach dziennikarza: takie sklejanie może tworzyć zły kontekst Zdjęcia polityków pokazujące swobodną rozmowę między ludźmi, którzy rywalizują twardo w Sejmie, może być sygnałem dla opinii publicznej, że to może… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Białystok/ Apelacje w procesie kierowcy uniewinnionego od zarzutu śmiertelnego wypadku na przejściu Sąd Okręgowy w Białymstoku musi ocenić, czy są podstawy do uchylenia wyroku uniewinniającego wobec kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Niemcy/ Bardzo mało gazu w magazynach, Baerbock mówi o szantażu Putina Ceny gazu rosną, zapasy w magazynach w RFN są na 'historycznie niskim poziomie', a Międzynarodowa Agencja Energii apeluje do Rosji o pomoc w ich zapełnieniu… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Warszawa/ Zaszczepionych jest już 67 proc. mieszkańców stolicy Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! - napisał w mediach społecznościowych… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 1. liga piłkarska - prowadząca Korona zagra w Sosnowcu (zapowiedź) W 10. kolejce piłkarskiej 1. ligi teoretycznie łatwe zadanie czeka prowadzącą w tabeli Koronę Kielce. Lider zagra na wyjeździe z zajmującym dopiero 17… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 W "Dialogu" kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i protestujących medyków W Centrum Partnerstwa Społecznego 'Dialog' w Warszawie rozpoczęło się w czwartek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Buda: jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem Turowa Jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem kopalni Turów. Decyzja o odwołaniu wizyty premiera na Węgrzech ma charakter techniczny. Premier koncertuje… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Szymański: korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej, nie tylko na transferach bezpośrednich (opis) Korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej; zyski Polski w obszarze przepływów handlowych są około 10-krotnie wyższe niż bilans transferów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »