Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 15:00 Autor: PAP

Prezes ING Banku Śląskiego: cyfryzacja w bankowości zmniejszyła liczbę wykluczonych cyfrowo

Procesy cyfryzacji w sektorze bankowym, które w czasie pandemii przyspieszyły, pozwoliły na ograniczenie liczby osób wykluczonych cyfrowo - ocenił w poniedziałek podczas Europejskiego Kongresu Finansowego Online prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz.

“Myślę, że w poważny sposób udało nam się w okresie pandemii zawęzić grono osób wykluczonych cyfrowo dlatego, że ograniczyliśmy liczbę osób wykluczonych cyfrowo z usług bankowych” - powiedział prezes banku.


Jego zdaniem sektor bankowy przeszedł w ciągu ostatnich miesięcy do głębszego procesu cyfryzacji, który jest widoczny nie tylko w relacjach z klientem, ale cyfryzacja wchodzi głęboko w struktury banków.


“Ten, kto nie będzie przechodził na cyfryzację procesów wewnętrznych ten sobie w Polsce nie poradzi, bo jest to jedyne wyjście, aby utrzymywać rentowność na zdrowym poziomie” - podkreślił.


Prezes SGB-Banku (Spółdzielcza Grupa Bankowa) Mirosław Skiba zwrócił uwagę, w trakcie dyskusji panelowej, że banki spółdzielcze nie odstają już, pod względem cyfryzacji, od pozostałej części rynku.


“Upadł też mit, że w bankach spółdzielczych są jacyś inni klienci, którzy nie potrzebują usług związanych z cyfryzacją. Ostatnie miesiące pokazały, że wcale tak nie jest, że cyfryzacja jest bardzo dobrze przyjmowana, klienci na to czekają i z tego korzystają” - stwierdził Skiba.


Jego zdaniem to, co pozostanie po pandemii to umiejętność współpracy sektora bankowego niezależnie od struktury własności danego banku.


Według Skiby jednym z poważniejszych wyzwań, które stoją przed sektorem bankowym przy postępującej cyfryzacji jest odpowiednia kadra, która pozwoli wdrożyć nowe rozwiązania w praktyce i którzy będą do nich w stanie przekonać współpracowników i klientów.(PAP)


autor: Łukasz Pawłowski


pif/ skr/


Kraj i świat

2021-07-30, godz. 16:10 PPL: na Lotnisko Chopina wraca fortepian, na którym będą mogli grać też pasażerowie Po przerwie na terminal stołecznego Lotniska Chopina wraca fortepian, na którym będą mogli grać też pasażerowie - poinformowało w piątek Przedsiębiorstwo… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Niemcy/ 19 osób rannych w wypadku autobusu w pobliżu Berlina Do poważnego wypadku autobusowego doszło w piątek na autostradzie A13 prowadzącej do Berlina - poinformowała miejscowa policja. Rannych zostało 19 osób… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Senat: Plan posiedzeń komisji senackich (komunikat) - Centrum Informacyjne Senatu przekazuje plan posiedzeń komisji senackich w dniach 2-6 sierpnia br.: Wtorek 3 sierpnia 2021 r. Komisja Nadzwyczajna do spraw… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Warmińsko-Mazurskie/ Proces burmistrza Biskupca i prezesa wodociągów - 27 października Na 27 października został wyznaczony pierwszy termin rozprawy w sprawie przeciwko burmistrzowi Biskupca Kamilowi K. i prezesowi tamtejszego Przedsiębiorstwa… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Wielkopolskie/ Sześć firm złożyło oferty na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Strykowa Sześć firm złożyło oferty na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Strykowa w ciągu DK32 - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Maląg: Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny to nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, stwarzanie takich warunków, aby rodzina była w centrum życia, w centrum uwagi - to nie mogą być tylko słowa, ale… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Tokio/siatkówka plażowa - tabele grupy E i F turnieju mężczyzn Michał Bryl i Grzegorz Fijałek doznali pierwszej porażki w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowych w Tokio, ale już wcześniej mieli zapewniony awans do… » więcej 2021-07-30, godz. 16:10 Euro w EBC: 1,1891 USD i 130,39 JPY Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,1891 USD i 130,39 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej. » więcej 2021-07-30, godz. 16:00 Opole/Politycy partii Razem przeciwko inwestycji władz miasta w budowę stadionu W piątek politycy partii Razem złożyli w opolskim ratuszu pismo, w którym wyrażają swoje wątpliwości ws. decyzji prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego… » więcej 2021-07-30, godz. 16:00 Łódź/ W weekend mobilny punkt szczepień stanie w parku na Młynku W weekend w Łodzi dorośli będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, a młodzież zalecanym dla niej Pfizerem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »