Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-11, 08:50 Autor: PAP

Czarzasty o zapowiedzi powrotu Tuska: doradzam robić, a nie mówić

Jeżeli ma wracać, to niech wraca. Same zapowiedzi nie wystarczą, kiedyś musi nastąpić fakt. Doradzam robić, a nie mówić – w ten sposób lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty skomentował zapowiedzi szefa Europejskiej Partii Ludowej, b. premiera Donalda Tuska o powrocie na polską scenę polityczną.

"Nie znam pana Donalda Tuska, nigdy w życiu z nim nie rozmawiałem. (…) Ja bym doradzał tylko jedną rzecz: żeby robić, a nie mówić" – powiedział Czarzasty w piątek w Polskim Radiu 24.


Przypomniał, że zapowiedź Tuska, że "powraca, jest chyba piąta, albo szósta". "Jeżeli ma wracać, to niech wraca" – podkreślił.


"Polska to trudny teren w tej chwili. Jeżeli przyjął formułę taką, że będzie tylko o tym mówił i wspominał, to też jakaś formuła. Tylko w polityce musi kiedyś nastąpić fakt. Jak się pięć razy coś zapowie, to albo się to zrobi w przeciągu trzech, czterech miesięcy i ludzie powiedzą, o to wiarygodna historia, albo ludzie zaczną na to patrzeć z wielkim dystansem" – ocenił Czarzasty.


Zapytany o możliwość startu Nowej Lewicy w jednym bloku wyborczym z pozostałymi partiami opozycyjnymi odpowiedział, że "podejmowanie decyzji, kto, z kim pójdzie w koalicji w wyborach za dwa lata, to (...) zbyt wczesna historia".


"Lewica w tej sprawie będzie bardzo pragmatyczna i zrobi to, co lewicy i jej elektoratowi będzie się opłacało, czyli podejmie decyzję na pół roku, na pięć miesięcy przed wyborami, czy pójdzie sama, czy pójdzie w bloku, a jeżeli w bloku, to z kim" - wyjaśnił.


Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu b. premiera, b. szefa Rady Europejskiej oraz b. lidera PO Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.(PAP)


wnk/ itm/


Kraj i świat

2021-06-15, godz. 08:00 Ropa w USA wyceniana blisko 71 USD; inwestorzy rozważają popyt i warianty wirusów Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku są w pobliżu 71 USD za baryłkę. Inwestorzy rozważają perspektywy wzrostu popytu na paliwa wobec rozszerzania ograniczeń… » więcej 2021-06-15, godz. 08:00 KAS i CBŚP zatrzymały 4 podejrzanych o fabrykowanie faktur kosztowych na ponad 2 mld zł KAS i CBŚP zatrzymały cztery osoby podejrzane o udział w gangu z grupy paliwowej, który wprowadził do obrotu fałszywe faktury na ponad 2 mld zł. Skarb Państwa… » więcej 2021-06-15, godz. 07:50 USA/ FAA: linie lotnicze zgłosiły w tym roku ok. 3 tys. przypadków uciążliwych pasażerów Linie lotnicze zgłosiły w tym roku do amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) ok. 3000 przypadków niezdyscyplinowania pasażerów, 2300 dotyczyło… » więcej 2021-06-15, godz. 07:50 IBRiS dla Onetu: Trzaskowski liderem zaufania, minimalnie za premier i prezydent Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski cieszy się największym zaufaniem na poziomie 40,6 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Polityk PO wyprzedza o 0,1… » więcej 2021-06-15, godz. 07:40 SYNEKTIK SA Raport okresowy półroczny za 2020 PSr Raport okresowy półroczny za 2020 PSr » więcej 2021-06-15, godz. 07:30 KO, Lewica, PSL i Polska 2050 chcą paktu senackiego; ws. koalicji na wybory do Sejmu zdania podzielone Przedstawiciele Koalicji Polskiej, Lewicy, PSL i Polski 2050 zgadzają się, że przed wyborami do Senatu ponownie powinien zostać zawarty tzw. pakt senacki… » więcej 2021-06-15, godz. 07:30 Chińska dyplomacja: NATO wyolbrzymia zagrożenie ze strony Chin NATO kieruje się zimnowojennym myśleniem i wyolbrzymia zagrożenie ze strony Chin - oświadczyła chińska misja dyplomatyczna w UE, krytykując zakończony… » więcej 2021-06-15, godz. 07:30 Złotowe depozyty międzybankowe - WIBID,WIBOR Złotowe depozyty międzybankowe - wyliczenia GPW Benchmark - 2021-06-14 » więcej 2021-06-15, godz. 07:20 Prof. Lewicki: w co gra Biden z Putinem ws. NS2? Na pewno zlekceważył Ukrainę, ale też Polskę W relacjach dwustronnych USA-Rosja czy w kwestii stabilności strategicznej na świecie 'nie jest źle, ale nie jest też dobrze'. Niejasne jest, w co gra Joe… » więcej 2021-06-15, godz. 07:10 Petka-Zagajewska: Dane GUS wyjaśnią, co stało za wzrostem inflacji bazowej Finalne dane o inflacji pokażą strukturę zmiany cen. I to pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, co stało za wzrostem inflacji bazowej, która wzrosła naszym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »