Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-13, 15:10 Autor: PAP

Rzeszów/ Konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka

Samorząd Rzeszowa ogłosił konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania prawego brzegu Wisłoka, między mostem Zamkowym a mostem Karpackim. Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł nagrody.

Jak podkreślił pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, prawy brzeg Wisłoka to bardzo ważny dla mieszkańców teren, dlatego musi być mądrze zagospodarowany.


„Takie są oczekiwania mieszkańców. Wierzę, że konkurs przyniesie ciekawe propozycje i będzie inspiracją, punktem wyjścia do dalszych działań w kwestii stworzenia w tym miejscu jak najlepszej publicznej strefy wypoczynku i rekreacji” – dodał.


Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania zielonych terenów na prawym brzegu Wisłoka.


Ogłoszony konkurs, jak podkreśla Bajdak jest otwarty, adresowany do wszystkich osób posiadających wykształcenie wyższe o kierunku architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu, planowanie przestrzenne lub gospodarka przestrzenna.


Jak podano w informacji o konkursie, w opracowanej koncepcji należy ująć takie założenia jak to, że przestrzeń i obiekty będą ogólnodostępne i łatwe w utrzymaniu. Korzystanie z urządzeń musi być bezpieczne i niewymagające specjalnego dozoru. Teren i jego wyposażenie muszą być również dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz osób z wózkami dziecięcymi.


Do 25 czerwca br. będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Natomiast do 2 lipca br. uczestnicy, którzy spełnią warunki zostaną zaproszeni do udziału. Prace konkursowe będzie można przesyłać do 27 sierpnia br., a ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 10 września br.


Zgodnie za założeniami konkursu prace muszą składać się z części graficznej i opisowej.


Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 16 tys. zł, a trzeciego 8 tys. zł. (PAP)


Autor: Wojciech Huk


huk/ je/


Kraj i świat

2021-06-20, godz. 03:20 USA/Ostrzeżenia przed kolejną falą upałów Na podstawie prognoz pogody władze ostrzegają mieszkańców południowo-zachodnich stanów przed kolejną falą upałów. Wysokie temperatury nie spadły, jak… » więcej 2021-06-20, godz. 02:50 Belgia/na budowie szkoły zginęło pięciu pracowników budowlanych W katastrofie budowlanej w piątek w Antwerpii zginęło pięć osób, a dziewięć doznało obrażeń po tym, jak zawaliła się część budowanej szkoły. W… » więcej 2021-06-20, godz. 02:00 Nowa Biała po pożarze; 21 domów uszkodzonych, na miejsce jedzie premier 21 budynków mieszkalnych w Nowej Białej w wyniku pożaru w większym lub mniejszym stopniu zostało uszkodzonych. 23 budynki gospodarcze zostały spalone doszczętnie… » więcej 2021-06-20, godz. 01:40 Brazylia/Anty prezydenckie manifestacje w ponad 20 miastach Protestujący przeciwko prezydentowi Bolsonaro wyszli w sobotę na ulice w ponad dwudziestu miastach w całej Brazylii domagając się jego ustąpienia po opublikowaniu… » więcej 2021-06-20, godz. 01:10 Przyznano nagrody 40. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” (opis) Pełnometrażowe „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego i „Amatorzy” Iwony Siekierzyńskiej oraz krótkie „Jestem tutaj” Julii… » więcej 2021-06-20, godz. 01:00 Konsul Republiki Słowackiej o pożarze w Nowej Białej: To ogromna tragedia Do Nowej Białej przyjechał konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Tomasz Kaszaj, który zapewnił o wsparciu ofiar wielkiego pożaru wsi. Do dyspozycji… » więcej 2021-06-20, godz. 01:00 Prezydent: Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej - napisał prezydent Andrzej Duda w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze i Facebooku. W sobotę we… » więcej 2021-06-20, godz. 00:50 ME 2021 - Paulo Sousa: jestem dumny, piłkarze pokazali charakter Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa nie ukrywał satysfakcji po zremisowanym 1:1 meczu z Hiszpanią w Sewilli w grupie E mistrzostw Europy. 'Pokazaliśmy… » więcej 2021-06-20, godz. 00:50 Dwie osoby zginęły w Łodzi po zderzeniu motocykla z autem osobowym Po wypadku w al. Włókniarzy w Łodzi dwie osoby nie żyją, a dwie są ranne - poinformował w nocy z soboty na niedzielę rzecznik straży pożarnej w województwie… » więcej 2021-06-20, godz. 00:40 Premier po pożarze we wsi Nowa Biała: Zrobiliśmy wszystko, aby rodziny miały dach nad głową Nikogo nie zostawimy w potrzebie, gdy jego życie płonie. Zrobiliśmy wszystko, aby rodziny z Podhala miały dach nad głową - napisał na Facebooku premier… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »