Radio Opole » Kraj i świat
2021-05-09, 20:50 Autor: PAP

Portugalia/ Prezydent Argentyny rozpoczął sześciodniową podróż po Europie

Od spotkania w Lizbonie z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą prezydent Argentyny Alberto Fernandez rozpoczął w niedzielę sześciodniową podróż po Europie. W jej trakcie zostanie przyjęty przez papieża Franciszka i będzie rozmawiać z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Podróż Fernandeza służy m.in. zacieśnieniu relacji pomiędzy organizacją państw Ameryki Południowej Mercosur, której przewodzi obecnie Argentyna, a Unią Europejską. W związku z prezydencją Portugalii w Radzie UE na szlaku europejskiego tournee Argentyńczyka Lizbona pojawiła się jako pierwsza.


W trakcie dwudniowej wizyty w Lizbonie Fernandez spotka się również z premierem Portugalii Antonio Costą. Podczas poniedziałkowych rozmów omówione zostaną m.in. zagadnienia stosunków bilateralnych.


W czasie wizyty w Europie, która potrwa do piątku, prezydent Argentyny spotka się w Madrycie z królem Hiszpanii Filipem VI i premierem tego kraju Pedro Sanchezem, a w Paryżu - z prezydentem Macronem.


Prezydent Fernandez odwiedzi też Rzym, gdzie w czwartek zostanie przyjęty przez papieża Franciszka oraz przeprowadzi rozmowy z premierem Włoch Mario Draghim.


W trakcie wizyty w UE prezydent Argentyny omówi także kwestie dotyczące redukcji zadłużenia tego kraju z przedstawicielami Klubu Paryskiego oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).


Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)


zat/ mal/


Kraj i świat

2022-01-21, godz. 15:50 Podkarpackie/ W Rzeszowie otworzono Środowiskowy Dom Samopomocy dla seniorów Ponad 3,8 mln zł kosztowała budowa Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka” przy ul. Litewskiej w Rzeszowie. W placówce przebywać będą osoby… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 Premier: system ochrony zdrowia znajdzie się pod nienotowaną dotąd presją Piąta fala pandemii stała się faktem. Nie ma już wątpliwości, że służba zdrowia będzie narażona na nienotowaną dotąd presję. Dlatego musimy chronić… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 MF: płatnik powinien wyliczać zaliczki na podatek dochodowy na dwa sposoby Płatnik na podstawie rozporządzenia o przedłużeniu terminów powinien wyliczać zaliczki na podatek dochodowy na dwa sposoby - na nowych i starych zasadach… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 Premier Petkow: Bułgaria jako suwerenne państwo sama decyduje o swojej obronie Premier Bułgarii Kirił Petkow kategorycznie odrzucił w piątek w parlamencie żądanie władz Rosji, aby NATO wycofało swą infrastrukturę do granic Sojuszu… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 MZ: Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 12,07 proc. stanowiły zgony zaszczepionych Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osoby zaszczepione stanowiły 12,07 proc. Zgony nie są związane ze szczepieniem - podało… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 Tunezja/ Co najmniej 11 uchodźców utonęło na Morzu Śródziemnym Co najmniej 11 uchodźców utonęło w pobliżu wybrzeża Tunezji. Usiłowali przedostać się łodzią przez Morze Śródziemne do Europy - przekazał w piątek… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 Prognoza pogody na 22 i 23 stycznia Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschodnia część kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkiem głównym nad zachodnią… » więcej 2022-01-21, godz. 15:50 Szczecin/ Tir zablokował drogę A6 w stronę granicy Samochód ciężarowy otarł się o bariery ochronne, 'złamał się' i zablokował drogę A6 w kierunku granicy - podała w piątek szczecińska GDDKiA. Nie ma… » więcej 2022-01-21, godz. 15:40 Tajlandia/ ASF winduje ceny wieprzowiny; konsumenci wybierają mięso krokodyli Wzrost cen wieprzowiny w Tajlandii wiązany z epidemią afrykańskiego pomoru świń (ASF) sprawił, że konsumenci masowo przerzucają się na znacznie tańsze… » więcej 2022-01-21, godz. 15:40 USA/ Samolot z Miami do Londynu zawrócił w połowie drogi, bo pasażerka nie założyła maseczki Samolot linii American Airlines zawrócił w połowie drogi z Miami do Londynu, ponieważ jedna z pasażerek odmówiła założenia maseczki. Są one obowiązkowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »