Radio Opole » Gospodarka
2023-04-19, 16:16 Autor: Witold Wośtak

Dwa dni "szybkich randek" przedstawicieli firm z branży motoryzacyjnej w Opolu

8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
8. Automotive CEE Day, CWK w Opolu [fot. Witold Wośtak
Przedstawiciele firm motoryzacyjnych przyjechali do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu na "szybkie randki". Rano rozpoczęło się tam dwudniowe Automotive CEE Day.
To branżowe spotkanie zakupowe - jedno z najważniejszych w formie B2B dla Europy Środkowo-Wschodniej. Rafał Orłowski, organizator i Partner w AutomotiveSuppliers.pl, zwraca uwagę, że spotkania są umawiane wcześniej na platformie internetowej.

- Przyjeżdżając do Opola, przedstawiciele firm wiedzą, z kim spotkają się, ile rozmów mają, w które dni oraz o której godzinie. Cała idea polega na tym, aby w ciągu dwóch dni spotkać się na dużej liczbie szybkich – 20-minutowych – randek. One pozwalają ocenić, czy z daną firmą można później ewentualnie prowadzić bardziej zaawansowane rozmowy.

Jak wiadomo, Unia Europejska zakaże rejestracji nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Rafał Wadyl, przedstawiciel firmy Bollhoff Technika Łączenia z Wrocławia, ocenia, że narzucanie konieczności przejścia na samochody elektryczne nie jest dobre.

- Mówię to na podstawie faktu, że na dziś w Polsce czerpiemy energię elektryczną przede wszystkim z węgla. Nie sądzę, aby to zmieniło się do 2035 roku. Transformacja będzie trwać znacznie dłużej. Jeżeli do 2050 roku w Polsce co drugi samochód będzie elektryczny, to możemy mówić o dużym sukcesie.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, podkreśla znaczenie tego przedsięwzięcia.

- Jedno z największych spotkań branżowych na skalę Europy ma miejsce w Opolu, co jest dla nas dużym wyróżnieniem. Z drugiej strony my – jako miasto – bardzo mocno wspieramy sektor biznesowy i przedsiębiorczość. Chcemy, żeby w Opolu powstawało jak najwięcej firm, mamy więc okazję do zaprezentowania walorów miasta.
Rafał Orłowski
Rafał Wadyl
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2023-09-30, godz. 12:10 ZUS: opolscy emeryci liderami ubankowienia Opolscy emeryci liderami ubankowienia - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W lipcu aż 83,6 procent nowo przyznanych emerytur opolski ZUS przelewał… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 14:00 Ziemia pod dzierżawę dla rolników. KOWR proponuje farmerom ponad 11 tysięcy hektarów W województwie opolskim jest ponad pół miliona hektarów gruntów ornych. Kolejne 11 tysięcy ma trafić do rolników na zasadzie dzierżawy. » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 Wybory 2023. KO nie zgadza się na sprzedaż Zakładów Azotowych Puławy Orlenowi „Opinia publiczna powinna wiedzieć, co się dzieje”. Poseł Tomasz Kostuś z Koalicji Obywatelskiej zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu konferencję dotyczącą… » więcej 2023-09-28, godz. 14:20 PAIiH otwiera biuro w Opolu. "Wspieramy firmy w ekspansji eksportowej" Opolskie dołączyło do grona regionów, gdzie swoje oddziały ma Polska Agencja Inwestycji i Handlu. To biura, gdzie zgłaszać mogą się przedsiębiorcy zainteresowani… » więcej 2023-09-28, godz. 11:45 200 tysięcy dla młodych rolników. ARiMR przedłuża termin składania wniosków Do 16 października rolnicy mogą składać dokumenty, by uzyskać dofinansowanie w programie 'Młody Rolnik'. » więcej 2023-09-27, godz. 14:00 Nowy komfort jazdy w gminie Gorzów Śląski. Koniec inwestycji wartej niemal 2 miliony złotych Zakończył się remont nawierzchni kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 487 między Uszycami a Zdziechowicami w gminie Gorzów Śląski. » więcej 2023-09-27, godz. 08:00 Parafie beneficjentami rządowej dotacji. Skorzysta między innymi Głogówek Głogówek otrzymał blisko 900 tys. zł w drugim naborze Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W obecnej edycji rządowego wsparcia Głogówek dostał pieniądze… » więcej 2023-09-26, godz. 21:00 Nowy park do dyspozycji mieszkańców Praszki. Kilka możliwości spędzenia czasu Można korzystać z nowego parku rekreacyjnego w Praszce. Zakończyła się trwająca ponad rok budowa infrastruktury przy ulicy Kolorowej. » więcej 2023-09-26, godz. 18:00 Innowacyjne rolnictwo. Gospodarze z Mosznej wyróżnieni Opolscy rolnicy zmieniają specjalizację w swoich gospodarstwach i są za to nagradzani. Przykład gospodarzy z Mosznej, którzy wcześniej hodowali zwierzęta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »