Radio Opole » Gospodarka
2023-03-22, 15:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Bogata oferta zakładów pracy na targach w Głubczycach

Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Targi pracy w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Blisko 40 wystawców wzięło dziś (22.03) udział w Transgranicznych Targach Pracy i Giełdzie Edukacji w Głubczycach. Swoją ofertę prezentowali najwięksi w regionie pracodawcy, instytucje szkoleniowe, służby mundurowe i uczelnie wyższe.
- Nasza oferta to nie tylko wykształcenie i wychowanie, nie tylko rozwój zawodowy, ale również kursy i szkolenia - mówi Łukasz Kubica, zastępca komendanta opolskiej komendy OHP. - Dzięki tego typu targom, tego typu spotkaniom wiemy, jakie kursy możemy realizować dla osób, które chciałyby podnieść kwalifikacje, zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy, to zapraszam, żeby się do nas zgłaszały. Możemy taki kurs przygotować bezpośrednio dla nich, bądź też mogą skorzystać z gotowego pakietu, które są przez nas oferowane. Dzięki tym kursom można się dużo lepiej na rynku pracy odnaleźć.

- Ofert pracy w dalszym ciągu nie brakuje, a firmy poszukują również pracowników niewykwalifikowanych - mówi Jacek Karpina, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach. - Z naszej strony z powiatowego urzędu również dajemy możliwość zrealizowania stażu u pracodawcy. O tym też pracodawcy wiedzą, zostali poinformowani. Więc ta forma nazwijmy wyedukowania sobie pracownika też jest tutaj szeroko komentowana i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Tak duża liczba wystawców pokazuje, że rynek pracy jest dziś bardzo konkurencyjny i wymagający - dodaje Anita Juchno, wicestarosta powiatu głubczyckiego. - Kierujemy naszą ofertę również do młodego pokolenia, do naszych szkół ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, ze te spotkania będą owocne, że będą nawiązane nowe kontakty. Będzie to inspiracja do wybrania ścieżki rozwoju dla młodego pokolenia, a dla tych, którzy pragną zmian do tego, aby zapoznać się z ofertą tu na miejscu, na żywo.

Uczelnie wyższe na targach w Głubczycach reprezentował Tomasz Ciecierski z Politechniki Opolskiej, który w rozmowie z Radiem Opole przyznał, że w tej chwili na rynku pracy jest bardzo duże zapotrzebowanie na inżynierów różnej specjalności. - Firmy potrzebują ich w niestworzonych ilościach. W związku z tym, jeśli ktoś ma odrobinę sentymentu do matematyki, fizyki, jest w stanie jakość znieść kontakt, czasem bywa trudnymi dziedzinami, to myślę, że to jest świetny pomysł na dalsze życie.

Swoje stoiska na targach pracy i edukacji miały również służby mundurowe z Głubczyc: policja i służba więzienna.

- Bardzo zachęcamy do naszej formacji wstąpić z uwagi na bardzo wiele przywilejów, których mogą nam pozazdrościć pozostałe instytucje państwowe czy prywatne. Jest ich bardzo dużo. Nie sposób ich w tej chwili wszystkich wymienić. Natomiast są bardzo atrakcyjne. Przede wszystkim krótszy wiek zakończenia pracy - tłumaczy kpt. Bartłomiej Kawulok, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Głubczycach

Dodajmy, że w targach wzięli również udział wystawcy z Czech, a organizatorami wydarzenia były starostwo i Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach oraz Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu.
Łukasz Kubica
Jacek Karpina
Anita Juchno
Tomasz Ciecierski
Bartłomiej Kawulok

Gospodarka

2023-06-01, godz. 20:00 Wiemy, dlaczego remont DW414 trwał tak długo. Trasa oficjalnie otwarta 16 miesięcy trwała rozbudowa 2,5 kilometra drogi wojewódzkiej 414 między Prószkowem a Przysieczą. Teraz oficjalnie oddano do użytku jezdnię poszerzoną… » więcej 2023-06-01, godz. 10:55 W Kędzierzynie-Koźlu wystartował Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą już zgłaszać projekty Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy przez cały miesiąc mogą zgłaszać swoje pomysły, które później będą… » więcej 2023-06-01, godz. 09:36 Będzie remont DK45 koło Krapkowic. GDDKiA ogłosiła przetarg Droga krajowa nr 45 pomiędzy Krapkowicami i Rogowem Opolskim do przebudowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu ogłosiła właśnie przetarg… » więcej 2023-06-01, godz. 07:30 Samospis, wywiad telefoniczny lub wizyta ankietera. Ruszają badania wśród rolników Urząd Statystyczny w Opolu w czwartek (01.06) rozpocznie badania wśród rolników. » więcej 2023-05-31, godz. 18:20 Za nami Giełda Pracy UO. Nie tylko studenci mieli okazję zapoznać się z ofertami [ZDJĘCIA] Ponad 30 firm oraz instytucji zaprezentowało się na jedenastej Giełdzie Pracy Uniwersytetu Opolskiego. To była przede wszystkim okazja do zapoznania się z… » więcej 2023-05-30, godz. 20:00 Marszałek Buła: za mało pieniędzy z budżetu państwa trafia do regionu. Poseł PiS Violetta Porowska odpowiada Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła uważa, że rząd przeznacza za mało pieniędzy z budżetu państwa na wkład własny do regionalnego programu… » więcej 2023-05-30, godz. 16:30 Firma Meltmann stawia na rozwój. W SAG Ujazd powstanie hala produkcyjna i biurowiec Firma Meltmann z Pawłowiczek jest kolejnym inwestorem w Strefie Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd. Na działce o powierzchni ponad 2 ha postawi halę produkcyjną… » więcej 2023-05-30, godz. 09:00 Głuchołaskie Wodociągi rolują kredyty. Państwowy regulator nie zgodził się na większe podwyżki taryf Mieszkańcy gminy Głuchołazy zapłacą więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Jednak wprowadzana od czerwca podwyżka nie zrekompensuje wzrostu kosztów… » więcej 2023-05-29, godz. 19:00 Powiat głubczycki wyremontuje kilka odcinków dróg. Prace będą realizowane w czterech gminach Starostwo Powiatowe w Głubczycach przystępuje do kolejnej modernizacji infrastruktury drogowej. Prace będą prowadzone w czterech gminach powiatu. Przebudowie… » więcej 2023-05-29, godz. 14:00 Poznaliśmy zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego w Głubczycach Park rekreacyjny dla psów - to zwycięski projekt tegorocznego budżetu obywatelskiego w Głubczycach. Nowy obiekt powstanie przy ul. Alei Lipowej. Gmina na ten… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »