Radio Opole » Gospodarka
2023-03-14, 20:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: finansowy deficyt komplikuje utrzymanie szpitalnego oddziału leczącego dzieci

Szpital powiatowy Prudnickiego Centrum Medycznego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpital powiatowy Prudnickiego Centrum Medycznego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Działalność oddziału dziecięcego prudnickiego szpitala powiatowego nie bilansuje się. Rocznie deficyt sięga 1,2 mln złotych. Jest to znaczące obciążenie finansowe spółki Prudnickie Centrum Medyczne.
- Musimy mocno nagimnastykować się, żeby utrzymać działalność oddziału dziecięcego – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski. - Rozmawiamy z włodarzami gmin powiatu prudnickiego o ewentualnym wsparciu utrzymania tego oddziału. Gmina Lubrza oferuje pomoc pod pewnymi warunkami. Pozostałe samorządy na razie nie zajęły jednoznacznego stanowiska. Być może w przyszłych latach taką pomoc dla prudnickiego szpitala będą mogły świadczyć. Mam nadzieję, że ulegnie zmianie finansowanie takich oddziałów dziecięcych.

Zdaniem prudnickiego starosty nieracjonalne są też przepisy dotyczące zatrudnienia personelu medycznego na takim oddziale. Niezależnie od liczby pacjentów, musi być w maksymalnej obsadzie, nawet gdy nie ma pełnego obłożenia łóżek szpitalnych. Przy niewystarczającym finansowaniu przez Narodowy Funduszu Zdrowia powoduje to zbędne koszty.
Radosław Roszkowski

Gospodarka

2023-09-25, godz. 17:02 Polsko-czeska współpraca na rzecz nowoczesnego kształcenia zawodowego Uczniowie z Prudnika korzystają z najnowocześniejszych w kraju pracowni dydaktycznych przemysłu 4.0. Laboratoria te są efektem polsko-czeskiego projektu „Technika… » więcej 2023-09-25, godz. 12:00 Pierwsze pieniądze na innowacje podzielone. OCRG rusza z drugim naborem 6,5 miliona złotych trafiło do opolskich firm na działania związane z badaniami i rozwojem. To wynik pierwszego naboru w ramach podziału nowej perspektywy… » więcej 2023-09-23, godz. 19:27 "To długo wyczekiwana inwestycja". Droga między Prószkowem a Zimnicami Małymi już przejezdna Po blisko roku od zamknięcia jest już dostępna dla kierowców, pieszych oraz rowerzystów. Mowa o drodze wojewódzkiej nr 429 między miejscowościami Prószków… » więcej 2023-09-22, godz. 15:00 Trwa wypłacanie czternastych emerytur. W regionie otrzyma je ponad 245 tys. osób O przyznanie tych świadczeń nie trzeba wnioskować. ZUS z urzędu przekaże pieniądze na rachunek bankowy lub przekazem pocztowym. » więcej 2023-09-22, godz. 11:11 Firma farmaceutyczna wpłaciła 18 milionów złotych zaległego podatku po kontroli opolskiej KAS 18 milionów złotych zaległego podatku CIT wpłaciła spółka należąca do międzynarodowej grupy farmaceutycznej. To efekt kontroli urzędników opolskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 13:45 Miało być pięknie, ale nie wyszło. Mieszkańcy składają reklamacje za wakacje Wrócili niezadowoleni z urlopu i składają reklamacje. Wrzesień to czas, kiedy rzecznicy praw konsumentów mają najwięcej skarg dotyczących usług turys… » więcej 2023-09-20, godz. 10:00 Opolscy rolnicy o embargu na ukraińskie zboże. Zdania są podzielone - Ukraińskie zboże nie powinno zostawać w Polsce, ale powinno się szukać bardziej dyplomatycznego rozwiązania, bo znów będą straty - mówią opolscy rolnicy… » więcej 2023-09-19, godz. 18:30 Prewencja w gospodarstwie to podstawa. Opolski KRUS szkolił rolników O bezpieczeństwie w rolnictwie i najnowszych świadczeniach oferowanym rolnikom rozmawiano podczas spotkania panelowego organizowanego przez opolski oddział… » więcej 2023-09-19, godz. 12:52 Bezrobocie maleje. 20 tysięcy Opolan jest obecnie bez pracy 6 procent - taka jest obecnie stopa bezrobocia w naszym regionie. Według danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ona wciąż minimalnie spada. Na ten moment osób… » więcej 2023-09-18, godz. 18:00 Rynek biopaliw się rozrasta. Janusz Kowalski zapowiada, że skorzystają na tym rolnicy - Rynek polskich zbóż przeznaczonych na biopaliwa wzrośnie z 3 mln ton do 3,5 mln ton - poinformował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, podczas konferencji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »