Radio Opole » Gospodarka
2023-01-24, 14:20 Autor: Joanna Gerlich

Trwa nabór na wolne mieszkania powstające w ramach strzeleckiego programu "Twoje M"

Wizualizacja nowych bloków przy ul. Bocznicowej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum gminy/GBD Architektura]
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Bocznicowej w Strzelcach Opolskich [fot. archiwum gminy/GBD Architektura]
Nie dostali kredytów, dlatego musieli zrezygnować. Gmina Strzelce Opolskie ponownie uruchomiła nabór na wolne mieszkania, które powstają w ramach autorskiego programu rozwoju mieszkalnictwa „Twoje M”. Przy ul. Bocznicowej w Strzelcach Opolskich trwa właśnie budowa dwóch kolejnych bloków z 64 lokalami.
Wstępnie chęć kupna mieszkań wyraziło ok. 100 osób. Spora część jednak zrezygnowała, dlatego jesienią ponowiono nabór. I choć wszystkie mieszkania ponownie znalazły potencjalnych właścicieli, obecnie znowu kilkanaście lokali jest wolnych.

- Sytuacja na rynku kredytowym i dosyć mocna inflacja, którą odczuwamy w swoich portfelach sprawiła, że mieszkańcy wycofali się z programu – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego.

- Większość z nich to przypadki, gdzie bank odmówił kredytowania zakupu nowego mieszkania. W związku z tym, że zostało kilkanaście wolnych lokali, ogłaszamy nabór. Jednak nie jest to już nabór, który trwa, tak jak do tej pory miesiąc, tylko jest to nabór ciągły, czyli kto pierwszy ten lepszy – dodaje.

Tym razem pod uwagę nie będą brane kryteria młodego wieku, mieszkania w gminie czy zatrudnienia na jej terenie.

- Jedne kryterium pozostaje niezmienne. Gdy w czerwcu 2024 roku będziemy podpisywać umowy, akty notarialne, wówczas nie można być posiadaczem żadnego mieszkania czy domu na terenie gminy Strzelce Opolskie. Czyli są to mieszkania dla tych, którzy nie mają własności – wyjaśnia Małgorzata Kornaga.

W tym naborze nie ma granicznej daty składania deklaracji, a o kolejności wyboru lokali, będzie decydować termin złożenia dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej twojem.strzelceopolskie.pl oraz w urzędzie miejskim.
Małgorzata Kornaga cz. 1
Małgorzata Kornaga cz. 2

Gospodarka

2023-02-08, godz. 16:30 Ocieplenie gminnych budynków i uzbrojenie działek. To plany gminy Zawadzkie Prawie 59,5 mln zł wynoszą tegoroczne wydatki gminy Zawadzkie. Na inwestycje samorząd przeznaczy 12 milionów. W planach są dwa duże zadania. » więcej 2023-02-08, godz. 14:45 Co trzecia złotówka budżetu Dobrodzienia zostanie wydana na inwestycje 65 milionów złotych dochodów i 70 milionów po stronie wydatków. Tak na początku lutego wygląda budżet gminy Dobrodzień na 2023 rok. » więcej 2023-02-08, godz. 06:55 Cieplej i ładniej w dwóch publicznych przedszkolach w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stawia na ciepło w placówkach oświatowych. Ostatnie tygodnie w mieście to prace związane z termomodernizacją w przedszkolach nr 24 i … » więcej 2023-02-07, godz. 19:00 Czy plac przy OSP w Jemielnicy zostanie wyremontowany? Gmina ogłosiła przetarg Gruntowną przebudowę placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jemielnicy planuje gmina. Pod koniec stycznia ogłoszono przetarg, który obejmuje również… » więcej 2023-02-07, godz. 16:00 Prudnik: są perspektywy wyłonienia wykonawcy przebudowy obiektu na cele publiczne W drugim przetargu gmina Prudnik bliska jest wyłonienia wykonawcy adaptacji budynku z przeznaczeniem na Międzypokoleniowe Centrum Integracji. Wpłynęły cztery… » więcej 2023-02-07, godz. 07:15 Obwodnica Sidziny. Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Sidziny trafił do wójt gminy Skoroszyce. » więcej 2023-02-06, godz. 18:00 Zapobiegnie suszy i powodziom. Jest porozumienie ws. budowy zbiornika Kotlarnia Przygotowywana od dłuższego czasu budowa zbiornika przeciwpowodziowego Kotlarnia w gminie Bierawa nabiera realnych kształtów. Dzisiaj (06.02) w Kuźni Raciborskiej… » więcej 2023-02-06, godz. 16:00 Radosław Nosidlak nowym dyrektorem urzędu pracy w Prudniku Radosław Nosidlak został dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. Stanowisko zajął po Grażynie Klimko, która odeszła na emeryturę po 12 latach… » więcej 2023-02-06, godz. 13:44 W Pokoju chcą rozwiązać problemy z ciśnieniem wody Mieszkańcy gminy Pokój wkrótce pożegnają problemy z dostawami wody. Namysłowskie wodociągi, we współpracy z tamtejszym samorządem, wybudują nową stację… » więcej 2023-02-06, godz. 06:17 Opolszczyzna siódma w kraju pod względem wysokości średnich wynagrodzeń Inflacja się utrzymuje, a co z poziomem wynagrodzeń? Czy trzeba wyjechać z województwa opolskiego, żeby lepiej zarabiać? - o to między innymi w Porannej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »