Radio Opole » Gospodarka
2022-12-02, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Liderzy biznesowi znów dzielili się wiedzą z początkującymi przedsiębiorcami

Podsumowanie VI edycji Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie VI edycji Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie VI edycji Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
Podsumowanie VI edycji Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
Dziewięciu doświadczonych liderów biznesowych i dziewięciu przedsiębiorców chcących rozwijać się. Tak wyglądała szósta edycja Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego.
Przez pół roku prezesi największych firm z naszego województwa dzielili się doświadczeniami z przedsiębiorcami działającymi nie dłużej niż pięć lat. To inicjatywa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki i Loży Opolskiej Business Centre Club. Dzisiaj podsumowano program.

Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG, przekonuje o kolejnej udanej edycji. - Dużo zależało od tego, co tak naprawdę ci młodzi przedsiębiorcy chcieli, czego oczekiwali oraz, jakie relacje nawiązali w trakcie jednak całego roku z mentorami. Liderzy biznesowi byli do dyspozycji tych młodych osób. My dodatkowo oferujemy doradztwo prawne czy szkoleniowe, polegające na jak najlepszym przygotowaniu do prowadzenia biznesów w przyszłości.

Sandra Jagielska, młoda architekt, której mentorem był Andrzej Lepich, prezes firmy ALU PRO, zgłosiła się do programu z ciekawości, bo widziała w nim szansę rozwoju.

- Nasze spotkania były podzielone tematycznie. Co dla mnie jest bardzo korzystne, pan Andrzej zupełnie nie narzucał tematyki, a dostosowywał ją do moich potrzeb. Oczywiście mówiłam na bieżąco o swoich oczekiwaniach. Przede wszystkim również on słuchał, zamiast narzucać i to jest chyba najważniejsze w całym programie.

Katarzyna Rudzińska, dyrektor personalna w firmie Nutricia Zakłady Produkcyjne, która była mentorką trzeci raz, czuje satysfakcję, widząc rozwój swojego podopiecznego, czyli mentee.

- Mówimy o osobach rozpoczynających swój rozwój od strony biznesu. Wchodzą w różne tematy, ale nie mają doświadczenia. Mogę więc pokazać im inne drogi, żeby pewne rzeczy osiągnęli szybciej i krótszą ścieżką. To jest bardzo fajne - powinniśmy wspierać lokalny biznes. Im więcej firm rozwija się na Opolszczyźnie, tym lepiej.

Dyrektor Hanzel zapowiedział kontynuację Opolskiego Programu Mentoringu Biznesowego.
Tomasz Hanzel
Sandra Jagielska
Katarzyna Rudzińska

Gospodarka

2023-02-03, godz. 15:21 Zakończył się pierwszy nabór wniosków o wynajem mieszkania OTBS w Opolu-Winowie 118 wniosków o najem mieszkania na nowym osiedlu Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Opolu - Winowie wpłynęło do końca stycznia. » więcej 2023-02-03, godz. 12:00 Ponad 260 milionów euro dla pięciu subregionów. Pieniądze unijne do 2027 podzielone [GALERIA] Najwięcej dla Aglomeracji Opolskiej skupiającej 22 podmioty, najmniej dla części brzeskiej - w urzędzie marszałkowskim podzielono unijne pieniądze, które… » więcej 2023-02-03, godz. 09:53 Działanie na pół mocy. PUP w Opolu czeka na unijne pieniądze Są bony na zatrudnienie, prace interwencyjne i społecznie użyteczne oraz roboty publiczne - takie działania skierowane do bezrobotnych ma obecnie w pakiecie… » więcej 2023-02-02, godz. 19:30 Biała: rządowy program pomoże w gminnych inwestycjach Pozyskanie zewnętrznych pieniędzy umożliwi gminie Biała realizację kilku inwestycji. Tegoroczne wydatki majątkowe zaplanowano na poziomie 33 milionów złotych… » więcej 2023-02-02, godz. 16:00 Duże zainteresowanie nowymi mieszkaniami Przy ulicy Kramarskiej w Nysie powstaje 61 nowych mieszkań. Zainteresowanie inwestycją jest duże, a do Urzędu Miejskiego w Nysie wpływają pierwsze wnios… » więcej 2023-02-02, godz. 14:00 Potrzeby ogromne, możliwości ograniczone. Nabór na dokształcanie z rekordowym wynikiem Aż 303 wnioski na ponad 5 milionów 200 tys. złotych wpłynęły do Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu na dokształcanie pracowników czy pracodawców. Tymczasem… » więcej 2023-02-02, godz. 11:30 Dwa przetargi bez rozstrzygnięcia, plany trzeba było okroić. Dobrzeń Wielki szuka budowniczego stołówki Jest ponad 5 milionów do wydania, ale chętnych nie ma. Trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy stołówki gminnej rozpoczyna Dobrzeń Wielki. » więcej 2023-02-01, godz. 20:15 Opolscy rolnicy zainteresowani dopłatami bezpośrednimi i ekoschematami, ale wątpliwości nie brakuje Ekoschematy, czyli dodatkowe zobowiązania na rzecz ochrony środowiska i klimatu będą szansą na zwiększenie poziomu dopłat bezpośrednich dla rolników… » więcej 2023-02-01, godz. 17:30 Wiadomo, która sieć marketów będzie w centrum handlowym Ozimska Park Coraz więcej wiadomo o najemcach centrum handlowego Ozimska Park w Opolu. Jednym z głównych najemców będzie niemiecka sieć hipermarketów Kaufland. » więcej 2023-02-01, godz. 15:00 Gmina Kietrz realizuje jedną z największych inwestycji w tym roku Gmina Kietrz stawia na odnawialne źródła energii. W zespole szkół przy ul. Kościuszki i Głowackiego w Kietrzu montowane są pompy ciepła i piece gazowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »