Radio Opole » Gospodarka
2022-10-04, 17:54 Autor: Witold Wośtak

Przedsiębiorcy szukają sposobu na złagodzenie skutków kryzysu. Spotkali się w Mosznej podczas "Kompasu gospodarczego"

konferencja "Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny" [fot. Witold Wośtak]
konferencja "Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny" [fot. Witold Wośtak]
konferencja "Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny" [fot. Witold Wośtak]
konferencja "Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny" [fot. Witold Wośtak]
Jak lepiej przygotować się na 2023 rok - to było myślą przewodnią uczestników konferencji "Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny", którą zorganizowano na zamku w Mosznej.
Było to spotkanie przedsiębiorców, samorządowców oraz instytucji otoczenia biznesu.

- Oni nie mają już czasu na załamywanie rąk - mówi Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej komentując sytuację przedsiębiorców.

- Spotkanie ma na celu przedstawienie perspektywy przyszłego roku, w sensie z czym muszą liczyć się nasi przedsiębiorcy. Innym celem jest informowanie o zmianach w prawie, do czego zobowiązały się nasze zaprzyjaźnione instytucje. Z kolei my – Opolska Izba Gospodarcza – jesteśmy pośrednikiem między instytucjami a przedsiębiorcami. Dzięki temu możemy spotkać się na przykład w zamku i rozmawiać o różnych sprawach.

Adam Gogoj, właściciel firmy Mixpol ze Zdzieszowic, przyjechał do Mosznej, bo jest ciekaw sposobów na radzenie sobie z kryzysem innych przedsiębiorców. Sam też ma konkretny plan oszczędności, ale wiele wskazuje, że będzie on poprzedzonych inwestycjami.

- Nie robię z tego tajemnicy. Oczywiście szukam oszczędności w firmie, poczynając od oświetlenia. Kolejną sprawą jest to, co robią samorządy, czyli budują instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Właśnie takie inwestycje planuję u siebie w firmie na początek przyszłego roku.

Współorganizatorem "Kompasu gospodarczego" było krapkowickie starostwo. Więcej o tym w jutrzejszym (05.10) magazynie Reporterskie tu i teraz po 15:00.
Bartosz Ryszka
Adam Gogoj

Gospodarka

2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej 2022-11-24, godz. 18:00 W gminie Kietrz będzie można kupić węgiel po preferencyjnych cenach Gmina Kietrz rozpoczęła przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych. Wnioski mogą składać wyłącznie osoby… » więcej 2022-11-24, godz. 16:30 ZUS informuje. Pieniądze z OFE podlegają dziedziczeniu Pieniądze z OFE, również te które znajdują się na kontach w ZUS-ie, podlegają dziedziczeniu. Wypłata nie jest przekazywana z urzędu i jest możliwa jedynie… » więcej 2022-11-24, godz. 13:15 Rośnie bezrobocie w powiecie namysłowskim W powiecie namysłowskim rośnie bezrobocie. Na koniec września bez pracy pozostawało tam 9,3 procent mieszkańców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »