Radio Opole » Gospodarka
2022-09-09, 19:21 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Wyremontowana ulica Mickiewicza w Bierawie oficjalnie otwarta. "To była długo oczekiwana inwestycja drogowa"

Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Otwarcie ul. Mickiewicza w Bierawie [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ponad kilometrowy odcinek drogi między Bierawą a Kędzierzynem-Koźlem oficjalnie otwarty. Ulica Mickiewicza, która łączy miejscowość z drogą wojewódzką nr 408 zyskała nową nawierzchnię. Po remoncie powstała tu także ścieżka rowerowa i przejście dla pieszych. Przy drodze rośnie 67 lip, które pozostały w nienaruszonym stanie.
- To kolejny fragment drogi powiatowej na terenie Bierawy, który oddajemy do użytku dla mieszkańców - mówi Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski. - Wiemy, jak jest to newralgiczna droga, skrót dla mieszkańców Bierawy, Dziergowic i mieszkańców, którzy jadą w kierunku Kędzierzyna. To była długo oczekiwana inwestycja drogowa. Dzisiaj mamy domknięcie tego szlaku komunikacyjnego.

- Ta droga była już w bardzo złym stanie, więc chwała, że udało się wykonać montaż finansowy. Warto zwrócić też uwagę na ścieżkę rowerową. Bo akurat ta jest bardzo bezpieczna, oddzielona pasem zieli, czyli lipami - dodaje Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa.

Wartość inwestycji to ponad milion 655 tysięcy złotych, z czego ponad 600 tysięcy pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- To dobra inwestycja. Wiemy, że bezpiecznych dróg wyposażonych w ścieżki rowerowe nam brakuje - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski. - To jest specyficzna droga, jedna z nielicznych pozostałych alei lipowych na terenie województwa opolskiego. To droga potrzebna też ze względu na ścieżkę rowerową. Nasz udział w finansowaniu tej inwestycji pokazuje, że dla państwa każda droga tego typu jest ważnym przedsięwzięciem.

Do pełni szczęścia kierowcom brakuje jeszcze remontu fragmentu drogi łączącej miejscowość z wojewódzką 408. Jak zapewnia starostwa kędzierzyńsko-kozielski, w porozumieniu z marszałkiem ten remont wkrótce powinien dojść do realizacji.
Paweł Masełko, Krzysztof Ficoń
Sławomir Kłosowski

Gospodarka

2022-11-28, godz. 15:00 Olesno przygotowuje się do budowy mieszkań SIM. Na początek 14 lokali Projektant przygotowuje koncepcję pierwszego budynku Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej przy ulicy Słowackiego w Oleśnie. » więcej 2022-11-28, godz. 13:00 Rozpoczyna się pierwszy etap rewitalizacji "filmowego" dworca kolejowego w Głubczycach Gmina Głubczyce ogłosiła dzisiaj (28.11) przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej budynku byłego dworca PKP. Samorząd po gruntownym remoncie… » więcej 2022-11-27, godz. 17:30 "Twoje M". Znaleźli się chętni na gminne mieszkania w Strzelcach Opolskich W ramach gminnego programu rozwoju mieszkalnictwa „Twoje M” budowane są kolejne 64 mieszkania własnościowe. » więcej 2022-11-25, godz. 20:30 "Projekt otworzył oczy wielu uczniom". Pilotaż realizowany przez PUP w Oleśnie Pomoc absolwentom szkół ponadpodstawowych w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Taki był główny cel pilotażowego projektu 'Nowe spojrzenie - nowe… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 O szkolnictwie zawodowym w Kluczborku, czyli realizacja projektów dotowanych przez UE 300 uczniów powiatu kluczborskiego skorzystało ze staży zawodowych w ramach projektu 'Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy'. W Kluczborku podsumowano… » więcej 2022-11-25, godz. 11:54 Bursztynowe lody - takie specjały już niedługo będą dostępne w Baborowie Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. W ramach realizowanego przez gminę projektu 'szlaku bursztynowego' w parku miejskim, nawiązującego… » więcej 2022-11-25, godz. 10:07 Korfantów z umową na tańszy węgiel. Dystrybucja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel mieszkańcom gminy Korfantów. Zainteresowanie surowcem w tej gminie jest bardzo duże. Do dziś (25.11) mieszkańcy zgłosili… » więcej 2022-11-25, godz. 09:00 "Trzy Rubiny – Trzy Gminy". Finał Gali Aktywności w Kietrzu Kilkadziesiąt zgłoszeń napłynęło do pierwszej edycji konkursu 'Trzy Rubiny - Trzy Gminy' na najaktywniejsze osoby oraz przedsiębiorców z Baborowa, Branic… » więcej 2022-11-25, godz. 08:00 W Namysłowie czekają na tani opał. Składy nie mają jeszcze umów ze spółkami węglowymi W Namysłowie nie ma zbyt dużego zainteresowania zakupem węgla na preferencyjnych warunkach. Tamtejsze składy nie posiadają jeszcze opału, który trafi do… » więcej 2022-11-24, godz. 18:02 Połączenie sportu i biznesu. I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości Zarządzanie kryzysowe, wsparcie dla biznesu i bezpieczeństwo energetyczne. To trzy panele tematyczne pierwszej edycji Opolskiego Wieczoru Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »