Radio Opole » Gospodarka
2022-06-23, 11:21 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Polska Cerekiew: plan jest, niedługo rusza budowa nowej remizy

Fot. FB OSP Zakrzów
Fot. FB OSP Zakrzów
Projekt nowej remizy [fot. archiwum]
Projekt nowej remizy [fot. archiwum]
Gmina Polska Cerekiew szykuje się do ogłoszenia przetargu na budowę remizy i świetlicy wiejskiej w Zakrzowie. Obiekt ma powstać w centrum wsi, na pustej działce, którą samorząd niedawno kupił od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
- Mamy już zlecone opracowanie projektu funkcjonalno-użytkowego, kolejnym krokiem jest przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” – mówi Piotr Kanzy, wójt Polskiej Cerekwi. - To ma być remiza ze świetlicą. Chcemy mieć zaplecze świetlicowe z aneksem kuchennym na spotkania wiejskie. Głównym zamierzeniem jest budowa remizy. Budynku dwustanowiskowego. Konsultowaliśmy to ze strażakami, bo to jest dla nich. Dwa stanowiska garażowe, oczywiście, zaplecze socjalne, szatnia, plac zewnętrzny.

Na prawie hektarowej działce powstanie też dodatkowy parking, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy odwiedzający stację Caritas. Obecnie przyjeżdżający na zabiegi rehabilitacyjne, często niepełnosprawni, musieli parkować na klepisku.

Budowa remizy i świetlicy ma się rozpocząć w 2023 roku. Wykonawca będzie miał 12 miesięcy na zrealizowanie tego zadania.
Piotr Kanzy

Gospodarka

2022-06-26, godz. 14:00 Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zasadach urlopu ojcowskiego Ponad 1400 zasiłków macierzyńskich z tytułu urlopu ojcowskiego wypłacił opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych od początku roku do końca kwietnia. » więcej 2022-06-25, godz. 14:30 15 milionów złotych na powiatowe inwestycje. Nyskie starostwo stawia na modernizacje 15 milionów złotych. Tyle pieniędzy otrzymały władze powiatu nyskiego w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych 'Polski Ład'. Starostwo… » więcej 2022-06-25, godz. 10:00 Mieszkańcy Gałązczyc będą mieli kanalizację. Jej budowa ma się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w przyszł… Kolejna wieś w gminie Grodków doczeka się kanalizacji. Tym razem instalacja wybudowana zostanie w Gałązczycach. Do sierpnia ma być opracowana dokumentacja… » więcej 2022-06-24, godz. 16:00 Ponad milion złotych na przebudowę dróg lokalnych. Dotacje otrzymały Walce, Dobrodzień, Pawłowiczki i Reńska Wi… Urząd marszałkowski w Opolu dofinansował budowę kolejnych dróg transportu rolnego. Tym razem wsparcie w wysokości 1 mln 200 tysięcy złotych otrzymały… » więcej 2022-06-24, godz. 08:00 Mieszkańcy Opola mogą zapłacić za ciepło nawet o 60% więcej. To przede wszystkim efekt wysokich cen opału Przedstawiciele Energetyki Cieplnej Opolszczyzny zapowiadają wzrost kosztów ciepła nawet o 60%. To historyczna podwyżka cen, która wchodzi w życie już 28… » więcej 2022-06-23, godz. 21:00 Doradzą, jakie ekologiczne źródło ciepła zainstalować w domu. Gminni koordynatorzy ochrony powietrza ukończyli studia… Przez dwa semestry dokształcali się w zakresie systemów grzewczych, termodynamiki i prawodawstwa. Mowa o 90 gminnych koordynatorach ochrony powietrza, którzy… » więcej 2022-06-23, godz. 16:30 Pracodawcy i pracownicy spotkali się w Nysie na targach Partner Możliwość spotkania się z pracodawcami, okazja do rozmowy, a nawet wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Tak wyglądały Targi Pracy PARTNER, które dziś odbyły… » więcej 2022-06-23, godz. 10:00 Raport o stanie gminy Kluczbork za rok 2021. Sprawy edukacyjne, budżetowe i gospodarcze na ponadprzeciętnym poziomie - Budżet, oświata i gospodarka w naszej gminie są na bardzo dobrym poziomie, lepszym niż w innych gminach porównywalnych wielkościowo - powiedział w Porannej… » więcej 2022-06-22, godz. 14:25 Mieszkańcy Żarowa w końcu będą mieli drogę asfaltową. "To jest droga do wszystkiego" Po wielu latach starań mieszkańcy Żarowa w gminie Grodków będą mieli nową drogę dojazdową. Dziś (22.06) w urzędzie gminy podpisano umowę z wykonawcą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »