Radio Opole » Gospodarka
2022-05-30, 10:02 Autor: Roman Juranek

Do 15 czerwca pracodawcy zatrudniający obcokrajowców mogą zgłaszać się do konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Logo konkursu [fot. Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej]
Logo konkursu [fot. Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej]
Konkurs przeznaczony jest dla firm, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Zgłosić się może pracodawca, który zatrudnia co najmniej 3 cudzoziemców i w ciągu ostatnich 2 lat nie był karany w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi. Mogą wziąć w nim udział także agencje pracy, jeśli są tzw. pracodawcami użytkownikami.

Przy ocenie firmy pod uwagę brany będzie m.in. sposób zatrudnienia cudzoziemca, uwzględniane będą dodatkowe świadczenia lub pomoc, którą pracodawca oferuje zagranicznym pracownikom. Chodzi m.in. o zakwaterowanie, transport, szkolenia, pomoc w legalizacji pobytu lub w różnych sytuacjach kryzysowych. Pod uwagę będzie brane też to, na jaką pomoc ze strony pracodawcy mogą liczyć obcokrajowcy w związku z pandemią oraz czy firma zatrudnia uchodźców z Ukrainy.

Celem konkursu jest docenienie tych przedsiębiorców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację. Żeby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny on-line m. in. na stronie Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, a partnerami są opolska loża Business Centre Club, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz Marszałek Województwa Opolskiego.

Gospodarka

2022-10-02, godz. 17:00 Gmina i powiat głubczycki również szukają oszczędności.'' Na oświetleniu ulicznym oszczędzamy już dwa lata'' Wysokie rachunki za energię elektryczną zmuszają samorządy do szukania oszczędności. W Głubczycach przejście na tryb energooszczędny rozpoczęto od czasowego… » więcej 2022-10-02, godz. 13:10 Kędzierzyn-Koźle ogłosił kolejny przetarg na remont mostu w Blachowni. ''Dotychczasowe oferty przekraczają nasze … Nadal nie ma chętnych na remont mostu w Blachowni. Gmina Kędzierzyn-Koźle, która na początku bieżącego roku została prawnym właścicielem obiektu, ogłosiła… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Ważna ulica w Kluczborku zmieniła się nie do poznania. Remont trwał przez kilka miesięcy Zupełnie zmienił się komfort jazdy ulicą Drzymały w Kluczborku. Zakończyła się gruntowna przebudowa około 600-metrowego odcinka, którą prowadzono od… » więcej 2022-10-01, godz. 10:15 Przebudowa stadionu miejskiego w Strzelcach Opolskich może się nie udać. Koszty przebudowy przewyższają budżet g… Chęci są, ale brakuje pieniędzy. Nadal nie wiadomo, czy stadion miejski w Strzelcach Opolskich zostanie przebudowy. Choć gmina pozyskała na ten cel 4,5 miliona… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Prawie 8,5 miliona złotych gmina Olesno prześle mieszkańcom jako dodatek węglowy 2700 wniosków o wypłatę dodatku węglowego wpłynęło do Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnie. Rozdysponowano 1,6 miliona złotych, a zatem pieniądze trafiły… » więcej 2022-09-30, godz. 12:00 Jak oszczędzać energię, żeby nie przekroczyć limitu 2 tysięcy kWh rocznie? Sejm przegłosował ustawę w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Ceny pozostaną na poziomie tych z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin… » więcej 2022-09-30, godz. 07:56 Rolnicy z Bukowa nagrodzeni Gospodarstwo Renaty i Wiesława Kowalczyków w Bukowie pod Namysłowem zajęło 3. miejsce w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Roln… » więcej 2022-09-29, godz. 14:45 Rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Jest decyzja wojewody opolskiego Wojewoda opolski wydał dzisiaj (29.09) decyzję dotyczącą rozbudowy tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle… » więcej 2022-09-29, godz. 13:10 Niejednogłośnie, ale Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za pierwsze półrocze Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu 2022 roku i poparła to uchwałą podczas dzisiejszej (29.09) sesji. » więcej 2022-09-29, godz. 09:05 Bez ofert w trzecim przetargu na dostawy prądu dla gminy Kluczbork. "Możemy rozpocząć negocjacje z wolnej ręki" Nadal nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze będzie dostarczać prąd gminie Kluczbork w przyszłym roku. Teraz magistrat płaci za energię elektryczną niemal… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »