Radio Opole » Gospodarka
2022-01-14, 15:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Eko-Okna zainwestują w Kędzierzynie-Koźlu 400 mln zł. Będzie praca dla 500 osób

Eko-Okna inwestują w Kędzierzynie-Koźlu 400 mln zł. Będzie praca dla 500 osób [fot. archiwum Eko-Okna]
Eko-Okna inwestują w Kędzierzynie-Koźlu 400 mln zł. Będzie praca dla 500 osób [fot. archiwum Eko-Okna]
Prawie 33 hektary na tzw. Polu Południowym, czyli strefie przemysłowej Kędzierzyna-Koźla, kupiła firma Eko-Okna. To drugi inwestor, po koreańskim producencie baterii i ogniw elektrycznych, który zdecydował się na ulokowanie w tym miejscu. W nowym zakładzie, którego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, pracę docelowo znajdzie 500 osób.
- To świetna wiadomość zarówno dla nas, jak i dla miasta, bo to inwestor, który mocno wiąże się z miejscem, w które inwestuje – mówi Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która sprzedała tereny inwestycyjne. - Nowa inwestycja, 400 mln zł i 500 miejsc pracy. Powstanie nowoczesny zakład, w pełni zautomatyzowany, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Potencjał ogromny, bo to będą nie tylko okna, ale również drzwi, systemy, żaluzje i wiele innych ciekawych, nowoczesnych elementów, które są niezbędne nie tylko do domów, ale również do biur.

W najbliższych dniach ma nastąpić podpisanie aktu notarialnego, po czym inwestor będzie mógł przystąpić do przygotowania dokumentacji projektowej. Jeśli nie natrafi na żadne przeszkody, to w tym roku będzie pozwolenie na budowę i rozpocznie się inwestycja.

Eko-Okna to polska firma z siedzibą Kornicach w województwie śląskim, jeden z największych w kraju producentów stolarki okiennej.
Janusz Michałek

Gospodarka

2022-01-25, godz. 12:14 Uczeń głubczyckiego Rolniczaka wyróżniony w ogólnopolskim konkursie ZUS Marcel Stankiewicz, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Zakładu Ubezpieczeń… » więcej 2022-01-25, godz. 09:00 Otmuchów inwestuje w infrastrukturę społeczną oraz oświatową Ocieplanie i termomodernizacja szkół, a także modernizacja kotłowni - to jeden z priorytetów w gminie Otmuchów. Samorząd zamierza także wspierać seniorów… » więcej 2022-01-25, godz. 08:00 Wiele inwestycji, ale też niepewność co do kosztów ogrzewania budynków. Budżet gminy Gorzów Śląski Około 5 milionów złotych planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje gmina Gorzów Śląski. » więcej 2022-01-24, godz. 17:45 Pracownicy ZUS i KAS wyjaśniali nowe rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS… » więcej 2022-01-24, godz. 13:15 Głubczycki "pośredniak" ma dotacje dla młodych przedsiębiorców Rozpoczął się II nabór wniosków w ramach projektu ''Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim''. Dedykowany jest osobom do 30. roku życia… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 Wspólne dyżury organizuje ZUS i KAS. Tematem będzie Polski Ład Dwa dni wspólnych dyżurów z myślą o przedsiębiorcach organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowa Administracja Skarbowa. Konsultanci będą wyjaśniać… » więcej 2022-01-22, godz. 11:18 "Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku. » więcej 2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej 2022-01-21, godz. 11:56 Kssenon ma powstać na Opolszczyźnie. To unikatowa oferta dla małych przedsiębiorców Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna szuka na Opolszczyźnie miejsca na lokalizację projektu Kssenon. Jest to akcelerator biznesowy dedykowany dla małych… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Branice "zyskały" kilkudziesięciu nowych mieszkańców. To efekt całorocznej meldunkowej akcji prowadzonej przez władze… Zakończyła się akcja 'Zamelduj się w gminie Branice' skierowana do osób, które w ciągu ostatniego roku zameldowały się tutaj na pobyt stały. Wszyscy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »