Radio Opole » Gospodarka
2021-11-29, 10:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Wszystko idzie zgodnie z planem. Na koniec kwietnia 2022 r. zaplanowano finisz remontu oczyszczalni w Gościejowicach koło Niemodlina

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach[ fot. UM Niemodlin]
Modernizacja oczyszczalni w Gościejowicach w gminie Niemodlin zrealizowana jest w około 70 proc. Na ukończeniu są kluczowe prace związane z infrastrukturą technologiczną.
Po remoncie oczyszczalnia ma mieć zwiększoną wydajność. To między innymi dzięki sekwencyjnym reaktorom biologicznym, które są odpowiedzialne za oczyszczenie dopływających ścieków. Dwa dotychczasowe takie urządzenia są modernizowane. Zainstalowano już też trzeci, nowy SBR.

- Infrastrukturą technologiczną chcemy mieć gotowa do końca roku - mówi Radosław Góralik, naczelnik wydziału inwestycji i gospodarki komunalnej urzędu miejskiego w Niemodlinie. - Czekamy teraz na dostawę kompleksowego wyposażenia stacji odwadniania osadu. Ten osad teraz jest magazynowany i będzie stabilizowany. Do dwóch tygodni planujemy zrobić rozruch prasy odwadniania osadu. To jest ostatni element technologiczny, który trzeba uruchomić. Pozostają jeszcze prace remontowe na obiektach istniejących.

Zgodnie z umową prace mają zostać zakończone do 30 kwietnia 2022 roku. Do wykonania pozostanie jeszcze komunikacja wokół oczyszczalni. Chodzi przede wszystkim o drogi dojazdowe. Radosław Góralik przekonuje, że tych planów nie pokrzyżuje nawet mroźna zima.

- Wszystkie prace ziemne zostały zakończone i wyszliśmy na poziom zero - mówi Góralik. - Pozostały prace wykończeniowe w istniejących obiektach. W tym wypadku zima nam niestraszna. Jeżeli chodzi o ciągi technologiczne, drogi dojazdowe, to będą one wykonywane wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że modernizacja oczyszczalnie ścieków w Gościejowicach jest największą inwestycją w historii gminy Niemodlin. Jej koszt to 16 milionów złotych.
Radosław Góralik
Radosław Góralik

Gospodarka

2022-01-26, godz. 11:00 Gmina Głogówek przygotowuje się do budowy nowego przedszkola Konkretyzują się plany budowy przedszkola w Głogówku. Na ukończeniu jest projekt nowej siedziby Przedszkola Publicznego nr 4. Budynek ma powstać na terenie… » więcej 2022-01-26, godz. 07:45 Rusza program "Opolscy Zawodowcy 2022". 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów. To staże, dotacje… Ponad 2700 osób będzie mogło skorzystać z pięciu projektów kształcenia i rozwijania kompetencji w ramach dużego programu 'Opolscy Zawodowcy 2022'. To inicjatywa… » więcej 2022-01-25, godz. 12:14 Uczeń głubczyckiego Rolniczaka wyróżniony w ogólnopolskim konkursie ZUS Marcel Stankiewicz, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Zakładu Ubezpieczeń… » więcej 2022-01-25, godz. 09:00 Otmuchów inwestuje w infrastrukturę społeczną oraz oświatową Ocieplanie i termomodernizacja szkół, a także modernizacja kotłowni - to jeden z priorytetów w gminie Otmuchów. Samorząd zamierza także wspierać seniorów… » więcej 2022-01-25, godz. 08:00 Wiele inwestycji, ale też niepewność co do kosztów ogrzewania budynków. Budżet gminy Gorzów Śląski Około 5 milionów złotych planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje gmina Gorzów Śląski. » więcej 2022-01-24, godz. 17:45 Pracownicy ZUS i KAS wyjaśniali nowe rozwiązania podatkowe w ramach Polskiego Ładu Pracownicy skarbówki i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśniają przepisy Polskiego Ładu. Dzisiaj (24.01) taką akcję zorganizowano w placówkach ZUS… » więcej 2022-01-24, godz. 13:15 Głubczycki "pośredniak" ma dotacje dla młodych przedsiębiorców Rozpoczął się II nabór wniosków w ramach projektu ''Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy w powiecie głubczyckim''. Dedykowany jest osobom do 30. roku życia… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 Wspólne dyżury organizuje ZUS i KAS. Tematem będzie Polski Ład Dwa dni wspólnych dyżurów z myślą o przedsiębiorcach organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowa Administracja Skarbowa. Konsultanci będą wyjaśniać… » więcej 2022-01-22, godz. 11:18 "Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku. » więcej 2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »