Radio Opole » Gospodarka
2021-10-25, 08:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny

Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny [fot. GDDKiA Opole]
Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny [fot. GDDKiA Opole]
Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
To będą spotkania informacyjne z przedstawicielami GDDKiA oraz Biura Projektowego P.S. Project. Uczestnicy będą mogli poznać rozważane warianty przebiegu tras drogowych. Zebrane opinie i ewentualne uwagi będą analizowane i uwzględniane na kolejnych etapach prac projektowych.

Pierwsze spotkanie, skierowane przede wszystkim do mieszkańców Sidziny zaplanowano na 27 października. Odbędzie się ono w tamtejszym domu kultury. Początek o 17:00. Następnego dnia podobne spotkanie zorganizowane będzie w Malerzowicach Wielkich, w świetlicy wiejskiej o godz. 18:00.

Więcej o planowanej trasie można poczytać na: www.obwodnicasidziny.pl. Uwagi i opinie można składać również bezpośrednio do opolskiej GDDKiA lub wykonawcy projektu do 5 listopada.

Obwodnica Sidziny w ciągu drogi krajowej nr 46 będzie miała 8 km długości. Będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Gospodarka

2021-11-28, godz. 19:45 Październik był kolejnym miesiącem z niższym bezrobociem w regionie Październik był kolejnym miesiącem, kiedy w regionie odnotowano spadek bezrobocia. W porównaniu do września liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach… » więcej 2021-11-28, godz. 08:54 Wykorzystali oszczędności z poprzedniego przetargu. Murów rozbudowuje kanalizację Po nowym roku rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji w Starych Budkowicach. Sieć zostanie dokończona na dwóch ulicach - Zagwiździańskiej oraz Targ… » więcej 2021-11-27, godz. 12:00 Ma być taniej, ale najpierw będzie drożej. Aby obniżyć ceny za śmieci Tarnów Opolski przystąpi do "Czystego re… To ma być antidotum między innymi na rosnące ceny wywozu odpadów. Radni Tarnowa Opolskiego zdecydowali, że gmina w przyszłym roku przystąpi do Związku… » więcej 2021-11-26, godz. 19:00 Kolejna droga w Opolu oddana do użytku. Tym razem zakończono budowę łącznika ulicy Sieradzkiej z Bielską Kolejna wyremontowana droga w Opolu gotowa do użytku. Chodzi o połączenie ulicy Sieradzkiej z ul. Bielską na osiedlu Malinka. W ramach inwestycji zamontowano… » więcej 2021-11-26, godz. 17:00 Szkołę w Kórnicy czeka termomodernizacja za ponad 2,5 mln złotych Szkoła w Kórnicy przejdzie kompleksową modernizację energetyczną. Po kilku latach przygotowań i czterech ogłoszonych przetargach w końcu udało się wyłonić… » więcej 2021-11-26, godz. 14:45 Transport publiczny w powiecie głubczyckim i prudnickim wchodzi na wyższy poziom. Samorządowcy z południa regionu będą… Powiatowo-Gminny Związek Transportu 'Pogranicze' w Głubczycach rozpoczyna swoją działalność. Głównym zadaniem instytucji, do której należą powiaty głubczycki… » więcej 2021-11-26, godz. 12:45 Grodków chce modernizować systemy ogrzewania w szkołach i wiejskich świetlicach. W części budynków do produkcji… Grodkowski magistrat chce skuteczniej walczyć ze smogiem. Pomóc w tym mają panele słoneczne i wymiana pieców w budynkach szkół. » więcej 2021-11-26, godz. 10:45 "Obniżenie akcyzy czy VAT może pomóc obniżyć inflację". Diana Rokita-Poskart z Politechniki Opolskiej o tarczy i… Propozycje tarczy antyinflacyjnej oceniła w Porannej Loży Radiowej ekonomistka z Politechniki Opolskiej dr Diana Rokita-Poskart. » więcej 2021-11-25, godz. 19:00 Mniej ciągników i trzody, ale więcej drobiu i bydła. Urząd Statystyczny w Opolu pokazał pierwsze wyniki spisu ro… Koncentracja, specjalizacja i regionalizacja produkcji rolnej - to podstawowe wnioski z Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dla Opolszczyzny. » więcej 2021-11-25, godz. 18:30 Zmiany na drodze wojewódzkiej numer 429. W najbliższych tygodniach zostanie wprowadzony ruch wahadłowy Wracamy do tematu drogi wojewódzkiej numer 429. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy Polską Nową Wsią a Wawelnem rozpoczęto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »