Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-17, 12:15 Autor: Tomasz Cichoń

Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano

Obwodnica zdjęcie poglądowe [fot. Daniel Klimczak]
Obwodnica zdjęcie poglądowe [fot. Daniel Klimczak]
Rafał Pydych [fot. Paula Hołubowicz]
Rafał Pydych [fot. Paula Hołubowicz]
Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu "Stu Obwodnic". To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.

Najbardziej zaawansowane prace są związane z obwodnicą Brzegu. Prawie zakończono już etap studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, które ma zdecydować o wyborze wariantu poprowadzenia drogi.
Najdłuższy fragment tej obwodnicy będzie przebiegał przez teren gminy Skarbimierz, ale pojawił się problem z decyzją środowiskową.

- W momencie uzyskania decyzji środowiskowej będziemy mogli przystąpić do przetargu na zaprojektowanie i budowę tej obwodnicy. Pojawił się tutaj problem z decyzją środowiskową, ponieważ wójt Skarbimierza zawiesił postępowanie środowiskowe, pomimo przedłożonego raportu oddziaływania na środowisko, wskazując, że wariant rekomendowany jest niezgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Pydych, dyrektor GDDKiA w Opolu.

- W przypadku realizacji inwestycji drogowych w oparciu o specustawę rozwiązania nie muszą być zgodne z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Tutaj sprawę skierowaliśmy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, składając zażalenie na przeciąganie postępowania przez wójta - dodaje Pydych.

To wpłynie na czas realizacji tej inwestycji i wiele zależy od tego jak szybko sprawa zakończy się w sądzie.
Rafał Pydych dyrektor GDDKiA w Opolu
Rafał Pydych dyrektor GDDKiA w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-10-19, godz. 21:00 Policja: jesienią na drogach zwolnijmy i zachowajmy większe odstępy między pojazdami Policja apeluje do opolskich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmiennymi, jesiennymi warunkami na drogach. Niedostosowanie prędkości… » więcej 2021-10-19, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 51 zakażeń. Zmarło 5 chorych. W kraju mamy ponad 3900 nowych infekcji [… 51 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 5 chorych potwierdzono dziś (19.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-10-19, godz. 19:49 Program "Opolska Rodzina" ciągle się rozrasta. Opole podziękowało partnerom Program 'Opolska Rodzina' funkcjonuje od stycznia 2019, a obecnie zrzesza 140 partnerów, którzy udzielają zniżek dla rodzin i seniorów. To przedsiębiorcy… » więcej 2021-10-19, godz. 19:32 Opolscy uczniowie mierzyli się z tematem zdalnego nauczania w konkursie. Nagrodzono najlepszych Blisko 1000 uczniów szkół podstawowych w regionie wzięło udział w konkursach, plastycznym i literackim, poświęconych zdalnemu nauczaniu. To część projektu… » więcej 2021-10-19, godz. 18:51 Są wyniki konkursu na szkolenia zgłoszone przez organizacje pozarządowe. Unijne dotacje w ramach EBO [LISTA] 10 opolskich organizacji pozarządowych zdobyło unijne dofinansowanie na organizację szkoleń. Urząd marszałkowski ogłosił wyniki pierwszego konkursu w ramach… » więcej 2021-10-19, godz. 18:30 USK w Opolu dołączył do ogólnopolskiej kampanii leczenia otyłości. Tu wykonywane są zabiegi bariatryczne Chirurgiczne leczenie otyłości ale także profilaktyka oraz uświadamianie skali problemu - między innymi takie są założenia ogólnopolskiej kampanii 'W… » więcej 2021-10-19, godz. 17:30 Praszkowski magistrat oczekuje na pomysły w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty do 50 tysięcy złotych Wystartował budżet obywatelski gminy Praszka na 2022 rok. Wczoraj (18.10) ruszył nabór wniosków, który potrwa przez dwa tygodnie. » więcej 2021-10-19, godz. 17:15 Dotacje, turystyka, rekreacja i ochrona zabytków. LGD "Górna Prosna" ma plan na wydanie dodatkowych 400 tysięcy euro 401 tysięcy euro otrzymała dodatkowo Lokalna Grupa Działania 'Górna Prosna' w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Opolskie LGD realizują… » więcej 2021-10-19, godz. 16:00 Do Nysy zbliża się silny wiatr, zebrał się sztab kryzysowy. To tylko ćwiczenia! W związku z prognozami silnego wiatru, w nyskim starostwie obradował dziś (19.10) powiatowy zespół zarządzania kryzysowego. Tym razem to element ćwiczeń… » więcej 2021-10-19, godz. 16:00 Kolejni mieszkańcy Opolszczyzny oszukani w internecie W jednym przypadku małżeństwo zostało oszukane podczas sprzedaży nosidełka dziecięcego, w drugim poszkodowani za pośrednictwem serwisu społecznościowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »