Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-14, 18:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Politycy łączą siły w walce o budowę obwodnicy Strzelec Opolskich

Korek w Strzelcach Opolskich [fot. pani Małgorzata]
Korek w Strzelcach Opolskich [fot. pani Małgorzata]
Radni Strzelec Opolskich i politycy wszystkich opcji wspólnie chcą działać na rzecz budowy obwodnicy miasta. Na dzisiejszej (14.09) sesji rady miejskiej ustalono, że posłowie będą lobbować za przeznaczeniem odpowiedniej kwoty na przygotowanie dokumentacji, a następnie realizację inwestycji. W obradach udział wzięli osobiście Tomasz Kostuś (KO) oraz dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Pydych, przedstawiciel wojewody opolskiego i starosta strzelecki. On-line połączył się poseł Janusz Kowalski (ZP).
Radni miejscy podjęli uchwałę w której żądają wpisania obwodnicy Strzelec Opolskich na listę stu tego typu inwestycji, które rząd planuje zrealizować do roku 2030. Radny Jan Chabraszewski (PiS) apelował, żeby w uchwale nie używać słowa „żądanie” ale „apel” argumentując, że jest to bardziej eleganckie stwierdzenie. Większość radnych odrzuciła tę propozycję uznając, że od 20 lat mieszkańcy grzecznie prosili o budowę obwodnicy, nie blokowali dróg, ale takie podejście nie przyniosło do tej pory efektów, więc teraz zamiast apelować i prosić, żądają budowy nowej drogi.

Przez Strzelce Opolskie przebiega ruchliwa droga krajowa 94, miasto znajduje się w niedalekim sąsiedztwie autostrady. Gdy dochodzi do wypadku lub – tak jak obecnie – prowadzone są prace remontowe na A4, miasto jest notorycznie zakorkowane.

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 20:30 "Pomaganie przez bańkowanie". 24 tysiące złotych trafiło do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu na zakup potrzebnego… Ponad 24 tysiące złotych na zakup potrzebnego sprzętu zostało przekazanych do Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 Szymona… » więcej 2021-09-24, godz. 20:30 Planujesz budowę domu? Możesz skorzystać z darmowych konsultacji z inwestorami, czy architektami Porady inwestorów, konsultacje z budowlańcami czy rozmowy z architektami. To tylko zarys pomocy, z jakiej w sobotę (25.09) będą mogli skorzystać mieszkańcy… » więcej 2021-09-24, godz. 19:32 Darmowy transport w gminie Łubniany. ''Wiele osób czekało na to długie lata'' W Gminie Łubniany udało się uruchomić darmowy transport publiczny. To kolejny krok, który miał na celu poprawę mobilności mieszkańców, zmniejszenie korków… » więcej 2021-09-24, godz. 19:29 Brzeg: posłowie Koalicji Obywatelskiej i sympatycy kolei nie zgadzają się na omijanie dworca przez pociągi PKP Int… Nie można pozwolić na zmniejszenie liczby pociągów Intercity, które zatrzymują się w Brzegu. To główny przekaz z konferencji prasowej dwóch opolskich… » więcej 2021-09-24, godz. 18:06 Prudnickie Centrum Medyczne ma nową stację tlenową Nowa stacja tlenowa w Prudnickim Centrum Medycznym oficjalnie oddana do użytku. Inwestycja polegała m.in. na posadowieniu zbiornika o pojemności 6 tysięcy… » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Gorzowscy aptekarze będą mieć tablicę pamiątkową, a w galerii "Kredens" przygotowano specjalną wystawę Uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej aptekarzy zapowiedziano na niedzielę w Gorzowie Śląskim. » więcej 2021-09-24, godz. 18:00 Lewica przedstawia kolejne argumenty, dla których nowy stadion Odry Opole ma nie powstać. Rzecznik opolskiego ratusza… Przedstawiciele Partii Razem po raz kolejny podają w wątpliwość budowę nowego stadionu Odry Opole. Jacek Przystajko wraz z Kamilą Jarońską na dzisiejszej… » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »