Radio Opole » Gospodarka
2021-10-15, 15:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie

Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie [fot.ZDW]
Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie [fot.ZDW]
Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie [fot.P. Wójtowicz]
Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie [fot.P. Wójtowicz]
Mieszkańcy Gogolina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Krapkowickiej, czyli drodze wojewódzkiej 409. Od 25 października na 1,5-kilometrowym odcinku od hali sportowej do skrzyżowania przy szkole podstawowej pojawią się drogowcy, którzy do końca roku wymienią nawierzchnię i przebudują zatoki autobusowe.
- Czasu nie zostało wiele, dlatego wykonawca, czyli firma DROGBUD jak najszybciej przystąpi do prac - informuje wicemarszałek regionu Szymon Ogłaza.

Prezes DROGBUD-u Tomasz Kędzior wyjaśnia, że podczas wymiany nawierzchni ruch będzie odbywał się wahadłowo, natomiast w ostatniej fazie inwestycji droga może być wyłączona z ruchu.

Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala nie ma wątpliwości, że remont jest potrzebny. - Wojewódzka "409" to jest droga, która w przyszłości będzie prowadziła na wiadukt przy linii kolejowej. Zdaniem samorządowca, utrudnienia związane z przebudową nie będą dokuczliwe. - Można je ominąć tak zwaną małą obwodnicą Karłubca. Czyli możemy kierować się na ulicę Kamienną i tak wrócić na DW 409.

Reporter Radia Opole pytał, dlaczego inwestycji nie połączono z wcześniej prowadzonym remontem przejazdu kolejowego: - Remont Krapkowickiej planowaliśmy na przyszły rok, jednak pieniądze na ten cel pojawiły się wcześniej, więc skoro jest też potrzeba to przystępujemy do prac - wyjaśnia wicemarszałek Ogłaza.

Dodajmy, że dodatkowe pieniądze to efekt ostatniego głosowania radnych województwa, którzy zgodzili się na przesunięcie 3 mln złotych na inwestycje drogowe.

Remont DW 409 w Gogolinie zostanie zrealizowany głownie z pieniędzy budżetu urzędu marszałkowskiego w Opolu.
Szymon Ogłaza, Tomasz Kędzior
Joachim Wojtala

Gospodarka

2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej 2022-01-21, godz. 11:56 Kssenon ma powstać na Opolszczyźnie. To unikatowa oferta dla małych przedsiębiorców Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna szuka na Opolszczyźnie miejsca na lokalizację projektu Kssenon. Jest to akcelerator biznesowy dedykowany dla małych… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Branice "zyskały" kilkudziesięciu nowych mieszkańców. To efekt całorocznej meldunkowej akcji prowadzonej przez władze… Zakończyła się akcja 'Zamelduj się w gminie Branice' skierowana do osób, które w ciągu ostatniego roku zameldowały się tutaj na pobyt stały. Wszyscy… » więcej 2022-01-20, godz. 16:00 Milion złotych za najlepiej wyszczepiony samorząd w powiecie nyskim dostał Paczków Teraz będzie inwestował te pieniądze w lokalną społeczność, w zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb. » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Oczyszczalnia ścieków w Głogówku wkracza w XXI wiek. Rozpoczyna się drugi etap modernizacji Głogówek rozpoczyna drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków. Pierwszy został ukończony w październiku ubiegłego roku. Warte około 7,7 mln złotych… » więcej 2022-01-19, godz. 16:59 Maleje liczba mieszkańców Brzegu, za to Namysłów "rośnie w siłę" Brzeg zalicza największy, bo ponad 3% spadek populacji od 20 lat i jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na Opolszczyźnie. W 2017 roku żyło… » więcej 2022-01-19, godz. 15:30 Walce: do jesieni strażacy z Dobieszowic będą mieć nową remizę Gdy tylko pogoda pozwoli rozpocznie się budowa remizy OSP Dobieszowice w gminie Walce. Inwestycję chciało realizować aż 7 firm. Zwycięska - przedsiębiorstwo… » więcej 2022-01-19, godz. 09:15 Paczków chce szybciej spłacić kredyt. Dzięki temu będzie mógł inwestować Przyspieszenie zapowiadają władze Paczkowa w temacie spłaty kredytu, jaki ciąży na samorządzie. Ma to być krok w kierunku nowych inwestycji. » więcej 2022-01-18, godz. 17:30 Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To kluczowa inwestycja dla północy gminy Namysłów Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To jedna z ostatnich nieskanalizowanych miejscowości w północnej części gminy Namysłów. » więcej 2022-01-18, godz. 15:00 Po remoncie stacja uzdatniania wody w Rozkochowie będzie o 20% bardziej wydajna 1,5 mln zł może kosztować przebudowa stacji uzdatniania wody w Rozkochowie. Tam są odwierty, z których woda trafia do mieszkańców gminy Walce. Ubiegłoroczna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »