Radio Opole » Gospodarka
2021-10-12, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Znów można dowiadywać się o unijnych dotacjach i szkoleniach z Mobilnych Punktów Informacyjnych

Marzena Borecka, Mobilny Punkt Informacyjny w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Marzena Borecka, Mobilny Punkt Informacyjny w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich powróciły do akcji po roku przerwy wynikającej z pandemii. Dzisiaj (12.10) można było zasięgnąć informacji o funduszach unijnych w siedzibie oleskiego starostwa i magistratu.
To szansa dla wszystkich zainteresowanych dotacjami czy bezpłatnymi szkoleniami.

- Aktualnie najczęściej pojawia się wątek założenia własnej działalności gospodarczej oraz rozwijania przedsiębiorstwa - mówi Marzena Borecka z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Opolu.

- Po przerwie zainteresowanie jest dość duże, ponieważ zniknęliśmy z mapy województwa na okres pandemiczny. Wróciliśmy we wrześniu i dostrzegamy zainteresowanie w punktach mobilnych. To samo dotyczy kontaktu z naszymi stałymi punktami. Sporo osób telefonuje i pisze maile z pytaniami o możliwości dofinansowania.

Jeden z mieszkańców chciał dowiedzieć się w Oleśnie, jak rozwijać firmę produkującą maszyny pakujące.

- Dowiedziałem się o tym punkcie i dzisiejszym dyżurze, a jesteśmy firmą rozwojową. Mamy zamiar inwestować - rozbudowywać się. Chciałbym skorzystać z pieniędzy unijnych, a do tej pory niestety nie miałem możliwości. Chciałem dowiedzieć się jak najwięcej. Mam w zasadzie jedno pytanie: jak zdobyć pieniądze, skoro chcemy rozbudowywać się? Resztę pokaże proza życia.

Spotkania są organizowane raz na miesiąc w opolskich miastach powiatowych, co nie dotyczy Opola, Nysy i Kędzierzyna-Koźla.

Znajdują się tam stałe punkty informacyjne. Informacji o kolejnych punktach należy szukać pod adresem www.rpo.opolskie.pl.
Marzena Borecka
Mieszkaniec

Gospodarka

2021-10-27, godz. 13:30 Kolejnych 50 "kopciuchów" w Jemielnicy zostanie zlikwidowanych Jeszcze tej jesieni w gminie Jemielnica kolejnych pięćdziesiąt 'kopciuchów' zostanie wymienionych na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Mieszkańcy… » więcej 2021-10-27, godz. 08:45 Komisja konkursowa wybrała prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. "Kluczowe jest jego doświadczenie" Janusz Ratajczyk będzie nowym prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Marcin Kisilica, jego poprzednik, złożył rezygnację i od lipca szpitalem… » więcej 2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »