Radio Opole » Gospodarka
2021-08-29, 13:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Uwaga rolnicy! ARiMR przedłużył okres składania wniosków na modernizację gospodarstw

Krowy na pastwisku - zdjęcie ilustrujące [fot. M.Śmierciak]
Krowy na pastwisku - zdjęcie ilustrujące [fot. M.Śmierciak]
Gospodarstwo Rolne [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gospodarstwo Rolne [fot. Justyna Krzyżanowska]
Do 20 września rolnicy zainteresowani modernizacją swoich gospodarstw mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Aby otrzymać dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rolnicy muszą spełnić kilka wymogów. Wśród nich na przykład wielkość gospodarstwa. Musi mieć ono co najmniej 1 hektar, ale nie więcej niż 300 hektarów. Wsparcie wynosi 50 procent poniesionych kosztów.
- Dokumenty aplikacyjne można składać w ramach wszystkich oddziałów poddziałania - mówi Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- To jest rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego. Wnioski można składać także w obszarze inwestycji związanych z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem jej skali, poprawą jakości lub zwiększeniem wartości dodanej produktu. Przyjmujemy również wnioski na działania związane z nawadnianiem w gospodarstwach rolnych.

Wnioski przyjmowanie są w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych agencji właściwych ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można je składać osobiście, przez upoważnioną osobę lub wysłać pocztą. Jest też możliwość wypełnienia go za pośrednictwem platformy ePUAP.
Wojciech Komarzyński

Gospodarka

2021-10-15, godz. 15:15 Pod koniec października rusza remont DW 409 w Gogolinie Mieszkańcy Gogolina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Krapkowickiej, czyli drodze wojewódzkiej 409. Od 25 października na 1,5-kilometrowym… » więcej 2021-10-15, godz. 10:54 Idą zmiany w uchwale antysmogowej dla Opolszczyzny. W 2030 roku w regionie nie będzie już "kopciuchów"? Zakończyły się konsultacje zmian w uchwale antysmogowej. Samorząd województwa przygotowuje przepisy, które zakażą używania tzw. kopciuchów od 2030 r… » więcej 2021-10-15, godz. 08:47 Gmina odśnieży drogi powiatowe. Tegoroczna zima będzie testem, czy taki system się sprawdzi Ta zima będzie okresem testowym - samorządy gminy Bierawa i powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będą sprawdzać, czy nowy system odśnieżania dróg zda egzamin… » więcej 2021-10-14, godz. 14:56 Są miliony złotych dla młodych bezrobotnych na otwarcie własnej firmy w regionie. W programie uczestniczą wszystkie… Ponad 14,5 miliona złotych ma Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu dla młodych osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. » więcej 2021-10-14, godz. 10:00 "To będzie praktycznie nowa droga". Kluczborskie starostwo ma dotację na przebudowę ulicy Drzymały Ulica Drzymały w Kluczborku doczeka się gruntownej przebudowy. Samorząd powiatowy pozyskał na ten cel ponad 1,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju… » więcej 2021-10-14, godz. 08:00 Chcą teraz znaleźć budowlańców, żeby nie dokładać pieniędzy z budżetu w przyszłym roku Urzędnicy gminy Walce obawiają się stale rosnących cen na usługi budowlane, dlatego już teraz ogłaszają przetargi na zadania, które mają być wykonane… » więcej 2021-10-14, godz. 07:45 Rozwój zielonej energii wyprzedza wiedzę strażaków na temat gaszenia pożarów takich instalacji Straż pożarna coraz częściej odbiera sygnały o pożarach instalacji fotowoltaicznych. Starszy brygadier Arkadiusz Kuśmierski, zastępca opolskiego komendanta… » więcej 2021-10-12, godz. 19:00 Znów można dowiadywać się o unijnych dotacjach i szkoleniach z Mobilnych Punktów Informacyjnych Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich powróciły do akcji po roku przerwy wynikającej z pandemii. Dzisiaj (12.10) można było zasięgnąć informacji… » więcej 2021-10-12, godz. 16:37 Opóźnienie w przygotowaniu dokumentów do budowy oczyszczalni dla strefy ekonomicznej Oczyszczalnia ścieków przemysłowych dla strefy gospodarczej gminy Ujazd powstanie, ale z lekkim poślizgiem. Inwestor, czyli Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna… » więcej 2021-10-12, godz. 10:01 Blisko 125 milionów złotych w ramach tarcz antykryzysowych przekazał ZUS do opolskich firm Ponad 124 miliony złotych wypłacił opolski ZUS przedsiębiorcom w ramach kolejnych edycji Tarczy Antykryzysowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »