Radio Opole » Gospodarka
2021-07-20, 11:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Remontują drogi, że aż trudno przez gminę przejechać

Remonty dróg w gminie Ujazd [fot. archiwum gminy]
Remonty dróg w gminie Ujazd [fot. archiwum gminy]
Remonty dróg w gminie Ujazd [fot. archiwum gminy]
Remonty dróg w gminie Ujazd [fot. archiwum gminy]
W tym roku gmina Ujazd to jeden wielki plac budowy. Realizowanych jest bardzo dużo inwestycji zarówno samorządowych, prywatnych, jak i prowadzonych przez jednostki wojewódzkie czy krajowe. Największą jest budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu, z powodu której zamknięta została na większą część roku ulica Starostrzelecka, łącząca Ujazd i strefę gospodarczą.
- Były też utrudnienia na drodze Ujazd – Stary Ujazd – mówi Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. - Tamta droga była zamknięta przez parę miesięcy. Teraz na drodze Jaryszów-Ujazd jest sygnalizacja świetlna, tam jest budowane rondo. Z tym wiążą się utrudnienia i objazdy. Również Rynek w Ujeździe jest teraz całkowicie zamknięty. Tranzytowy ruch ciężki jest poprowadzony przez Zimną Wódkę. Ruch osobowy poprowadzony przez ulicą szkolną, dosyć wąską ulicą, więc tam też jest teraz sygnalizacja świetlna.

Gmina wspólnie z powiatem przebudowała drogę w Olszowej w kierunku Zimnej Wódki, modernizowane są dwie drogi gminne w Nogowczycach – ulice Lipowa i Strzelecka.

Niedługo otwierany będzie przetarg na remont ul. Słonecznej w Ujeździe. Dodatkowo wiele dróg było chwilo zamykanych z powodu prowadzenia prac związanych z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Hubert Ibrom

Gospodarka

2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »