Radio Opole » Gospodarka
2021-06-09, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Koniec budowy kanalizacji sanitarnej we Wroninie

Budowa kanalizacji [fot. archiwum UM]
Budowa kanalizacji [fot. archiwum UM]
Na ukończeniu jest budowa II etapu kanalizacji sanitarnej we Wroninie, w gminie Polska Cerekiew. Gdy inwestycja będzie zakończona, samorząd będzie mógł się pochwalić, że skanalizowanych ma już 70% miejscowości. Mimo tego, że prace są prowadzone regularnie, na mapie gminy Polska Cerekiew zostaną takie wioski, w których sieć sanitarna raczej nigdy się nie pojawi.
- Wronin to duża miejscowość, dlatego budowę kanalizacji podzieliliśmy na dwa etapy. Zakończyły się już wszystkie prace ziemne – mówi Piotr Kanzy, wójt Polskiej Cerekwi. - Został jeszcze etap odtworzenia nawierzchni i przyłączenia jednej części domostw, które są usytuowane wzdłuż drogi głównej, więc mieszkańcy będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Budowa kanalizacji to zawsze taka inwestycja, która jest uciążliwa i problematyczna dla mieszkańców, ale mam nadzieję, że w te wakacje zakończymy te prace.

W następnej kolejności kanalizacja będzie budowana w Zakrzowie, gdzie część domów jest już podpięta do sieci oraz w Łańcu. Sieć sanitarna nie pojawi się w Kozie i Mierzęcinie – wioskach najmniejszych i najbardziej oddalonych. Trwają rozmowy z sąsiednią gminą Pawłowiczki o możliwości budowy kanalizacji w miejscowości Połowa i przyłączenia do sieci w sąsiedniej Ostrożnicy, ale na razie nie wyszło to poza sferę planowania.
Piotr Kanzy

Gospodarka

2021-06-11, godz. 13:15 Sieć gazowa w gminie Krapkowice jest coraz dłuższa, ale mieszkańcy chcą dostępu do gazu w kolejnych wioskach Coraz intensywniej rozwija się sieć gazowa w gminie Krapkowice. Zakończona jest już budowa gazociągu w Steblowie i Żywocicach, trwają prace w Otmęcie na… » więcej 2021-06-11, godz. 09:59 Do jeziora jak po dywanie? Remont ulicy Pływackiej w Turawie ma rozwiązać problemy z komunikacją przy Jeziorze Du… W tym sezonie letnim nie powinno być już problemów z dojazdem do Jeziora Dużego w Turawie. Trwają prace remontowe ulicy Pływackiej. » więcej 2021-06-10, godz. 14:21 W powiecie krapkowickim powstają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe powstają na terenie powiatu krapkowickiego. Po kilku latach zastoju, prywatne firmy znów są zainteresowane inwestowaniem w zieloną… » więcej 2021-06-09, godz. 17:30 Mieszkańcy Głogówka mogą skorzystać z dotacji na usuwanie azbestu Do 30 czerwca w gminie Głogówek można złożyć wniosek na utylizację azbestu z pokryć dachowych. Pieniądze na ten cel pochodzą z konkursu ogłoszonego… » więcej 2021-06-09, godz. 15:00 Władze Kietrza przygotowują się do budowy kanalizacji sanitarnej Gmina Kietrz otrzymała 2,5 mln złotych dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Raciborskiej oraz części ulicy Długiej. To prawie 65… » więcej 2021-06-09, godz. 10:55 Maszyna za 11 mln zł do fotooptycznej segregacji śmieci zwiększy poziom recyklingu odpadów w Kędzierzynie-Koźlu Spółka Czysty Region z Kędzierzyna-Koźla będzie miała nowoczesną instalację do segregacji odpadów. Dzięki temu zamiast 30%, około 40% odpadów przywiezionych… » więcej 2021-06-08, godz. 17:30 Pod koniec czerwca ruszy remont DW 494 w Chudobie Za dwa tygodnie rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Chudoba. Inwestycja na trasie Bierdzany - Olesno zakłada przebudowę jezdni… » więcej 2021-06-08, godz. 15:00 Brzeg chce budować mieszkania na "Zielonce". Miasto liczy na wsparcie z rządowego programu W Brzegu mogą powstać kolejne mieszkania. Władze miasta chcą skorzystać z programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, który miałby pomóc w zagospodarowaniu… » więcej 2021-06-08, godz. 12:15 Opolski ZUS umorzył składki warte ponad 11 mln zł. To pomoc dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej 9.0 Opolski ZUS umorzył już ponad 11 mln 300 tys. zł przedsiębiorcom z naszego regionu w ramach Tarczy Antykryzysowej 9.0. Przypomnijmy, od 4 maja przedsiębiorcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »