Radio Opole » Gospodarka
2021-05-13, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Pod koniec maja ruszy remont DW457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi

Podpisanie umowy na remont kilometrowego odcinka dw 457 [fot. Katarzyna Doros]
Podpisanie umowy na remont kilometrowego odcinka dw 457 [fot. Katarzyna Doros]
Przebieg remontu [fot. mat. ZDW w Opolu]
Przebieg remontu [fot. mat. ZDW w Opolu]
Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów. W czwartek (13.05) w siedzibie ZDW w Opolu podpisano umowę w tej sprawie.
- To niewielka, ale bardzo istotna inwestycja dla mieszkańców - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Droga wymagała remontu i interwencji w kilku miejscach, m.in. właśnie w Chróścicach, stąd właśnie 1,5 miliona złotych z budżetu województwa.

- To teren zabudowany, więc utrudnienia będą, ale potrwają krótko. Będzie musiał być wyłączony z ruchu jeden pas jezdni naprzemiennie, a do tego dojdą lokalne zawężenia. Z uwagi na układanie chodników i roboty towarzyszące, bardzo duże utrudnienia będą dotyczyć poruszania się ruchu pieszego - dodaje Tomasz Kędzior, prezes firmy DROG-BUD, wykonawca inwestycji.

- To teren zabudowany, więc chcemy wymienić wszystkie widoczne elementy drogowe - mówi Mirosław Sokołowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji w ZDW Opole. - Rozbieramy istniejący chodnik, zbudujemy go z nowych elementów betonowych. Zmieniamy wszystkie warstwy bitumiczne. Zostaną wykonane nowe wjazdy do wszystkich posesji przy tym odcinku drogi. Jest tu także mały parking przy punkcie handlowym, dlatego betonowe miejsca parkingowe zastąpi nawierzchnia bitumiczna, aby były bardziej trwałe i podczas opadów nie stała tam woda. Nowością od tego roku na wszystkich inwestycjach są kanały technologiczne dla mediów, które mają być w przyszłości przebudowywane.

Prace na DW 457 ruszą 26 maja i potrwają 2 miesiące. Dokładny koszt inwestycji to 1,56 miliona złotych.
Szymon Ogłaza, Tomasz Kędzior
Mirosław Sokołowski

Gospodarka

2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej 2021-07-24, godz. 15:00 100 tysięcy złotych z budżetu powiatu opolskiego na renowację zabytków Starostwo w Opolu przyznało pieniądze na renowację zabytków. Wsparcie otrzymają trzy obiekty. Zarząd powiatu opolskiego zdecydował, że największa dotacja… » więcej 2021-07-24, godz. 12:25 Rośnie liczba cudzoziemców pracujących w regionie. Większość z nich stanowią osoby zza wschodniej granicy 22 843 cudzoziemców pracuje obecnie legalnie w naszym regionie. Oznacza to, że od kwietnia liczba ta zwiększyła się o ponad 900 osób. » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »