Radio Opole » Gospodarka
2021-05-03, 08:00 Autor: Mariusz Chałupnik

"Ten budynek długo czekał na gruntowny remont". Urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim czeka lifting

Urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim
Urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim
Magistrat w Dobrzeniu Wielkim zostanie poddany termomodernizacji. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie miliona 200 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.
W planach jest między innymi przebudowa wnętrza obiektu, wymiana stolarki okiennej czy też ocieplenie dachu. Część prac będzie po stronie gminy.

- Chodzi przede wszystkim o wymianę instalacji elektrycznej - mówi Piotr Szlapa, wójt Dobrzenia Wielkiego. - Nie ma co ukrywać, że instalacja nam się po prostu co jakiś czas paliła. Jest ona aluminiowa i nie wytrzymuje obecnych obciążeń. Ten budynek ma około 40 lat i do tej pory poza drobnymi pracami nie był w nim przeprowadzony duży remont. Do tego będziemy musieli poprawić schody prowadzące do urzędu, które "sypią" się nam z każdej strony.

Jak dodaje Piotr Szlapa planowany remont nie powinien mieć wpływu na pracę urzędników.

- Ustalimy to dokładnie z wykonawcą, który zostanie wyłoniony w przetargu, ale na pewno zostaniemy w budynku - mówi wójt Dobrzenia Wielkiego. - Nie będziemy przenosić urzędu w inne miejsce. Mamy dwa wejścia, a w razie potrzeby możemy otworzyć trzecie, także musimy prace zorganizować w ten sposób, żeby urząd cały czas działał w tym miejscu.

Obecnie gmina czeka na przygotowanie projektu. W sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a prace w urzędzie gminy w Dobrzeniu Wielkim mają ruszyć w październiku.
Piotr Szlapa
Piotr Szlapa

Gospodarka

2021-05-07, godz. 12:25 "To inwestycja w bezpieczeństwo". Podpisano umowę na projekt ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Niemodlin z Tuł… Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Wydrowice w gminie Niemodlin z Tułowicami Małymi w gminie Tułowice. Ten blisko kilometrowy odcinek przy… » więcej 2021-05-07, godz. 11:00 Gmina Reńska Wieś kończy wiosenne inwestycje drogowe Zakończyły się dwie pierwsze inwestycje drogowe realizowane przez gminę Reńska Wieś. Samorząd systematycznie remontuje i buduje drogi w miejscach wskazanych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:18 Kanalizacja na 3 ulicach ma kosztować 7 mln zł Jeszcze w pierwszej połowie roku ma być wyłoniona firma, która wybuduje kanalizację w Strzeleczkach. To ostatnia taka inwestycja w tej miejscowości, później… » więcej 2021-05-07, godz. 08:15 Do czerwca można zgłaszać uwagi i wnioski do aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym Aktualizacja planu zarządzania ryzykiem powodziowym w Nysie była tematem konsultacji zorganizowanych jako część projektu Stop Powodzi. To inicjatywa Ministerstwa… » więcej 2021-05-06, godz. 17:30 Nabiera rozpędu budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Jest zmiana organizacji ruchu Przyspieszają prace przy budowie obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na blisko 13-kilometrową trasę… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 Jedna nowa droga może rozwiązać problemy wielu mieszkańców. Niedługo ruszy inwestycja w Suchym Borze Powstaje nowe osiedle, to potrzebna jest także nowa droga. Z takiego założenia wyszły władze gminy Chrząstowice, które zaplanowały budowę ulicy Wrzosowej… » więcej 2021-05-06, godz. 14:59 Ruszyły konsultacje w sprawie utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych województwa opolskiego Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia zintegrowanej sieci tras rowerowych w regionie. To jeden z etapów realizacji projektu „Opolskie… » więcej 2021-05-05, godz. 17:30 15 milionów na dwie inwestycje drogowe w Krapkowicach. Gmina dostała potężną dotację Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja dwóch dużych inwestycji drogowych w Krapkowicach. Jest to możliwe dzięki dotacji ze środków Rządowego Funduszu… » więcej 2021-05-05, godz. 14:27 Elektryczny autobus na testach w Kluczborku. "Przymierzamy się do zakupu, ale potrzebne będą dotacje" PKS Kluczbork testuje elektryczny autobus czeskiej firmy SOR. W porozumieniu z gminami spółka chce kupować samochody zeroemisyjne, korzystając z dotacji krajowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »