Radio Opole » Gospodarka
2021-04-14, 15:59 Autor: Grzegorz Frankowski

Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Rynek w Kietrzu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Rynek w Kietrzu - [fot: Grzegorz Frankowski]
Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spis umożliwia zebranie danych między innymi na temat wyznania, aktywności zawodowej społeczeństwa, narodowości, charakterystyki demograficznej, a także stanu i zasobu mieszkań.
- Wszystkie dane gromadzi Główny Urząd Statystyczny. Dzięki temu, nie tylko instytucje centralne, ale również poszczególne gminy i powiaty będą mogły lepiej funkcjonować – mówi Elżbieta Domerecka, zastępca gminnego komisarza spisowego biura spisowego Urzędu Miasta w Kietrzu.

- Łatwiej im będzie kształtować politykę lokalną swojego zakresu. Łatwiej będzie uzyskać subwencję. Pewnie będzie zależała od liczby ludności, którą mamy tutaj w gminie, wielkość przyznanej subwencji dla gminy, a to będzie się przekładało na efektywność życia mieszkańców.

W tym roku obowiązującą formą przekazania informacji jest samospis internetowy, który można pobrać na stronie: www.spis.gov.pl. Metody uzupełniające to spis telefoniczny i bezpośrednio z udziałem rachmistrza. Dodajmy, że spis potrwa do końca września, a udział w nim jest obowiązkowy.
Elżbieta Domerecka

Gospodarka

2021-05-16, godz. 11:31 KOWR uruchomił pożyczki dla rolników Opolscy rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoje gospodarstwo lub jeszcze bardziej rozwijać w nim produkcję na przykład rośliną mogą ubiegać się o pomoc… » więcej 2021-05-16, godz. 09:48 Polacy pracujący w Izraelu nie muszą się już martwić o swoje ubezpieczenie. ZUS podpisał porozumienie w tej spra… ZUS wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników i przedsiębiorstw. Od początku maja obowiązuje polsko-izraleska umowa o zabezpieczeniu społecznym. Daje… » więcej 2021-05-15, godz. 10:10 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie remontowana jest jedna ze strategicznych ulic Nie tylko powstająca obwodnica będzie miała wpływ na ruch w centrum Niemodlina. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słonecznej. Jak informuje burmistrz Dorota… » więcej 2021-05-14, godz. 16:24 Gmina Głogówek ma samochód dostawczy... za darmo Gmina Głogówek bez żadnych wydatków powiększyła swój tabor. Samochód dostawczy citroen berlingo trafił do gminy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości… » więcej 2021-05-14, godz. 13:16 Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała pierwszy kwartał. Jest lepiej niż przed rokiem, mimo podwyżek cen surowców 13 maja koncern chemiczny Grupa Azoty ZAK S.A. opublikował skonsolidowany raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Mimo wzrostu cen surowców niezbędnych… » więcej 2021-05-14, godz. 10:51 Rusza branża hotelarska, a wakacje za pasem. Opolski ZUS zachęca do aktywowania bonu turystycznego Świadczenie wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł… » więcej 2021-05-13, godz. 21:00 Pod koniec maja ruszy remont DW457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów… » więcej 2021-05-12, godz. 20:15 Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu pozyskał grant, żeby uczyć seniorów obsługi smartfona. Wyjaśnił, jak rozdysponuje… Pomoc seniorom w nauce praktycznego korzystania ze smartfona, rozwinięcie kompetencji społecznych i wyjścia do instytucji kultury - to główne założenia… » więcej 2021-05-12, godz. 19:15 "Liczyła się kreatywność i reakcja na zmieniający się świat". Nagrodzono laureatów Opolskiej Marki 2020 Dostosowanie się do nowych warunków pracy, nauki czy też skonstruowanie swojej oferty, aby była ona atrakcyjna on-line. Rozdano nagrody w konkursie Opolska… » więcej 2021-05-12, godz. 17:15 Zamiast piramid - szklane domy. Remont placu Żeromskiego na półmetku [ZDJĘCIA] Na półmetku jest remont placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Inwestycja kosztująca 4,8 mln zł ma być gotowa w listopadzie. Obecnie trwają prace przy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »