Radio Opole » Gospodarka
2021-03-20, 15:45 Autor: Witold Wośtak

Niedługo ruszy budowa obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego. Dwie wielkie inwestycje w powiecie oleskim będą prowadzone równolegle

Część obwodnicy [fot. archiwum GDDKiA]
Część obwodnicy [fot. archiwum GDDKiA]
Trwa wycinka drzew, odhumusowanie i pozostałe prace przygotowawcze pod budowę obwodnicy Praszki i Gorzowa Śląskiego.
Trasa omijająca miasta w północno-wschodniej części województwa opolskiego będzie mieć blisko 13 kilometrów. Przypomnijmy, wczoraj (19.03) oficjalnie zainaugurowano budowę obwodnicy Olesna.

- W tym samym dniu podpisaliśmy umowę na prace przygotowawcze i projektowe obwodnicy Olesna oraz Praszki i Gorzowa Śląskiego - mówi Rafał Pydych, pełniący obowiązki dyrektora opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- W tym samym czasie złożyliśmy również wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Poza tym w niedużym odstępie czasu - około tygodnia - uzyskaliśmy tę decyzję ZRID. Równolegle przekazaliśmy wykonawcy plac budowy i w Praszce, podobnie jak w Oleśnie, rozpoczęły się prace przygotowawcze.

Niebawem dojdzie do oficjalnej inauguracji oraz wbicia pierwszej łopaty przy inwestycji w Praszce i Gorzowie Śląskim. Zakończenie budowy obwodnicy o jednej jezdni zaplanowano na ostatnie miesiące przyszłego roku. Jej koszt to 171,5 miliona złotych.
Rafał Pydych

Gospodarka

2021-07-23, godz. 18:00 Gmina Kietrz poprawia swoją infrastrukturę drogową Gmina Kietrz rozpoczyna kolejną inwestycję drogową. W tym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na przebudowę drogi w Ściborzycach Wielkich. Remont… » więcej 2021-07-23, godz. 12:30 Opole: z budynków komunalnych znikną "kopciuchy". Ma to przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście Z budynków komunalnych w stolicy regionu znikną tak zwane kopciuchy. Do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 10 nieruchomości, co daje łącznie… » więcej 2021-07-23, godz. 08:48 Remontują trzy drogi za 1,5 miliona złotych Po wiosennej porcji robót drogowych w gminie Kolonowskie rozpoczyna się letnia faza tego typu inwestycji. Wyremontowane będą 3 ulice oraz dodatkowo kilka skrzyżowań… » więcej 2021-07-22, godz. 10:15 Pod drogą odkryli rury i kable, których nie było na mapach. Efekt - opóźnienie remontu o kilkanaście tygodni Remont ulicy Opolskiej w Krapkowicach powinien być już zakończony, ale droga nadal jest rozkopana. Problemem dla drogowców są instalacje znajdujące się… » więcej 2021-07-21, godz. 17:15 Wyremontowano kolejny fragment drogi numer 451. Do użytku oddano odcinek między Pielgrzymowicami a granicą naszego … Zakończyła się przebudowa drogi numer 451 między Pielgrzymowicami a granicą naszego województwa w powiecie namysłowskim. Remont ponad kilometrowego odcinka… » więcej 2021-07-21, godz. 14:00 Pieniądze z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego trafią do pracodawców. Nabór prowadzi również PUP w Głubcz… Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach realizuje nabór wniosków o przyznanie pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór potrwa do końca tego tygo… » więcej 2021-07-20, godz. 11:00 Remontują drogi, że aż trudno przez gminę przejechać W tym roku gmina Ujazd to jeden wielki plac budowy. Realizowanych jest bardzo dużo inwestycji zarówno samorządowych, prywatnych, jak i prowadzonych przez jednostki… » więcej 2021-07-20, godz. 08:30 Będzie rozbudowa drogi krajowej z Praszki do granicy województwa Podpisano umowę na rozbudowę DK45 na odcinku Praszka - granica województwa. Na całym, niemal 7-kilometrowym, odcinku wymieniona lub wzmocniona zostanie konstrukcja… » więcej 2021-07-19, godz. 12:30 Zerknij na PUE ZUS. Tam informacje o wysokości emerytury i oszczędnościach Zainteresowani mogą już sprawdzić, ile wynosi ich kapitał oraz jak wygląda hipotetyczna emerytura. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził aktualizację… » więcej 2021-07-19, godz. 10:40 Skończyli remontować drogę, teraz kopią kanalizację Zakończyły się utrudnienia w gminie Walce związane z przebudową drogi dojazdowej do Kromołowa, ale nie znaczy to, że kierowcy mogą przejechać przez tę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »