Radio Opole » Gospodarka
2021-03-04, 11:30 Autor: Krzysztof Rapp

Wystartowała 9. edycja konkursu "Grunt na medal". OCRG zachęca do zgłaszania atrakcyjnych inwestycyjnie terenów

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Zielonka" - powojskowe tereny inwestycyjne Brzegu [fot. Agencja Mienia Wojskowego]
"Zielonka" - powojskowe tereny inwestycyjne Brzegu [fot. Agencja Mienia Wojskowego]
Celem konkursu, który organizuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne we wszystkich województwach. Działki nagradzane tytułem „Grunt na medal” są potem promowane na stronie PAIH, a także w pierwszej kolejności wskazywane podczas wizyt inwestycyjnych, jeśli tylko spełniają wymogi konkretnego inwestora.
Grunty, które powalczą o tytuł, mogą zgłaszać do konkursu tylko wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie. Mogą to być grunty należące do samorządów, ale też takie, które są własnością prywatną. Tereny te muszą jednak spełniać kilka warunków: mieć co najmniej 2 hektary powierzchni, być niezabudowanymi i przeznaczonymi pod działalność przemysłową czy produkcyjną. Muszą też mieć uregulowany stan prawny.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu przyjmuje zgłoszenia do 26 marca.

Jak przekonuje Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki 60 procent opolskich terenów nagrodzonych w dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu ma już właścicieli.

W poprzednich latach tytuł „Grunt na medal” zdobywały w woj. opolskim działki m.in. w Skarbimierzu, Gogolinie, Ujeździe czy Lewinie Brzeskim.

Gospodarka

2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-04-16, godz. 07:00 Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT… » więcej 2021-04-15, godz. 19:30 Staże i prace interwencyjne. Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach promuje kolejne formy aktywizacji bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne oraz staże dla osób bezrobotnych. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego… » więcej 2021-04-15, godz. 13:27 Elektrownia Opole utrzymała wpis do krajowego systemu ekozarządzania i audytu EMAS Elektrownia Opole spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska. Potwierdza to utrzymanie rejestracji w krajowym systemie ekozarządzania… » więcej 2021-04-15, godz. 10:00 W przyszłym miesiącu ruszy remont DK 45 przy węźle autostradowym Opole Południe W maju ma ruszyć budowa dwóch rond w rejonie wjazdu na autostradę A4 koło Rogowa Opolskiego na DK 45. Według podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją… » więcej 2021-04-14, godz. 18:00 Emerytury ponad granicami ZUS załatwia elektronicznie ZUS jest liderem w elektronicznej wymianie danych z zagranicznymi instytucjami ubezpieczeniowymi. Jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył system… » więcej 2021-04-14, godz. 15:59 Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-04-14, godz. 14:30 Senator pyta ministerstwo klimatu o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla Senator Beniamin Godyla dopytuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla. To reakcja na skargi mieszkańców powiatu… » więcej 2021-04-13, godz. 16:30 Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu. W planie są cztery trasy w naszym regionie - Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstaną obwodnice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »