Radio Opole » Gospodarka
2021-01-22, 17:15 Autor: Witold Wośtak

Nowy inwestor w Kluczborku. Będzie magazyn firmy kurierskiej i 60-70 miejsc pracy

Podpisanie aktu notarialnego z nowym inwestorem w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Podpisanie aktu notarialnego z nowym inwestorem w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Będzie od 60 do 70 nowych miejsc pracy w Kluczborku. Firma kurierska wybuduje magazyn.
Katowicka spółka DL Invest Group kupiła trzy działki o łącznej powierzchni trzech hektarów na dawnym tartaku przy ulicy Wołczyńskiej. Wczoraj (21.01) został podpisany akt notarialny, a stanie tam magazyn dystrybucyjny. - Jedynym najemcą będzie firma kurierska Inpost - mówi Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka.

- Łączna powierzchnia zabudowy docelowo ma wynieść 5500 metrów kwadratowych, w tym pomieszczenia biurowe na około 800 metrów kwadratowych. Według planów, magazyn powinien zostać uruchomiony 1 marca 2022 roku, czyli już za nieco ponad rok.

Dariusz Morawiec zaznacza, że tereny są włączone do kluczborskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.

- To są nowe tereny inwestycyjne w Kluczborku, aczkolwiek działki zaczynają się wypełniać. Już teraz funkcjonuje tu firma produkująca zdrową żywność, natomiast wcześniej wykupiła działkę kluczborska firma EMWO Meble, która zamierza wybudować swój magazyn.

Dodajmy, przy ulicy Wołczyńskiej pozostają do kupienia 4 działki inwestycyjne.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Gospodarka

2021-03-05, godz. 20:45 Do Grodkowa pukają kolejni inwestorzy. Miasto chce im stworzyć lepsze warunki Kolejni inwestorzy zainteresowani lokowaniem zakładów w gminie Grodków. Obecnie rozmowy z magistratem prowadzą co najmniej dwie spore firmy. » więcej 2021-03-05, godz. 19:30 Wojewódzki Lekarz Weterynarii: "Na wysoce zjadliwą grypę ptaków trzeba być zawsze gotowym, bo to choroba cykliczn… - Branża drobiarska powinna być zawsze zwarta i gotowa na ewentualność wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków ze względu na jej cykliczność, jest to… » więcej 2021-03-05, godz. 16:49 Moda na "wege" i ochrona środowiska zagrożeniem dla hodowców krów? - Wymogi związane z ograniczeniem gazów cieplarnianych i weganizm to zagrożenia, jakie stoją przed hodowcami zwierząt - tak uważa Martin Ziaja, prezes Okręgowego… » więcej 2021-03-05, godz. 14:00 DPS w Szymiszowie przeszedł modernizację Zakończył się trwający ponad rok remont Domu Pomocy Społecznej w Szymiszowie, w gminie Strzelce Opolskie. Placówka działa w XVIII-wiecznym pałacu, którego… » więcej 2021-03-05, godz. 11:30 Namysłów nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. Na zwiększenie puli przeznaczonej na ten cel trzeba jednak poczek… Namysłów nie rezygnuje z tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Ze względu na pandemię nie udało się jednak zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację… » więcej 2021-03-05, godz. 09:02 Gmina Popielów będzie miała swój PSZOK. Do tej pory korzystała z punktu w Chróścicach Popielów wybuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To będzie pierwsze takie miejsce na terenie gminy. Wcześniej mieszkańcy musieli korzystać… » więcej 2021-03-04, godz. 17:45 Jaśniej, proekologicznie i nowocześnie. Zmieni się system oświetlenia w gminie Dąbrowa Blisko tysiąc latarni w gminie Dąbrowa będzie zmodernizowanych. Chodzi o wymianę oświetlenia z sodowego na LED-owe. » więcej 2021-03-04, godz. 15:00 Uwaga emeryci i renciści. Jest zmiana w rozliczeniu PIT W tym roku nadpłatę podatku zwróci urząd skarbowy, a nie jak do tej pory ZUS. » więcej 2021-03-04, godz. 11:30 Wystartowała 9. edycja konkursu "Grunt na medal". OCRG zachęca do zgłaszania atrakcyjnych inwestycyjnie terenów Celem konkursu, który organizuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne we wszystkich… » więcej 2021-03-03, godz. 20:30 Grodków ma własny fundusz drogowy. Magistrat chce przeznaczać każdego roku pół miliona na drobne remonty Grodków ma własny fundusz drogowy. Oprócz zaplanowanych inwestycji realizowanych przy współudziale środków zewnętrznych, gmina chce przeznaczać po pół… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »