Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-30, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Ruszyła kolejna edycja "Wołczyńskiego Isandra". Statuetki zostaną przyznane w trzech kategoriach

[fot. www.facebook.com/Miasto i Gmina Wołczyn]
[fot. www.facebook.com/Miasto i Gmina Wołczyn]
Można już zgłaszać kandydatów do nagrody "Wołczyński Isander". Nabór wniosków potrwa do 15 marca.
Statuetki będą przyznawane w trzech kategoriach: Promocja Miasta i Gminy, Działalność Społeczna i Charytatywna oraz Biznes i Przedsiębiorczość przy podziale na działalność rolniczą i pozarolniczą. Możliwość zgłoszenia kandydata mają mieszkańcy, instytucje, organizacje i firmy.

- Druk można złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego lub wysłać go pocztą - mówi burmistrz Jan Leszek Wiącek.

- W każdym środowisku są ludzie, przedsiębiorcy i instytucje wyróżniający się pracą, działalnością - tak również jest w gminie Wołczyn. To symboliczna statuetka i podziękowanie samorządu wołczyńskiego dla tych, którzy pracują na rzecz naszego lokalnego środowiska.

Wyłonieniem laureatów w trzech kategoriach zajmie się 6-osobowa kapituła, która ma również możliwość przyznania statuetki "Super Wołczyńskiego Isandra".

- Wołczyński Isander to nikt inny niż postać Aleksandra Wielkiego - wielkiego wodza, człowieka walecznego i nieprzeciętnego. Takie osoby mieszkają również w gminie Wołczyn - dodaje Jan Leszek Wiącek.

Laureaci Wołczyńskiego Isandra zostaną ogłoszeni podczas XXX Dni Wołczyna.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Wiadomości z regionu

2021-04-14, godz. 06:30 Trwają przygotowania do tworzenia masowych punktów szczepień w Opolu. Rozmrożona tafla na Toropolu, na politechnice… Trwają przygotowania do tworzenia masowych punktów szczepień w Opolu, które mają ruszyć 19 kwietnia. Na opolskim Toropolu, gdzie ma się szczepić nawet… » więcej 2021-04-13, godz. 21:45 Raport dnia: 214 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Zmarło 16 osób. Spada liczba zakażeń, ale śmiertelność… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 16 osób potwierdzono dziś (13.04) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-13, godz. 20:00 12 stanowisk i miejsca oczekiwania. Kluczborska hala jest gotowa do masowych szczepień przeciw COVID-19 Zakończyły się przygotowania punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Sportowej w Kluczborku. Za inicjatywę odpowiada szpital Vital Medic we współpracy… » więcej 2021-04-13, godz. 19:00 Opolskie Centrum Rehabilitacji będzie przyjmowało chorych na COVID-19. Wojewoda: to odpowiedź na przewidywania związane… Od przyszłego tygodnia Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie rozpoczyna przyjęcia osób chorych na COVID-19. Takie informacje potwierdził na konferencji… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Wojewoda symbolicznie oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. "Pamięć jest najważniejsza" [ZDJĘCIA, FILM] - Pamięć o ludziach, którzy na nieludzkiej ziemi zostali w podstępny sposób zamordowani jest najważniejsza - powiedział Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski… » więcej 2021-04-13, godz. 18:00 Od przyszłego wtorku zmiany w ruchu w okolicach ul. Torowej w Opolu. Powodem jest modernizacja linii kolejowej Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Opole Groszowice - Opole Zachodnie szykują się zmiany w ruchu kołowym. Od przyszłego wtorku (20.04) do 4 maja… » więcej 2021-04-13, godz. 17:30 Rehabilitacja po przechorowaniu koronawirusa jak sanatorium? Wiele osób zajmuje miejsce, a nie ma powikłań Czy na rehabilitację po zakażeniu koronawirusem trafiają wyłącznie osoby potrzebujące pomocy? Wiadomo, że przechorowaniu COVID-19 towarzyszy coraz więcej… » więcej 2021-04-13, godz. 17:00 Zmarł Krzysztof Szymczyk. Był między innymi korektorem w nto oraz mistrzem polskiej ortografii 'We wtorek, 13 kwietnia zmarł Krzysztof Szymczyk, przez wiele lat korektor w nto. Mistrz ortografii, dobry, życzliwy kolega, niezwykle wrażliwy i prawy człowiek'… » więcej 2021-04-13, godz. 16:00 Pomoc osobom w kwarantannie lub izolacji wciąż trwa. Można dzwonić i prosić o zakupy spożywcze czy leki Osoby trafiające na izolację lub kwarantannę domową mogą liczyć na wsparcie. Pomoc w zrobieniu zakupów czy też wyprowadzenie psa oferuje wiele organizacji… » więcej 2021-04-13, godz. 15:30 Prokurator Generalny wniósł kasację od wyroku w sprawie gwałcenia i znęcania się nad trzema dziewczynkami z Krap… Jest kasacja od wyroku sądu apelacyjnego w sprawie gwałcenia trzech małych dziewczynek z Krapkowic i znęcania się nad nimi. Na taki krok zdecydował się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »