Radio Opole » Gospodarka
2021-02-01, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Dobrodzień nie chce być miastem wyłącznie stolarzy. Jest inwestor z branży urządzeń automatyki i linii produkcyjnych

[fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
[fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Tereny inwestycyjne gminy Dobrodzień [fot. Witold Wośtak]
Tereny inwestycyjne gminy Dobrodzień [fot. Witold Wośtak]
Gmina Dobrodzień za przeszło milion złotych sprzedała ponad 3 hektary terenów inwestycyjnych firmie ASKLA.
Inwestor z polskim kapitałem specjalizuje się w produkcji maszyn, urządzeń automatyki przemysłowej, stanowisk zrobotyzowanych i linii produkcyjnych. Jak wiadomo, Dobrodzień jest nazywany miastem stolarzy, ale gmina chce dywersyfikować branże w mieście i okolicy.

- Jesienią ruszy budowa modułu o wielkości trzech tysięcy metrów kwadratowych - mówi burmistrz Andrzej Jasiński.

- Działka jest znacznie większa, więc miejsca pozostanie jeszcze dużo, a w planie jest budowa modułowa. Na jesień pierwsze trzy tysiące metrów kwadratowych, a później kolejne budynki - nie mówię, że za rok. Być może na przykład za dwa lata firma postawi kolejny moduł jako część całej inwestycji.

Po drugiej stronie drogi wojewódzkiej nr 901 gmina ma do dyspozycji 30 hektarów, choć potrzeba tam planów zagospodarowania przestrzennego.

- Odzywa się 2-3 potencjalnych inwestorów zainteresowanych tym obszarem włączonym do strefy ekonomicznej. Mamy nadzieję, a nawet jestem przekonany, że wszystko będzie rozwijać się. Trzeba dobrze rozplanować działki, a wtedy inwestorzy mogliby zacząć działać - dodaje Andrzej Jasiński.

Na dziś wiadomo, że firma ASKLA będzie potrzebować do pracy kilkudziesięciu osób.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Gospodarka

2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-04-16, godz. 07:00 Zostały dwa tygodnie na rozliczenie się z urzędem skarbowym Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem. PIT za ubiegły rok należy złożyć do 30 kwietnia. Można to zrobić za pomocą usługi elektronicznej Twój e-PIT… » więcej 2021-04-15, godz. 19:30 Staże i prace interwencyjne. Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach promuje kolejne formy aktywizacji bezrobotnych Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach prowadzi nabór wniosków na prace interwencyjne oraz staże dla osób bezrobotnych. Nabór realizowany jest w ramach Regionalnego… » więcej 2021-04-15, godz. 13:27 Elektrownia Opole utrzymała wpis do krajowego systemu ekozarządzania i audytu EMAS Elektrownia Opole spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania z zakresu ochrony środowiska. Potwierdza to utrzymanie rejestracji w krajowym systemie ekozarządzania… » więcej 2021-04-15, godz. 10:00 W przyszłym miesiącu ruszy remont DK 45 przy węźle autostradowym Opole Południe W maju ma ruszyć budowa dwóch rond w rejonie wjazdu na autostradę A4 koło Rogowa Opolskiego na DK 45. Według podpisanej umowy między Generalną Dyrekcją… » więcej 2021-04-14, godz. 18:00 Emerytury ponad granicami ZUS załatwia elektronicznie ZUS jest liderem w elektronicznej wymianie danych z zagranicznymi instytucjami ubezpieczeniowymi. Jako jedna z pierwszych instytucji w Europie, wdrożył system… » więcej 2021-04-14, godz. 15:59 Pierwsi mieszkańcy Kietrza wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Kilkadziesiąt osób spisało się już w biurze spisowym Urzędu Miejskiego w Kietrzu. Dwa tygodnie temu ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-04-14, godz. 14:30 Senator pyta ministerstwo klimatu o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla Senator Beniamin Godyla dopytuje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska o wycinkę lasów wokół Kędzierzyna-Koźla. To reakcja na skargi mieszkańców powiatu… » więcej 2021-04-13, godz. 16:30 Program budowy 100 obwodnic z akceptacją rządu. W planie są cztery trasy w naszym regionie - Rząd przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstaną obwodnice… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »