Radio Opole » Gospodarka
2021-02-18, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Wiadomo, ile firm chce przebudować dworzec kolejowy w Oleśnie. Wszystkie oferty mieszczą się w przewidzianej kwocie

Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Wizualizacja dworca kolejowego w Oleśnie po przebudowie [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
Dworzec kolejowy w Oleśnie [fot. Witold Wośtak]
10 firm zadeklarowało chęć gruntownej modernizacji dworca kolejowego w Oleśnie. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg, który miał trwać do 28 stycznia, ale finalnie przedłużono go o tydzień.
Najtańsza oferta opiewa na 10,7 miliona złotych, a najdroższa to 14,6 miliona. Jak mówi Jerzy Chęciński, wiceburmistrz Olesna, wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką PKP przewidziały na tę inwestycję. - Gmina jest żywo zainteresowana tematem jako udziałowiec i późniejszy najemca dworca - dodaje.

- Złożyliśmy propozycję, żeby podnająć część dworca po przebudowie, ponieważ on nie musi być w całości wykorzystywany dla celów PKP. Z tego względu jesteśmy bardzo zainteresowani. Z jednej strony w przyszłości będziemy najemcą, a z drugiej strony zależy nam na jak najszybszym wykonaniu remontu. Wówczas to miejsce w Oleśnie zyska wygląd ładny, estetyczny i będzie wygodne dla mieszkańców oraz pozostałych podróżnych.

Przypomnijmy, chodzi o dostosowanie dworca do potrzeb osób o ograniczonej mobilności oraz nadanie budynkowi zupełnie nowej estetyki. W budynku będzie mieścić się ośrodek pomocy społecznej i siedziba straży miejskiej, a w planie są też trzy mieszkania komunalne.

PKP ma do dwóch miesięcy na wybranie wykonawcy, natomiast rewitalizacja potrwa przeszło rok.
Jerzy Chęciński

Gospodarka

2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej 2021-09-16, godz. 13:15 Magistrat w Praszce remontuje i buduje drogi w miarę możliwości. Trzeba szukać dotacji, ale też sięgać do własnej… 'Drobne remonty robimy za swoje pieniądze, a do poważniejszych potrzebujemy dotacji'. Tak o trwających obecnie pracach w gminie Praszka mówi burmistrz Jarosław… » więcej 2021-09-16, godz. 11:30 Leśnica: jest kanalizacja, teraz budują wodociąg. Wszystko, żeby zachęcić inwestorów Gmina Leśnica uzbraja tereny inwestycyjne w Krasowej w sieci kanalizacyjną i wodociągową. Inwestycje przygotowywane są w taki sposób, że podłączenie dużych… » więcej 2021-09-16, godz. 09:56 Aglomeracja Opolska pracuje nad strategią rozwoju do 2030 roku - Świadome gospodarowanie środowiskiem to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor Aglomeracji Opolskiej… » więcej 2021-09-16, godz. 08:10 Głubczyce ogłoszą kolejny przetarg na remont części zabytkowych murów miejskich Przetarg na remont fragmentu zachowanych średniowiecznych murów miejskich w Głubczycach nie doszedł do skutku. Wszystkie oferty były zbyt drogie. Na to zadanie… » więcej 2021-09-15, godz. 16:40 Jest chętny na budowę dwóch bloków w Strzelcach Opolskich, ale nie wiadomo, czy cena nie będzie za wysoka dla przyszłych… Dwie firmy zainteresowane budową nowych bloków w Strzelcach Opolskich w ramach gminnego programu Twoje M. Zakład on, że samorząd przekazuje teren, organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »