Radio Opole » Gospodarka
2020-11-22, 10:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Boom na drogach Ozimka. W planach kilkanaście inwestycji

Remont drogi - zdjęcie ilustracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Remont drogi - zdjęcie ilustracyjne [fot. A. Pospiszyl]
Kilkanaście dróg w najbliższym czasie planuje wyremontować gmina Ozimek. Najszybciej zrealizowane zostaną cztery inwestycje w trzech miejscowościach.
Chodzi o ulice: Polną w Chobiu, Leśną w Mnichusie oraz Spacerową i Wczasową w Szczedrzyku. Umowy z wykonawcą na ich przebudowę zostaną podpisane jutro (23.11).

- Najbardziej cieszą dwie pierwsze – podkreśla Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - To ulice w bardzo małych miejscowościach, które już wiele lat czekają na realizację. Są to zapomniane obszary naszej gminy, a to są cenne drogi dla mieszkańców, którzy długo musieli czekać na ich remont.

W tym roku Ozimek na inwestycje związane z drogami gminnymi wyda blisko 4 miliony złotych. Dodatkowo na przyszły rok, z obecnego budżetu, zostanie w tym celu przesunięte około 5 milionów złotych.

- Jako wolne środki przenosimy te pieniądze na 2021 rok – tłumaczy Mirosław Wieszołek. - Jesteśmy w trakcie przygotowywania około siedmiu nowych dokumentacji projektowych. Dodatkowo w przyszłym tygodniu mamy przetarg na kolejne inwestycje drogowe. Dużo więc będzie się działo, sporo nowych prac. Niewykluczone, że część z nich zaczniemy jeszcze w tym roku, a kończyć będziemy między marcem, a majem.

3 grudnia gmina rozstrzygnie przetarg dla inwestycji związanych z czterema ulicami w - Krasiejowie, Dylakach i Grodźcu. Na kolejne siedem inwestycji przygotowywana jest dokumentacja. Chodzi o drogi w Biestrzynniku, Dylakach, Krasiejowie, Schodni oraz Krzyżowej Dolinie.
Mirosław Wieszołek
Mirosław Wieszołek

Gospodarka

2021-01-24, godz. 20:30 Ekologiczna gospodarka jednym z priorytetów władz Głogówka Gmina Głogówek stawia na proekologiczne rozwiązania. W ostatnim czasie zrealizowała kilka inwestycji, na których skorzystają wszyscy mieszkańcy, a w dłuższej… » więcej 2021-01-24, godz. 12:15 Zdzieszowice: szykuje się remont ulicy za 4 mln zł Kompleksowa przebudowa ulicy Wschodniej z Zdzieszowicach to największa tegoroczna inwestycja tej gminy. Prace wyceniono na 4 mln złotych. Samorząd poszukuje… » więcej 2021-01-24, godz. 11:10 Sołectwa nie marnują czasu ani pieniędzy Dzięki funduszowi sołeckiemu mieszkańcy sami decydują, na co wydać pieniądze z budżetu gminy. W gminie Gogolin część zadań to większe inwestycje realizowane… » więcej 2021-01-23, godz. 18:00 Drogowe otwarcie roku w Dąbrowie. W styczniu pięć przetargów Rozstrzygnięcie przetargu na remont ulicy Akacjowej w Mechnicach rozpoczął tegoroczne drogowe działania w Dąbrowie. Inwestycja będzie kosztowała 170 tysięcy… » więcej 2021-01-23, godz. 15:00 Kluczborskie starostwo kontynuuje spłatę zadłużenia. W budżecie są też inwestycje, ale kluczową rolę odegrają… Spłata 4 milionów 300 tysięcy złotych zadłużenia to cel Starostwa Powiatowego w Kluczborku na 2021 rok. » więcej 2021-01-23, godz. 11:00 Wyleją asfalt na 2 kilometrach drogi między polami Prawie 2-kilometrowa, szutrowa droga transportu rolnego w okolicach Zakrzowa w gminie Polska Cerekiew doczeka się asfaltu. To jedna z większych inwestycji zaplanowanych… » więcej 2021-01-23, godz. 08:00 Mała wiejska gmina przeznacza połowę budżetu na inwestycje Niemal połowa tegorocznego budżetu gminy Walce przeznaczona jest na inwestycje. Większość planów, które mają być zrealizowane w tym roku, jest wsparta… » więcej 2021-01-22, godz. 20:30 Turawa z rekordowym budżetem inwestycyjnym. W puli ponad 22 miliony złotych. Powstanie ścieżka rowerowa z Opola nad… Inwestycje drogowe zdominowały plany budżetowe Turawy na 2021 rok. Największą z nich będzie realizacja ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy granice… » więcej 2021-01-22, godz. 19:15 Gmina Głubczyce może otrzymać 3 mln złotych na inwestycje i pomoc dla branży turystycznej Gmina Głubczyce została zakwalifikowana do programu pomocy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W ramach tego programu ponad 200 gmin położonych na terenach… » więcej 2021-01-22, godz. 18:45 Powiat kędzierzyńsko-kozielski wśród laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów Powiat kędzierzyńsko-kozielski na trzecim miejscu w konkursie na najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy. Konkurs zorganizował Związek Powiatów Polskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »