Radio Opole » Gospodarka
2020-11-20, 10:30 Autor: Daniel Klimczak

Kolejne dwie drogi w powiecie namysłowskim doczekają się modernizacji przy rządowym wsparciu. Skorzystają nie tylko kierowcy

Droga [fot. Daniel Klimczak]
Droga [fot. Daniel Klimczak]
Kolejne dwie drogi w powiecie namysłowskim doczekają się modernizacji. starostwo otrzyma na ten cel dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Chodzi o prawie 1,5-kilometrowy odcinek pomiędzy Starościnem a Pieczyskami oraz drogę o długości około kilometra w miejscowości Idzikowice. Wnioski o dofinansowanie ich remontu do tej pory znajdowały się na liście rezerwowej, jednak ostatecznie zostały one wybrane do realizacji.

Starosta Konrad Gęsiarz zapowiada, że w przypadku odcinka Starościn-Pieczyska, dokumentacja zakłada wymianę nawierzchni, a także poprawę stanu poboczy i rowów. Druga z planowanych inwestycji ma z kolei na celu głównie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

- Jest to chodnik, blisko kilometr ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowości Idzikowice. Tam mamy szkołę, będzie to dość duża poprawa bezpieczeństwa dla dzieci. W tej chwili jest ogłoszony przetarg. Chcielibyśmy, żeby jeszcze w tym roku firma weszła na plac budowy, natomiast bardzo wiele zależy od pogody. Na pewno [jedno i drugie zadanie - przyp red.] zakończy się na wiosnę przyszłego roku - dodaje.

Samorząd będzie mógł liczyć na dofinansowanie maksymalnie połowy kosztów obu inwestycji. Kosztorys zakłada, że ich łączna wartość wyniesie około miliona 700 tysięcy złotych. Ostateczna cena robót będzie jednak znana po zakończeniu procedury przetargowej.
Konrad Gęsiarz

Gospodarka

2020-11-30, godz. 18:00 Po remoncie ulicy Powstańców Śląskich w Gorzowie Śląskim. "Mieszkańcy wyczekiwali tej inwestycji" Zakończyła się gruntowna przebudowa ulicy Powstańców Śląskich w Gorzowie Śląskim. » więcej 2020-11-30, godz. 15:30 Ostatnie godziny na udział w Powszechnym Spisie Rolnym. Na Opolszczyźnie spisało się 99 procent gospodarzy Kończy się Powszechny Spis Rolny 2020. Udział jest obowiązkowy, a rolnicy do dzisiaj (30.11) są zobowiązani wypełnić formularz. » więcej 2020-11-30, godz. 07:45 Minimalna podwyżka za wywóz śmieci w gminie Dobrodzień. Pomocne okazało się przystąpienie do "Czystego Regionu" O 50 groszy więcej niż w tym roku będą płacić mieszkańcy gminy Dobrodzień za wywóz śmieci. Od 1 stycznia podstawowa stawka za osobę wyniesie 25 zł… » więcej 2020-11-29, godz. 15:30 Przebudowa systemu oświetlenia w Kędzierzynie-Koźlu doceniona przez Polską Izbę Ekologii Gmina Kędzierzyn-Koźle wyróżniona przez Polską Izbę Ekologii. Ekolaur został przyznany w kategorii Energooszczędność, efektywność energetyczna” za… » więcej 2020-11-29, godz. 11:00 Lampy w gminie Ozimek będą z oprawami LED-owymi. Wymienionych zostanie 2 tysiące punktów świetlnych Ma być jaśniej i bezpieczniej oraz taniej. W gminie Ozimek zostanie wymienionych blisko 2 tysiące opraw latarni ulicznych. Zmiana będzie polegała na zainstalowaniu… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Tarcza branżowa 5.0: ostatnie dni na złożenie wniosku o umorzenia składkowe - Jeszcze tylko do jutra (30.11) przedstawiciele między innymi branż turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą składać wnioski o umorzenie składek… » więcej 2020-11-27, godz. 17:30 Za kilka dni wejdą w życie nowe limity zarobków dla osób pracujących na wcześniejszej emeryturze i rencie Zmienią się od początku grudnia limity przychodów dla osób pracujących mimo przejścia na wcześniejszą emeryturę lub rentę. » więcej 2020-11-27, godz. 13:15 185 młodych bezrobotnych z powiatu brzeskiego będzie mogło liczyć na wsparcie w wejściu na rynek pracy Bezrobotni z powiatu brzeskiego, którzy nie ukończyli 30. roku życia, będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Miejscowy urząd pracy przeznaczy na ten cel… » więcej 2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »