Radio Opole » Gospodarka
2020-11-20, 14:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Gmina Baborów przygotowuje przyszłoroczny budżet. W planach jest kilka inwestycji

Baborów przygotowuje budżet na przyszły rok - [fot: archiwum gminy Baborów]
Baborów przygotowuje budżet na przyszły rok - [fot: archiwum gminy Baborów]
28 mln złotych wynosi kwota projektowanego budżetu na 2021 roku w gminie Baborów w powiecie głubczyckim. W planach jest kilka dużych inwestycji, których realizacja uzależniona jest jednak od tego, czy gmina otrzyma dofinansowanie z programów rządowych.
- Złożyliśmy między innymi wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o wsparcie przebudowy ul. Kolejowej, części ul. Opawskiej i Powstańców – mówi Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa

- To jest bardzo duży wniosek. Opiewa na kwotę ponad 4 mln złotych. Drugi wniosek, to jest przebudowa infrastruktury wodociągowej wraz z infrastrukturą drogową i kanalizacji deszczowej. To jest wniosek na 2,5 mln złotych i dotyczy przebudowy tych wszystkich urządzeń na terenie sołectwa Sucha Psina, sołectwa Czerwonków i sołectwa Księże Pole.

Dodajmy, że Baborów w tym tygodniu uzyskał od Funduszu Dróg Samorządowych rekomendację dofinansowania dwóch wniosków na przebudowę ul. Strażaków i Piaskowej. Natomiast na początku grudnia gmina zamierza złożyć kolejne wnioski o dofinansowanie remontu ulic Rynek i Wiejskiej w Baborowie. Łączna wartość tej inwestycji szacowana jest na ponad 3 mln złotych.

- W przyszłym roku chcielibyśmy również przebudować most w miejscowości Raków – dodaje burmistrz Tomasz Krupa.

- Mieszkamy akurat i pracujemy na terenach typowo rolniczych. Mosty, drogi są nam bardzo potrzebne. Musimy też patrzeć na rozwój naszej gminy. Przygotowanie terenów pod ewentualną budowę osiedli mieszkaniowych. Żeby nasi mieszkańcy nie uciekali z Baborowa, tylko do niego napływali.

Projekt budżetu Baborowa na 2021 rok ma być poddany głosowaniu radnych pod koniec grudnia, na ostatniej w tym roku sesji.
Tomasz Krupa
Tomasz Krupa

Gospodarka

2020-11-30, godz. 18:00 Po remoncie ulicy Powstańców Śląskich w Gorzowie Śląskim. "Mieszkańcy wyczekiwali tej inwestycji" Zakończyła się gruntowna przebudowa ulicy Powstańców Śląskich w Gorzowie Śląskim. » więcej 2020-11-30, godz. 15:30 Ostatnie godziny na udział w Powszechnym Spisie Rolnym. Na Opolszczyźnie spisało się 99 procent gospodarzy Kończy się Powszechny Spis Rolny 2020. Udział jest obowiązkowy, a rolnicy do dzisiaj (30.11) są zobowiązani wypełnić formularz. » więcej 2020-11-30, godz. 07:45 Minimalna podwyżka za wywóz śmieci w gminie Dobrodzień. Pomocne okazało się przystąpienie do "Czystego Regionu" O 50 groszy więcej niż w tym roku będą płacić mieszkańcy gminy Dobrodzień za wywóz śmieci. Od 1 stycznia podstawowa stawka za osobę wyniesie 25 zł… » więcej 2020-11-29, godz. 15:30 Przebudowa systemu oświetlenia w Kędzierzynie-Koźlu doceniona przez Polską Izbę Ekologii Gmina Kędzierzyn-Koźle wyróżniona przez Polską Izbę Ekologii. Ekolaur został przyznany w kategorii Energooszczędność, efektywność energetyczna” za… » więcej 2020-11-29, godz. 11:00 Lampy w gminie Ozimek będą z oprawami LED-owymi. Wymienionych zostanie 2 tysiące punktów świetlnych Ma być jaśniej i bezpieczniej oraz taniej. W gminie Ozimek zostanie wymienionych blisko 2 tysiące opraw latarni ulicznych. Zmiana będzie polegała na zainstalowaniu… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Tarcza branżowa 5.0: ostatnie dni na złożenie wniosku o umorzenia składkowe - Jeszcze tylko do jutra (30.11) przedstawiciele między innymi branż turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą składać wnioski o umorzenie składek… » więcej 2020-11-27, godz. 17:30 Za kilka dni wejdą w życie nowe limity zarobków dla osób pracujących na wcześniejszej emeryturze i rencie Zmienią się od początku grudnia limity przychodów dla osób pracujących mimo przejścia na wcześniejszą emeryturę lub rentę. » więcej 2020-11-27, godz. 13:15 185 młodych bezrobotnych z powiatu brzeskiego będzie mogło liczyć na wsparcie w wejściu na rynek pracy Bezrobotni z powiatu brzeskiego, którzy nie ukończyli 30. roku życia, będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Miejscowy urząd pracy przeznaczy na ten cel… » więcej 2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »