Radio Opole » Gospodarka
2020-09-10, 13:03 Autor: Monika Matuszkiewicz

Uczniowie oraz studenci, którzy pobierają rentę rodzinną muszą przedłożyć w ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki

ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
Uczniowie do końca września, a studenci do października mają czas na złożenie w ZUS zaświadczeń o kontynuowaniu nauki, jeśli nadal chcą pobierać rentę rodzinną. Bez tego potwierdzenia placówka nie będzie mogła przyznać i wypłacić świadczenia.
- Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia przez nie 16. roku życia, a później jeśli kontynuuje naukę, to takie świadczenie może otrzymywać do ukończenia 25 lat. Wypłacane jest w czasie roku szkolnego i w wakacje - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim. - Młoda osoba, która dotychczas pobierała rentę rodzinną, a zamierza dalej się uczyć bądź studiować, powinna jak najszybciej, a najpóźniej do miesiąca od ostatniej wypłaty renty, złożyć wniosek o dalsze wypłacenie świadczenia przez ZUS. Do tego potrzebne jest aktualne zaświadczenie ze szkoły lub uczelni, że taka osoba jest uczniem lub studentem. To gwarantuje ciągłość wypłaty renty rodzinnej.

Dodajmy, że każdy, kto jest uprawniony do renty rodzinnej, a przerwie naukę, to musi o tym powiadomić ZUS. Jeśli szkoła lub uczelnia w pierwszym zaświadczeniu wskaże dłuższy czas trwania nauki, to uczeń lub student nie musi go przynosić co roku do ZUS.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2020-12-03, godz. 17:30 Rośnie popularność programu Czyste Powietrze. Do tej pory na Opolszczyźnie przyznano niemal 73 miliony złotych do… 4680 wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła w ramach programu Czyste Powietrze złożyli do tej pory mieszkańcy województwa opolskiego. » więcej 2020-12-03, godz. 15:10 Nowy gazociąg między Brzegiem a Zdzieszowicami jest gotowy. To 84 kilometry nowoczesnej magistrali Zakończyła się budowa gazociągu na odcinku Zdzieszowice-Brzeg. To część nowej magistrali gazowej między województwem opolskim a dolnośląskim, którą… » więcej 2020-12-03, godz. 13:18 Gmina Kietrz przygotowuje przyszłoroczny budżet. W planach jest kilka inwestycji drogowych 53 mln złotych - to planowany przyszłoroczny budżet gminy Kietrz w powiecie głubczyckim. Blisko połowę pieniędzy gmina przeznaczy na oświatę i pomoc … » więcej 2020-12-02, godz. 19:30 Każdy, kto chce zmienić zawód, może zgłosić się do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcy Opolskiego, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje, mogą skorzystać z Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. To projekt marszałka województwa… » więcej 2020-12-02, godz. 18:08 Minister infrastruktury daje zielone światło dla budowy dwóch rond w rejonie węzła Opole Południe W przyszłym roku ma ruszyć budowa dwóch rond między Rogowem Opolskim a węzłem Opole Południe przy DK45. Jedno pojawi się przy styku z drogą gminną i… » więcej 2020-12-02, godz. 17:15 Od nowego roku wzrośnie stawka za wywóz śmieci w gminie Nysa. Władze gminy wskazują, że to konsekwencja decyzji podejmowanych… Mieszkańcy gminy Nysa zapłacą więcej za wywóz śmieci. To efekt dzisiejszej (02.12) decyzji miejskich radnych. » więcej 2020-12-02, godz. 16:20 Internat "Rolniczaka" w Głubczycach przeszedł kompleksowy remont Zakończyły się prace remontowe w internacie głubczyckiego 'Rolniczaka'. Oprócz przeprowadzonej termomodernizacji w budynku została wymieniona sieć centralnego… » więcej 2020-12-02, godz. 11:10 Marszałek zwiększa pulę grantów dla firm poszkodowanych przez COVID-19 O ponad 8 milionów złotych zwiększył urząd marszałkowski pulę pieniędzy dla firm poszkodowanych przez pandemię. Bezzwrotne wsparcie związane jest z październikowym… » więcej 2020-12-02, godz. 08:30 Powiatowy Urząd Pracy w Głubczycach czeka na kolejną transzę pieniędzy na pomoc dla przedsiębiorców 1850 podmiotów gospodarczych z terenu powiatu głubczyckiego uzyskało do tej pory pomoc finansową w ramach tarczy antykryzysowej. Pracodawcy otrzymali wsparcie… » więcej 2020-12-01, godz. 20:00 Nysa doczekała się galerii handlowej. Starania o jej uruchomienie trwały kilkanaście lat Mieszkańcy Nysy mogą już robić zakupy w galerii handlowej w centrum miasta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »