Radio Opole » Gospodarka
2020-08-07, 06:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą unijną

Rynek w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego miejskiego placu.
Władze miasta zapewniają, że choć na rynku nie widać jeszcze robotników, to cały czas trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy. Wiceburmistrz Bartłomiej Kostrzewa wskazuje, że jednym z ważniejszych zadań, które stoi obecnie przez samorządem jest znalezienie pieniędzy na realizację inwestycji.

- W Brzegu wszystkie inwestycje realizujemy dzięki dofinansowaniom zewnętrznym. Tutaj też już robimy pierwsze przymiarki; albo pod nowy okres programowania Unii Europejskiej, który zacznie się już niebawem, od roku 2021. Ale być może uda się go zrealizować z innych środków, na przykład budżetu państwa - tłumaczy.

Magistrat zauważa, że pozostawienie rynku w dotychczasowym stanie, zwłaszcza po zakończonym remoncie ratusza, może stwarzać dysonans w tej części miasta. Do tej pory, w drodze konkursu, wyłoniono koncepcję przebudowy. Zakłada ona między innymi uruchomienie fontanny, jak i późniejszą zabudowę plantów od strony ulicy Jagiełły.

Według wstępnych planów, koszt przebudowy powinien zamknąć się w okolicy 8 milionów złotych. Przypomnijmy, że do tej pory, na prace związane z remontem ratusza, samorząd wydał dwukrotność tej kwoty.
Bartłomiej Kostrzewa

Gospodarka

2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej 2020-09-16, godz. 08:15 Cudzoziemcy wracają do pracy na Opolszczyźnie. Największą grupą są wciąż Ukraińcy Od maja liczba obcokrajowców ubezpieczonych w opolskich placówkach ZUS wzrosła o blisko 1500 osób. » więcej 2020-09-15, godz. 20:00 Dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki będą wyremontowane Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kolejne dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki. Tym razem chodzi o 1,5 km nawierzchni na trasie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***