Radio Opole » Gospodarka
2020-07-27, 07:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie poprawy bezpieczeństwa pracy

ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
ZUS w Opolu [Fot.archiwum RO]
Pracodawcy, którzy chcą poprawić poziom bezpieczeństwa i higieny pracy mogą liczyć na wparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od poniedziałku (27.07) rusza nabór wniosków. Kwota dofinansowania może sięgać nawet pół miliona złotych. Firmy będą mogły przeznaczyć dotację między innymi na zakup bezpiecznych instalacji technicznych, urządzeń chroniących przed hasłem i drganiami oraz ochronę przed czynnikami chemicznymi i biologicznymi.
- Wnioski będziemy przyjmować do 31 sierpnia - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. - Idea konkursu jest taka, że pracodawca przedstawia swój pomysł na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracy przy konkretnych stanowiskach w firmie i na zmniejszenie ryzyka zagrożenia wypadkami. Może też wskazać rozwiązania, które będą minimalizować na przykład obciążenie fizyczne u pracowników i występowanie chorób zawodowych. Jeżeli taki pracodawca dopełni formalności, a jego propozycje będą sensowne, to ZUS zrefunduje taką inwestycję.

Kwota refundacji uzależniona jest od liczby pracowników w przedsiębiorstwie, za których pracodawca opłaca składki na ubezpieczenie społeczne. Natomiast poziom dofinansowania będzie zależał od wielkości przedsiębiorstwa.

- Oczywiście, żeby ZUS pozytywnie ocenił taki wniosek, to trzeba spełnić pewne warunki. Takie główne to, że dany wnioskodawca musi być na bieżąco z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czyli nie zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto nie może zalegać z opłacaniem podatków, nie być w stanie upadłości lub w procesie likwidacji.

Wnioski można składać w wersji papierowej i elektronicznej. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej ZUS.
Sebastian Szczurek 1
Sebastian Szczurek 2

Gospodarka

2020-10-27, godz. 15:50 Przetarg będzie, ale później. Nowy odbiorca odpadów w gminie Ozimek zostanie wyłoniony na początku listopada Opóźni się przetarg, który ma wyłonić odbiorcę śmieci w gminie Ozimek. Oferty od dwóch firm, które wystartowały w przetargu zostaną otwarte 6 listopada… » więcej 2020-10-27, godz. 10:41 Nowe rządowe tarcze pomocowe. W planie też pomoc prawna dla przedsiębiorców Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych zamknięciem biznesu w czasie pandemii. Pomoc ma dotyczyć także handlujących… » więcej 2020-10-27, godz. 09:10 GDDKiA będzie zarządcą obwodnicy Kluczborka Od nowego roku obwodnica Kluczborka trafi pod zarządzanie GDDKiA. To pokłosie podpisanego właśnie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia. » więcej 2020-10-27, godz. 06:00 Dwie nowe ulice w Byczynie prawie gotowe. W realizacji pomogły dotacje z budżetu państwa Dobiega końca budowa ulic: Lazara i Kwiasowskiego w Byczynie dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2020-10-26, godz. 22:00 "Zostaliśmy zamknięci z dnia na dzień, bez szans na przygotowanie się do tej sytuacji". Opolscy restauratorzy o nowych… „Nowe obostrzenia mogą mieć dla nas bardzo poważne konsekwencje” - twierdzą właściciele lokali gastronomicznych. Od soboty (24.10) w związku z utrzymującym… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Obywatele Ukrainy to wciąż największa grupa cudzoziemców pracujących w regionie Obywatele Ukrainy to 87 procent wszystkich legalnie pracujących cudzoziemców w regionie. Opolskie placówki ZUS mają w rejestrach 18 837 cudzoziemców. To nieco… » więcej 2020-10-26, godz. 16:45 Są pieniądze na wsparcie niepełnosprawnych. Wnioski o dotacje należy składać do 6 listopada Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca organizacje pozarządowe do udziału w konkursie „Pokonamy bariery'. » więcej 2020-10-26, godz. 12:15 Gazociąg Tworóg - Kędzierzyn po końcowym odbiorze Wykonawca inwestycji - firma IDS-BUD S.A. - zakończył prace związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Kędzierzyn. Inwestorem projektu… » więcej 2020-10-26, godz. 09:42 Krapkowice: ostatni dzień konsultacji społecznych Dzisiaj (26.10) mija termin zgłaszania uwag i propozycji do projektu 'Programu współpracy Gminy Krapkowice w 2021 roku z organizacjami pozarządowymi oraz innymi… » więcej 2020-10-25, godz. 11:00 W przyszłym roku w Prószkowie ma ruszyć budowa dwóch ścieżek pieszo-rowerowych. W planach jest również trzecia Prószków szykuje się do budowy trzech tras pieszo-rowerowych. Najbliżej realizacji są te, które połączą Pomologię ze Złotnikami i Zimnice Małe z Zimnicami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***