Radio Opole » Gospodarka
2020-06-25, 12:00 Autor: Witold Wośtak

Do końca września potrwa przebudowa dwóch odcinków ulic w centrum Olesna. Jest umowa między ZDW a wykonawcą

Ulica Konopnickiej w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Ulica Konopnickiej w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Ulica Konopnickiej w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Ulica Konopnickiej w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Podpisanie umowy w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Podpisanie umowy w Oleśnie [fot. Arkadiusz Branicki]
Będzie remont części ulicy Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie. Wczoraj (24.06) w oleskim Oddziale Terenowym Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisano z wykonawcą umowę o wartości 1,2 miliona złotych.
Chodzi o przebudowę łącznie 600 metrów. Jak mówi marszałek Andrzej Buła to inwestycja potrzebna, ale trudna, bo chodzi o centrum miasta, gdzie jest wiele sieci komunalnych.

- Potrzebne będzie zaangażowanie miasta i burmistrza - przekonuje Buła.

- Przywiązujemy dużą wagę do ścieżek rowerowych, ciągów pieszych i bezpiecznych przejść. Wydaje się, że mamy to bardzo wysoko wystandaryzowane. Sami stawiamy sobie takie wymagania, bo ja widzę w tym wielką szansę dla nas. Trzeba umieć korzystać z szans i widzieć perspektywę wykorzystywania ich. Inwestycja nie jest tylko tu i teraz - ona ma służyć ludziom.

Objazd dla ciężarówek zostanie wyznaczony przez ulicę Leśną. - Na remontowanych ulicach będą dopuszczone samochody osobowe mieszkańców i zaopatrzenie dla tamtejszych sklepów - mówi Henryk Mrozek, właściciel firmy Remost, odpowiedzialnej za wykonanie remontu.

- Wejście na budowę będzie po wymianie przyłączy wody, które wykonuje gospodarka komunalna z Olesna. Wtedy rozpoczniemy prace, które będą polegać na sfrezowaniu nawierzchni i odbudowie krawężników, chodników oraz zjazdów.

Zgodnie z harmonogramem, remont potrwa do końca września.
Andrzej Buła
Henryk Mrozek

Gospodarka

2020-10-25, godz. 11:00 W przyszłym roku w Prószkowie ma ruszyć budowa dwóch ścieżek pieszo-rowerowych. W planach jest również trzecia Prószków szykuje się do budowy trzech tras pieszo-rowerowych. Najbliżej realizacji są te, które połączą Pomologię ze Złotnikami i Zimnice Małe z Zimnicami… » więcej 2020-10-24, godz. 17:24 Prof. Królczyk z Politechniki Opolskiej jest w 4-osobowym prezydium ogólnopolskiego Kolegium Prorektorów Politechnika Opolska ma przedstawiciela w prezydium Kolegium Prorektorów do spraw Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce. Prof. Grzegorz… » więcej 2020-10-24, godz. 14:45 To ma być jeden z impulsów do rozwoju gminy. Ozimek przygotował nowy plan zagospodarowania przestrzennego Przede wszystkim tereny pod przemysł i mieszkalnictwo. Radni gminy Ozimek przyjęli nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy on czterech miejscowości… » więcej 2020-10-24, godz. 10:00 Ruszają prace na DW 385 Kopice - Grodków. Będzie też remont "414" W poniedziałek (26.10) kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze między Kopicami a Grodkowem w powiecie brzeskim. » więcej 2020-10-24, godz. 07:00 Kończy się remont ulic Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie Jeszcze w tym miesiącu zakończy się remont ulicy Konopnickiej i Kościuszki w Oleśnie. To fragment drogi wojewódzkiej 494. » więcej 2020-10-23, godz. 20:00 Nyska uczelnia formalizuje współpracę z Umicore. "Zrozumieliśmy, że możemy zrobić więcej" Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i spółka Umicore Poland, która buduje w okolicy miasta fabrykę komponentów do pojazdów elektrycznych, podpisały… » więcej 2020-10-23, godz. 18:15 Czy opolska gastronomia wytrzyma kolejne zamknięcie? "Konieczne jest wsparcie ze strony państwa" - Bez wsparcia ze strony państwa gastronomia zostanie bardzo uszczuplona - mówi właściciel jednej z tawern w centrum Opola. Przypomnijmy, od jutra (24.10)… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 ZUS pomoże osobom na kwarantannie w formalnościach niezbędnych do uzyskania chorobowego Osoby skierowane przez sanepid na kwarantannę lub poddane izolacji domowej nie będą już musiały martwić się o dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia… » więcej 2020-10-23, godz. 15:15 OCRG proponuje 2 mln złotych na "technologie telekomunikacyjne" Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki oferuje przedsiębiorcom dotacje na 'technologie telekomunikacyjne'. Za tym stwierdzeniem kryją się aplikacje i urządzenia… » więcej 2020-10-23, godz. 13:00 Od kilku miesięcy obowiązują ułatwienia ZUS przy składaniu wniosków o rentę rodzinną Prawie 33 tysiące Opolan otrzymuje co miesiąc rentę rodzinną. Jej minimalna wysokość to 1200 zł brutto. Jak przypomina Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***