Radio Opole » Gospodarka
2020-06-01, 21:06 Autor: Witold Wośtak

Praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne już możliwe dla uczniów technikum i trzecich klas szkół branżowych

Zespół Szkół Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Zespół Szkół Budowlanych w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Uczniowie technikum i trzecich klas szkoły branżowej mogą od dziś (01.06) wrócić na praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne.
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało szereg wytycznych, których celem jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w Zespole Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu.

W Publicznym Technikum numer 6 na praktykach jest około 30 procent uczniów, bo rozporządzenie MEN pozwoliło na zaliczenie wcześniej zrealizowanych zajęć.

- Trzecia klasa o profilu technik aranżacji wnętrz realizuje projekt zdalnie, również dzięki przychylności pracodawców - mówi Violetta Szczepkowska, dyrektor "budowlanki".

- Oceniani będą na podstawie wykonanych projektów w wersji komputerowej, które zlecił nauczyciel praktycznej nauki zawodu, czyli nasz pracodawca. Wyniki zostaną przedstawione w aplikacji i na platformie.

W Branżowej Szkole pierwszego stopnia numer 5 wszyscy uczniowie trzeciej klasy wyrazili chęć pójścia na zajęcia praktyczne do pracodawcy.

- Oni przygotowują się do egzaminu zawodowego lub czeladniczego - dodaje Violetta Szczepkowska.

- Chcą mieć kontakt z pracodawcą i swoją pracą po to, aby na koniec roku szkolnego otrzymać lepsze oceny z realizacji zajęć praktycznych bądź podwyższyć je sobie. Inna sprawa, że chyba czas izolacji w domu był dla nich bardzo uciążliwy, więc być może chcą wrócić do normalności.

Niezbędna była zgoda ucznia, a w przypadku jego niepełnoletności również oświadczenie rodzica bądź opiekuna prawnego, co do chęci rozpoczęcia praktyk.
Violetta Szczepkowska 1
Violetta Szczepkowska 2

Gospodarka

2021-09-26, godz. 08:20 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:47 Rusza drugi etap prac przy "Dolinie Złotnika" w Baborowie Gmina Baborów rozpoczyna 2. etap realizacji budowy infrastruktury turystyczno-przyrodniczej w ramach projektu utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego… » więcej 2021-09-24, godz. 18:15 Szersza, równiejsza, z chodnikiem i nowymi poboczami. DW 457 w Chróścicach po remoncie Półtora miliona złotych kosztował remont kilometra drogi wojewódzkiej 457 w Chróścicach (pow. opolski, gm. Dobrzeń Wlk). » więcej 2021-09-24, godz. 17:15 Dzień Energetyka w opolskiej elektrowni. Wyróżniono zasłużonych Ponad 30 pracowników PGE GiEK oddziału Elektrowni Opole otrzymało medale i dyplomy za długoletnią służbę, zasługi na rzecz opolskiej elektrowni i wzorowe… » więcej 2021-09-24, godz. 16:10 PSL: o problemach rolników. "W ciągu sześciu lat okrojono budżet na rolnictwo o 35 mld zł" Spadek krajowego budżetu na rolnictwo, sprzedaż ziemi rolnej i leśnej cudzoziemcom, inflacja, czy upadające gospodarstwa w skutek Afrykańskiego Pomoru Świń… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Ogromne zainteresowanie programem "Czyste Powietrze", także na Opolszczyźnie Od początku realizacji programu 'Czyste Powietrze', a więc przez 3 lata, wpłynęło w regionie ponad 8 tyś. 700 wniosków, a tylko w tym roku przeszło 3 tys… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 Mieszkańcy Opolszczyzny coraz chętniej korzystają z PUE ZUS Platforma Usług Elektronicznych ZUS, z której korzystają pracownicy, emeryci, przedsiębiorcy oraz lekarze, szczególnie przydatna okazuje się w ostatnich… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Powstaje nowa hala firmy B+K w Walcach. Przybędzie 150 miejsc pracy Trwa budowa nowej hali produkcyjnej fimy B+K w Walcach. W ciągu półtora roku powstanie zakład, w którym produkowane będą opakowania z tworzyw sztucznych… » więcej 2021-09-23, godz. 17:30 Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po … Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji… » więcej 2021-09-23, godz. 14:00 Dokumenty geodezyjne zdobędziemy siedząc w domu. Ruszył specjalny portal, którego baza zawiera dokumenty wszystkich… Potrzebujesz zdobyć dokładną mapę, zamówić wyrys bądź wypis? Chcesz dowiedzieć się, jaki na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania czy też… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »