Radio Opole » Gospodarka
2019-09-26, 19:15 Autor: Witold Wośtak

"Bez przedsiębiorców system nie mógłby funkcjonować". Seminarium o roli pracodawców w ubezpieczeniach społecznych

Seminarium "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" [fot. Witold Wośtak]
Seminarium "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" [fot. Witold Wośtak]
Seminarium "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" [fot. Witold Wośtak]
Seminarium "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" [fot. Witold Wośtak]
O roli przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych rozmawiano podczas seminarium w Opolu.
Przedsięwzięcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Wyższej Szkoły Bankowej zorganizowano pod hasłem "Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie".

Antoni Malaka, dyrektor opolskiego oddziału ZUS, podkreśla, że obowiązek ubezpieczania pracowników przez pracodawcę pozwala odkładać składki na wypadek choroby czy innej niezdolności do pracy. - Wtedy można wyliczyć należne świadczenie - zaznacza.

- Żeby wypłacać świadczenie, trzeba mieć pieniądze, które biorą się ze składek płaconych za obecnie ubezpieczonych. Częściowo składki są finansowane z wynagrodzenia za pracę, a w dużej części przez samego przedsiębiorcę. Mówiąc wprost, system nie funkcjonowałby bez przedsiębiorców.

Dr Rafał Parvi, wykładowca WSB Wydziału Ekonomicznego w Opolu, ocenia, że zwłaszcza właściciele średnich i małych przedsiębiorstw chcą płacić jak najmniejsze składki.
- Ja namawiam do opłacania składek w całości, bo to owocuje w przyszłości - przekonuje.

- Rzeczywistość jest niestety inna – każdy myśli, żeby zapłacić jak najmniej albo nie płacić wcale. Z tego tytułu są później duże konsekwencje, bo jeśli nie opłacamy składek częściowo lub wcale oraz nie dbamy o swoją przyszłość, nie możemy liczyć na dostatnią emeryturę. Wtedy będzie przysługiwać nam świadczenie najniższe, pozwalające jedynie na minimalną egzystencję. To nie pozwoli nam na dogodne życie.

Dodajmy, że Radio Opole było patronem medialnym seminarium o roli przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych.
Antoni Malaka
Rafał Parvi

Gospodarka

2021-05-17, godz. 16:30 Uwaga pracodawcy! W ZUS trzeba podać kod zawodu ubezpieczonego pracownika Od 16 maja obowiązuje nowa zasada w zgłoszeniach do ubezpieczeń społecznych. W formularzach zgłoszeniowych trzeba poinformować o wykonywanym przez ubezpieczonego… » więcej 2021-05-17, godz. 12:15 W Sieroniowicach powstało centrum dystrybucyjne. Pracę znajdzie 500 osób Jutro (18.05) z nowego centrum dystrybucyjnego sieci sklepów Dino wyjadą pierwsze transporty. Hala o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych powstała na strefie… » więcej 2021-05-16, godz. 18:00 Stawiane są kolejne zbiorniki zwiększające możliwości pracy. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Prace przy rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Gościejowicach postępuje zgodnie z planem. To kluczowa inwestycja dla gminy Niemodlin. » więcej 2021-05-16, godz. 11:31 KOWR uruchomił pożyczki dla rolników Opolscy rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoje gospodarstwo lub jeszcze bardziej rozwijać w nim produkcję na przykład rośliną mogą ubiegać się o pomoc… » więcej 2021-05-16, godz. 09:48 Polacy pracujący w Izraelu nie muszą się już martwić o swoje ubezpieczenie. ZUS podpisał porozumienie w tej spra… ZUS wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników i przedsiębiorstw. Od początku maja obowiązuje polsko-izraleska umowa o zabezpieczeniu społecznym. Daje… » więcej 2021-05-15, godz. 10:10 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie remontowana jest jedna ze strategicznych ulic Nie tylko powstająca obwodnica będzie miała wpływ na ruch w centrum Niemodlina. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słonecznej. Jak informuje burmistrz Dorota… » więcej 2021-05-14, godz. 16:24 Gmina Głogówek ma samochód dostawczy... za darmo Gmina Głogówek bez żadnych wydatków powiększyła swój tabor. Samochód dostawczy citroen berlingo trafił do gminy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości… » więcej 2021-05-14, godz. 13:16 Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała pierwszy kwartał. Jest lepiej niż przed rokiem, mimo podwyżek cen surowców 13 maja koncern chemiczny Grupa Azoty ZAK S.A. opublikował skonsolidowany raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Mimo wzrostu cen surowców niezbędnych… » więcej 2021-05-14, godz. 10:51 Rusza branża hotelarska, a wakacje za pasem. Opolski ZUS zachęca do aktywowania bonu turystycznego Świadczenie wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł… » więcej 2021-05-13, godz. 21:00 Pod koniec maja ruszy remont DW457 w Chróścicach. W ZDW podpisano umowę na przebudowę kilometrowego odcinka drogi Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kilometrowy odcinek drogi 457 w Chróścicach. To droga, łącząca trasę z Dobrzenia Wielkiego do Brzegu przez Popielów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »